Rugsėjo 1 dieną, ketvirtadienį, 11 val. VGTU Architektūros fakultetas kviečia į rudeninių Architektūros kūrybinių dirbtuvių atidarymą ir viešas kuratorių paskaitas.

Jau treti metai akademinis sezonas Architektūros fakultete prasideda intensyviu dviejų savaičių trukmės kūrybiniu moduliu „Architektūros kūrybinės dirbtuvės“, šį rudenį jų net trys: „MODERN EDUCATIONAL SPACE“, „PLAY EAST!“ ir „DIY RAPID IMPLEMENTATION WORKSHOP 1:1“, kurioms vadovaus šeši kuratoriai iš Vokietijos ir Nyderlandų – Barbara Pampe, Vittoria Capresi, Carla Schwarz, Leonie Weber, Slavis Lew Poczebutas ir Dolf Broekhuizen. Kūrybinių dirbtuvių startas rugsėjo 1 d. – tai ne tik puiki proga visiems sužinoti daugiau apie būsimą kūrybinį dviejų savaičių procesą, bet taip pat ir susipažinti su kuratorių patirtimis kūrybinėse dirbtuvėse ir jų architektūriniais tyrimais:

Atviros Architektūros kūrybinių dirbtuvių kuratorių paskaitos:

2016 09 01, 11.00–13.30 val., 3.10 aud., Architektūros fakultetas (Trakų g.1)

DOLF BROEKHUIZEN (Nyderlandai) / Unique or Uniform? Standardisation of School Buildings

BARBARA PAMPE, VITTORIA CAPRESI (Vokietija) / The Learn-Move-Play-Ground Projects

SLAVIS LEW POCZEBUTAS (Vokietija) / Experience with Architectural Workshops at Faculty of Architecture VGTU

Architektūros kūrybinės dirbtuvės

2016 09 01 – 14

„MODERN EDUCATIONAL SPACE“, kuratoriai – Architektūros istorikas, olandiškojo avangardo istorijos žinovas ir edukacijai skirtos architektūros raidos Nyderlanduose ekspertas Dolf Broekhuizen (NL), Edita Riaubienė ir Liutauras Nekrošius. Kūrybinių dirbtuvių temą lėmė tai, kad Lietuvoje bendrojo ugdymo sistemoje daugiausia dėmesio gauna pradinis ugdymas ir gimnazistai, o pagrindinio ugdymo grandis (5-8 klasių mokiniai) suvokiama kaip tarpinė, save kurianti ir savaime egzistuojanti ugdymo dalis. Būtent šio tarpsnio moksleivių ugdymui skirta fizinė aplinka nėra pritaikyta jų specifiniams poreikiams. Kūrybinės dirbtuvės – tai netipinių Vilniaus bendrojo lavinimo mokyklų erdvių tyrimas ir pasiūlymai kaip jau suformuotas bendrojo lavinimo mokyklų fizines aplinkas pritaikyti paauglių ugdymui, kaip skirtingais laikotarpiais pastatytų mokyklų patalpas transformuoti į 5-8 klasių mokiniams patrauklias, norą mokytis ir pažinti, bendrauti ir bendradarbiauti stimuliuojančias aplinkas. Kūrybines dirbtuves remia: Nyderlandų ambasada, Partners4Value.

„PLAY EAST!“, tarptautinė vasaros mokykla, kuratorės – architektės Barbara Pampe, Vittoria Capresi, Carla Schwarz, Leonie Weber (baladilab, DE), Indrė Ruseckaitė ir Aistė Galaunytė. Kuratorės iš Vokietijos atstovauja architektūrinę komandą baladilab, plėtojanti programą „learn-move-play-ground“, kurios tikslas – pagerinti pradinių mokyklų kiemelių aplinką taikant aktyviąją metodologiją, įtraukiant vaikus, mokytojus į kūrybinį procesą tiesiogiai iki paties projekto įgyvendinimo. Kūrybinių dirbtuvių metu kuratorės ir tarptautinė architektūros studentų grupė kartu su Katalikiškos Versmės gimnazijos mokiniais, mokytojais ir tėvais dirbs kartu permąstydami ir naujai atrasdami „Versmės“ gimnazijos kiemo aplinką bei pastatydami kūrybišką ir įkvepiančią žaidimo aikštelę. Kūrybinių dirbtuvių rėmėjai ir bendradarbiai: DAAD, Goethe’s Instiitutas, Partners4Value, Vilniaus statybininkų rengimo centras, Würth, Eituma, Caparol,  AB „SKV“, tokių produktų kaip ARKO blokai, MITTO statybiniai mišiniai ir pan. ženklų atstovė.

„DIY RAPID IMPLEMENTATION WORKSHOP 1:1“, kuratoriai – architektas Slavis Lew Poczebutas (DE) ir Eglė Navickienė. Slavis Lew Poczebutas 2010–2015 m. dirbo projektų vadovu OMA Roterdame, šiuo metu startuoja su savo įkurta architektūrinio projektavimo įmone „Mekado“ Berlyne. Architektūrinių dirbtuvių metu bus pateikiami siūlymai įvažiavimo į Architektūros rūmus sutvarkymui, iškart įgyvendinant idėjas mastelyje 1:1. Tai probleminė ir sprendimo laukianti rūmų vieta, kuriai studentai siūlys nesudėtingai įgyvendinamus sumanymus, kaip pertvarkyti ir estetiškai pagerinti įvažiavimą, kad jis taptų patrauklesne ir patogesne erdve. Dėmesys kreipiamas į architektūrinius elementus: grindinys, sienos ir lubos, ir į priemones: apšvietimas, spalva, medžiaga. Siūlymai vystomi ir įgyvendinami kuriant ir dirbant komandoje. Kūrybines dirbtuves remia: Švietimo ir mokslo ministerija.

Renginys vyks anglų kalba, pradžia – rugsėjo 1 d., 11 val. VGTU Architektūros fakultete, Trakų g. 1 (įėjimas iš Pylimo g.), 3.10 auditorijoje. Preliminari trukmė – iki 13.30 val. Renginys atviras ir be išankstinės registracijos. Rugsėjo 14 d. po pietų vyks visų trijų Architektūrinių kūrybinių dirbtuvių rezultatų pristatymas Architektūros fakulteto kiemelyje, laiką ir programą tikslinsime.