Sėkmingai užsiprenumeravote naujienlaiškį

Aikštėje - Atviras konkursas „Vertė“

17
GRU 2021

Aikštėje skelbia trečiąjį tekstų ir vizualinių pasakojimų apie architektūrą atvirą konkursą! Kviečiame Jus rašyti apie pamatytas, patirtas, suprastas ir pasiilgtas vertes. Kūrinius galima pateikti iki 2021 m. gruodžio 17 d. el. paštu komanda@aiksteje.lt.

 

Architektūrinių reiškinių stebėtojai ir viešųjų erdvių, pastatų naudotojai, įsiklausykite į šį žodį. Koks jis fundamentalus ir daugialypis! Jis persmelkia viską, kas mums nors truputį svarbu. Kas mums patinka? Kas mums įdomu? Kas mums brangu perkeltine ir tiesiogine prasme? Ką saugome ir ką norime kurti - viską mėginame įvertinti: emociškai, istoriškai, sentimentaliomis ir pragmatiškomis vertėmis. Rodos akivaizdu, kad vertinimas negali egzistuoti be asmeniško požiūrio ir kad kiekviena vertė turi būti kažkieno pripažinta ar bent išsakyta. Visgi tai šito žodžio nepaverčia grynai subjektyviu: juk kolektyviai mėginame įvertinti daugybę reiškinių - nuo architektūrinio paveldo iki kvadratinio metro kainos. Ir kartais nesiseka, dažnai nesutariame. 

Tad ar galima pasverti ir palyginti skirtingus žvilgsnius? Ar yra kažkas gero apleistose teritorijose, nesutvarkytuose paupiuose ar nykiose laiptinėse? Ar vertingosios paveldo savybės neima kvepėti ekseliu? Gal vertė ir yra geriausiai išreiškiama pinigais? Ar grožis visada yra ir gėris? Ar vertindami aplinkos kokybę tikrai pirmiausia turim žiūrėti iš žmogaus, o ne kitų planetos gyventojų perspektyvos? Ir galiausiai, ar nieko čia nepervertiname?

 

Daugiau informacijos ir konkurso reikalavimai

 

Iliustracijos autorė: Evelina Vasiliauskaitė

 
>