Sėkmingai užsiprenumeravote naujienlaiškį
<

Julian Bonder. Gediminas Urbonas. Atminties įprasminimas ateičiai - Architektūros [aktualijų] fondas ir KAFe 2013 kviečia

25
BIR 2013

Architektūros [aktualijų] fondas ir Kauno architektūros festivalis (KAFe 2013)  kviečia į žymaus amerikiečių architekto, Roger Williams universiteto profesoriaus, Julian Bonder paskaitą apie Memorialą vergijos panaikinimui (Memorial to the Abolition of Slavery) Nantes mieste Prancūzijoje, paskaitoje dalyvaus ir savo įžvalgomis pasidalins MIT (Massachusetts Institute of Technology) profesorius, menininkas, Nacionalinės premijos laureatas Gediminas Urbonas.

 

 

 

Paskaita vyks šių metų birželio 25 dieną 19.00, M.K.Čiurlionio muziejaus galerijos salėje, V. Putvinskio g. 55, Kaune


Pranešėjas iš JAV,  Julian Bonder yra plačiai žinomas teoretikas, studijuojantis atmintį, viešąsias erdves, kultūros traumas ir miesto paminklus. Drauge su kolega, pasaulyje garsiu stambaus mastelio intervencijomis mieste, nagrinėjančiu žmogaus teises, demokratiją, smurto ir susvetimėjimo temas, menininku Krzysztof Wodiczko, 2011 metais sukūrė memorialą vergijos panaikinimui. Memorialas realizuotas Nantes mieste, kuris XVIII amžiuje buvo pagrindinis Prancūzijos vergų prekybos taškas. Miestas ilgai ignoravo savo gėdingą santykį su prekybos vergais atmintimi, kol 1990 skyrė finansavimą erdvės transformacijai, skirtai apmąstyti vergijos istoriją, įamžinti jos panaikinimą ir apmąstyti vykstančias kovas prieš dabarties vergijos formas. Automobilių stovėjimo aikštelė po atviru dangumi buvo transformuota į paupio erdvę, ir požemio kelią, memorialinę galeriją. Šis kūrinys miesto krantinėje peržengia fizinius matmenis, dalyvauja politinėje dimensijoje, siekia permąstyti ir ginti žmogaus teises. Memorialas buvo nominuotas daugelyje konkursų ir parodų.

Memorialo autorius klausia – kaip kritiškai šiandien mes suprantame kūrybos ir akcijos viešojoje ervėje reikšmę, formuojant memorialines ir demokratiškas erdves? Kaip mes save pozicionuojame, būdami architektais, menininkais, mokytojais ir studentais, dirbdami su tokiais projektais?


Paskaitos partneriai:

M. K. Čiurlionio muziejus

City (Re)Searches: Experiences of Publicness

 

Paskaita nemokama, vyks anglų kalba

Daugiau informacijos:

arch@archfondas.lt

Julija +37060099690

>