Versija spausdinti Atgal
 

 

2013 METŲ ARNO DINEIKOS STIPENDIJOS LAUREATAS -

MINDAUGAS ARLAUSKAS


Bėga metai. Keičiasi dalyviai, organizatoriai, žiūrovai, bet A. Dineika tebegyvas visų atmintyje. Jau tradicija tapęs renginys „A. Dineikos vardo stipendija perspektyviausiam architektūros studentui“ šiemet vėl sujudino architektūros fakulteto sienas. Šiemet siekdamos garbingo apdovanojimo rungėsi keturios merginos ir vienas vaikinas.

Laureato darbas:
Pradinė mokykla,
dėstytojas - doc. Sigitas Kuncevičius

 Gražų pirmadienio – spalio 7 dienos - vakarą, nusileidus saulei į auditoriją plūstelėjo minia žiūrovų, konkursantai ir garbinga, žodžio kišenėje neieškanti komisija, kurią sudarė A. Dineikos studentai – šio konkurso fundatoriai. Organizatoriams tarus sveikinimo žodį, prabilo komisija. A. Karalius šių metų konkursą palygino su mis Architektūros rinkimais, pagirdamas, vaikinus už „gerą skonį“ balsuojant.

 Ilgai nelaukus į architektūros ringą buvo pakviesta pirmoji konkursantė – Gabrielė Kunevičiūtė. Jai teko sudėtinga misiją - užduoti vakaro toną. Iš pradžių sunkiai kovodama su jauduliu Gabrielė netruko susikaupti ir sklandžiai pristatė savo darbus. Tačiau komisijos liežuviai kaip susitarę ėmė plakti jos sumanymą – po mokykla pravesti tunelį, pratęsiantį dviračių taką, nes juk niekas nežino kokį siurprizą gali „gauti“ važiuodamas juo tamsią naktį.

 Padėkoję Gabrielei už tvirtumą ir drąsą, organizatoriai pakvietė prisistatyti kitą dalyvę – Austę Kuliešiūtę. Šios sprendimas padaryti varpinės dydžio vestibiulį, sulaukė pasiūlymų įtraukti projektą į Gineso rekordų knygą, kaip aukščiausia pasaulyje. Interjero dizainą studijavusi dalyvė nebijodama nepatogių klausimų pristatė savo darbus ir gavo liaupsių iš komisijos už tokį mokyklos projektą, kokio jie dar nėra regėję.

 Estafetę iš Austės perėmė Indrė Saladžinskaitė parodė kaip reikia atmušinėti komisijos replikas ir gavusi iš aštrialiežuvių profesionalų ironijos strėlių drąsiai atsišaudydavo ir netruko pelnyti publikos simpatijas. Nors jos sumanymą dalį mokyklos pastatyti iškertant mišką technikos ekspertas A. Karalius palygino su nesuveikusias stabdžiais ir atsitrenkimu į medį, projektas buvo sėkmingai apgintas.

Atėjo eilė į sceną žengti ir savo anglų kalbos žiniomis itin pasitikinčiai Kristinai Buzaitytei. Ji pristatė savo grakščių lenktų formų mokyklą, ir sulaukė komisijos abejonių dėl formos sąryšio su funkcija. Tipologijos meistras G. Čaikauskas nebuvo įtikintas, ar Kristinos suprojektuotose vis siaurejančiose klasėse gali tilpti vaikai ir ar įmanoma bus pasinaudoti numatytais tualetais. Autorė labai profesionaliai priėmė kritiką ir sutiko, kad dar kartą projektuodma mokyklą kai ką darytų kitaip.

Renginį „uždarė“ vienintelis vaikinas Mindaugas Arlauskas. Pristatymas buvo pagrįstas geležine vyriška logika, o projekto meninė idėja - statistikomis ir paslaptingomis formulėmis, kurių nuginčyti negalėjo net visko mačiusi komisija. Mindaugas pristatinėdamas savo darbus iškėlė įdomią mintį, kad šiais laikais daugiausiai išmano tie kurie turi išmaniuosius telefonus. Vyriškai ir ko gero drąsiausiai apie save pašnekėjęs Mindaugas nepabūgo ir provokuojančių komisijos klausimų bei „su trenksmu“ pabaigė dalyvių prisistatymus.

Daug kam netikėtas komisijos verdiktas. Nuskambėjo po ilgų debatų ir ginčų uždarame kambaryje, kurių turinys laikomas valstybine paslaptimi. Baigę tartis fundatoriai vieną po kito kvietė dalyvius ir negailėjo gerų, įkvėpiančių žodžių. Apdovanojus visus konkursantus, nuskambėjo verdiktas, kad šiemet perspektyviausias bus Mindaugas Arlauskas(kurio projekto vadovu buvo S. Kuncevičius). Atlaikęs tiek komisijos replikų lietų, tiek keturis kartus gausesnį merginų frontą, Mindaugas neslėpė šypsenos ir tarė, kad šiuo pasiekimu labai ilgai džiaugsis. Komisijos nariai laureatui palinkėjo išnaudoti savo potencialą bei architektūrinę drąsą ir ateityje. Renginio pabaigimo žodis atiteko organizatoriams, kurie žemai nusilenkė stipendijos fundatoriams (A. Karaliui, G. Čaikauskui, R. Palekui, L.Tuleikiui, S. Kuncevičiui, S. Pamerneckiui, G. Klimavičiui, V.Šeškui) bei palinkėjo visiems susirinkusiems ir dabar skaitantiems siekti idealo ir puošti Lietuvą Tėvynę įspūdinga architektūra.


[Penketukas geriausių]

[ Renginio akimirkos ]


 

Renginį kuravo,,Architektūros studentų klubas"

Straipsnį parengė: Simonas Čaikauskas

Fotografas: Lukas Atas

 

 

 

 

 

 



© 2004 Architektūros fondas