Sėkmingai užsiprenumeravote naujienlaiškį
<

ARCHITEKTŪROS [AKTUALIJŲ] FONDAS KVIEČIA: - JOHANO DE WACHTER PASKAITA "ATNAUJINIMO STRATEGIJOS"

01
LIE 2014

KAS: Johan De Wachter paskaita - ATNAUJINIMO STRATEGIJOS. Renginys nemokamas, vyks anglų kalba
KUR: Raudondvario dvaras, Pilies takas 1,  Raudondvaris, Kauno raj.
KADA: 2014 m. liepos 1d. [antradienis], 16.00 val.

 

Architektūros [aktualijų] fondas ir LAS Kauno skyrius kviečia Tarptautinės architektų dienos proga į pokalbį kartu su olandų architektu Johan De Wachter.  

Johan De Wachter – architektas, savo karjerą pradėjęs OMA biure, kuriam vadovauja Rem Koolhaas. Nuo 2005 m. jis pats ėmėsi vadovauti Roterdame įsikūrusiam Johan De Wachter Architects biurui. Architektas savo kūriniuose didelį dėmėsį skiria projektavimui kartu SU/IR vietos gyventojais. Architektūrą ir dizainą pasitelkdamas kaip įrankius, laviruodamas tarp vaizduotės ir tikrovės, jis kuria sveiką, žmogaus gyvenimui, aplinką. Didžioji dalis biuro darbų tai rekonstrukcijos ir revitalizacijos projektai, kuriuose, išlaikant pastato ar viešosios ervės istorinę struktūrą, šiuolaikinės architektūros priemonėmis kuriama sveikesnė erdvė vietos bendruomenės veiklai ir gyvenimui. Johan De Wanchter mokėsi Louvain universitete, vėliau tapo kviestiniu dėstytoju Defto technoligijos universitete bei Roterdamo Architektūros ir Urbanistikos akademijoje.
www.jdwa.nl


KUO POKALBIS ĮKVEPIANTIS?


Prieš mus didelis uždavinys - esamų pastatų ir struktūrų renovacija, konversija ir revitalizacija. Šis iššūkis didesnis nei tik patalpų perplanavimas, tai taip pat ir pačių pastatų atnaujimas. Kalbama ne tik apie gyvenamuosius namus ir biurių pastatus, bet taip pat apie parduotuves, gamyklų pastatus, visuomeninius pastatus nuo bažnyčių iki sporto centrų. Šieme atnaujimo procese svarbūs ne tik kultūrinio paveldo pastatai, tačiau ir pastatai pastatyti aštuntame dešimtmetyje. Paskaitoje "Atnaujinimo strategijos", architektas dalinsis požiūriu ir patirtimi dirbant su renovacijos, konversijos ir revitalizacijos projektais, kurie skiriasi savo masteliu ir tipologija. Detaliai analizuodamas savo projektus, pranešėjas aptars įdomias strategijas, kuriuose tiek architektūra, tiek bendravimas su vietos gyventojais vienodai svarbūs. 


PRAŠNEKOVAS REKOMENDUOJA SKAITYTI


S, M, L, XL, Rem Koolhas ir Bruce Mau

S, M, L, XL – tai novelė architektūrai, kuria veikiau siekiama papasakoti architektūros istoriją, nei tiesiog parodyti pačią architektūrą. Ši knyga tai esė, dienoraščio ištraukų, fotografijų, architektūrinių planų, eskizų, karikatūrų ir vaizdų koliažas, kuris atspindi kūrybinį procesą ir mėgina atskleisti konceptualų santykį tarp skirtingų mastelių projektų. Čia ieškoma visuotinos minties apie architektūrą ir šiuolaikinį miestą tyrinėjant politikos, konteksto, ekonomikos ir globalizacijos jiems daromą įtaką.


Pokalbį organizuoja Architektūros [aktualijų] fondas, LAS Kauno skyriusTarptautinė architektų dienos šventė - Kaunas programa

2014 liepos 1d.
11 – 13 val. Plenero „Draugiška kaimynystė“/NEXT DOOR darbų pristatymas.
(POST galerija, Laisvės al. 51a, Kaunas).
15.30 – 16 val. Prisišvartavimas, registracija, adaptacija
(Raudondvario kultūros centras, buvusios dvaro arklidės ir parkas)
16 – 17 val. Olandų architekto Johan de Wachter paskaita
17 – 18 val. LAS Kauno skyriaus pirmininko G. Prikockio sveikinimai ir padėkos. Svečių sveikinimai ir palinkėjimai. Parodos „Architektūra: Kaunas 2014“ vertinimo komisijos pirmininko žodis, katalogo pristatymas, nominacijų paskelbimas.
18 – 18.30 val. Plenero „Draugiška kaimynystė“/NEXT DOOR kuratoriaus, vertinimo komisijos pirmininko žodis, laimėtojų apdovanojimai. Tarptautinio architektų teniso turnyro 2014, vykusio birželio 27-29 d. Birštone, nugalėtojų paskelbimas.
18.30 – 22 val. Tikrasis poilsis sielai (muzika ir futbolas gyvai bei ekrane, žaidimai, interviu) bei kūnui (kepsniai, alus ir visa kita).
22 – 24 val. Muzika prityla, bet ne visai.
24 val. Orientacinių varžybų „Surask namus“ pradžia.

 

Renginį pristato

ACO NORVIC   www.aco.lt

DOLETA   www.doleta.lt

YIT Kausta   www.yit.lt

ROCKWOOL l Nedegi izoliacija   www.rockwool.lt

>