Žmogus, tam tikrą erdvę įvardinęs kraštovaizdžiu, joje gyvena ir kuria daugiasluoksnį kultūrinį kraštovaizdį. Jo suvokimas ir išraiška – tai kintančių žmogaus, visuomenės, valstybių ir pasaulinių vertybinių nuostatų atspindys. Kiekviena karta įaudžia savo laikmečio ir savo požiūrio giją į keturmatį kraštovaizdžio audinį. Koks jis ir kaip jis funkcionuoja tarptautiniuose teisės aktuose bei kasdieniniame gyvenime čia ir dabar?

Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija ir ACHITEKTŪROS [aktualijų] FONDAS tęsia paskaitų ciklą „UNESCO paveldas pasaulyje ir Lietuvoje“. 2013 m. lapkričio 6 d. [trečiadienis], 17:30 val. Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje, Šv. Jono g. 11, Vilniuje kviečia į paskaitą, dedikuojamą į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įrašytai Kuršių nerijai. Paskaita nemokama.

Paskaitoje dr. Giedrė Godienė [geografė, Lietuvos geografų draugijos narė, pastaruosius 10 metų nagrinėja Europos kraštovaizdžio konvencijos įgyvendinimą Lietuvoje ir Europoje] aptars kultūrinio kraštovaizdžio suvokimą ir iššūkius, kurie kyla jo apsaugos, tvarkymo bei planavimo srityse.
Linas Naujokaitis [UAB „Urbanistika“ vyr. architektas, Vilniaus Gedimino technikos universiteto docentas] pakomentuos urbanistinio planavimo specifiką kultūriniame kraštovaizdyje, remiantis Neringos savivaldybės teritorijos ir jos dalių bendrojo plano pavyzdžiu. 

Kitos paskaitų ciklo „UNESCO paveldas pasaulyje ir Lietuvoje“ temos: tarpukario architektūra, sovietinis paveldas, vizualinis integralumas.
Info: www.unesco.ltwww.archfondas.ltwww.facebook.com/UNESCO.LT
Foto iš www.geradovana.lt