KUO POKALBIS ĮKVEPIANTIS?

Kaip vyko sovietmetyje ir vyksta šiandieną tarptautinių kūrybinių praktikų įvietinimas Lietuvos šiuolaikinio meno scenoje? Kas nutinka, kai palikęs baltąjį kubą šiuolaikinis menas patenka į viešąją erdvę? Kuris, vėluojančios modernizacijos ar tyliojo modernizmo, apibrėžimas padeda geriau suprasti mūsų šiuolaikinio meno ištakas?

Su nepriklausoma kuratore, meno kritike Laima Kreivyte  ir menininku Deimantu Narkevičiumi kalbėsis Elona Lubytė.

* Iliustracija: Mindaugo Navako „Kablys” (1994) ant „Meno lygos” (buvę geležinkeliečių kultūros rūmai) fasado. Fotografas Mindaugas Navakas, Vilnius.


Rekomenduojama knyga

INTERVENTIONS: ADVANCES IN ART AND URBAN FUTURES VOL. 4

Eds. Malcolm Miles, Tim Hal

Tekstų rinktinės autoriai mėgina atsakyti į klausimą, kaip kultūrinės iniciatyvos ir kultūrinės intervencijos gali paveikti miestų raidą? Knygoje dar kartą permąstomi meno viešosiose erdvėse apibrėžimai, atitolstant nuo bendrojo įsitikinimo, jog „menas tiesiog mums reikalingas“. Veikiau mėginama atsakyti į klausimą, ką vizualinės kultūros priemonėm atliktomis intervencijomis mes galime ir norime pasiekti?

Knyga įdomi ir tuo, jog jos viršeliui pasirinkta lietuvių skulptoriaus Mindaugo Navako kūrinio „Kablys“ (1994) nuotrauka. Taip pat tarp tekstus rašiusių autorių yra publikuotas ir lietuvių dailės kritikės, vienos iš šio ciklo pokalbių dalyvės Laimos Kreivytės tekstas „Going Public: Strategies of Intervention in Lithuania“, kuriame autorė aptaria meno viešosiose erdvėse raidą ir jų santykį su vietos meno arba socialinio meno praktikomis Lietuvoje po 1989-ųjų.

Rekomenduoja Laima Kreivytė.

Knygą rasite Architektūros fondo knygų lentynoje Nacionalinės dailės galerijos (NDG) dailės informacijos centre.