leonardo@archfondas

"Architektūros fondo" dienoraštis apie Leonardo da Vinci programos projektą*

Nuogirdos

1. Architektai ir karučiai

Prancūzų manieras atspindi graži kalba, o kai kurie posakiai turi gilias šaknis. Viena tokių sparnuotų frazių kilo meno mokykloje Beaux-Arts Paryžiuje. XIXa. architektūros studentai gaudavo dienos užduotis, kurias turėdavo gabenti iš savo namų į mokyklą. Kadangi brėžiniai buvo didelio formato, juos veždavo karučiais (charrette). Kaip žinia, visada pritrūkdavo laiko ir dažniausiai paskutinius štrichus jie atlikdavo tiesiog karutyje, naudodami jį kaip stalą, o kartais, tiesiog dirbdavo ant jo negrįždami namo. Ilgainiui frazė être charrette tapo populiari tarp prancūzų ir reiškia, kad per paskutinę minutę reikia padaryti aibę darbų.

images

2. Vietinė išmintis

Kalbasi pora prancūzų vyrų iš ofiso ir naujokas. Istorija apie 5-6 mėnesių senumo.

Prancūzas A:

–          Vakar mačiau tokią merginą klasiškais batais, nepatikėsi, pirmą kartą taip užsispoksojau.

Prancūzas B:

–          Na na, OOoO, kaip įdomu! Pasakok greičiau!

Prancūzas A:

–          Tokie verstos odos, žinai, kulniukas nei per žemas, nei per daug smailas, griežtas 90 laipsnių kampas,  taip linija tęsiasi iki ke…

Naujokas:

–          Ponai! O jūs aukščiau batų nežiūrite?!

Prancūzai choru:

–          Eeeik tu, kiekvienas  žino, kad moterį reikia visų pirma vertinti pagal batus! Ji gali būti apsirengusi neelegatiškai, nes jos nuotaika prasta, ar tiesiog paskubomis kažkur išbėgusi, bet batus ji visada renkasi ilgam laikui ir pagal tai galima spręsti apie jos charakterį!

–           Mėgėjas…

Tada supratau, kad čia viskas AUKŠTYN kojom

la modella mafia alexander mcqueen shoes ss11 via style

0 comments
Submit comment