Sėkmingai užsiprenumeravote naujienlaiškį
<

atšaukiama! - Markus Miessen Paskaita ir kūrybinės dirbtuvės „Nekviestas pašalaitis”

09
GRU 2013

Dėl asmeninių priežasčių Markus Miessen atšaukė vizitą į Vilnių, todėl gruodžio 9-10 d. planuota vieša paskaita ir kūrybinė laboratorija neįvyks. Kartu su Rupert ir Goethe’s institutu Lietuvoje apgailestaujame dėl pasikeitimų ir atsiprašome visų, ketinusių dalyvauti susitikimuose.  

Kviečiame į susitikimus su garsiu vokiečių kilmės architektu, tyrėju, pedagogu ir rašytoju Markus Miessen. Viešos paskaitos ir kūrybinės laboratorijos tema – „Nekviestas pašalaitis” (Uninvited outsider). 

M. Miessen originalūs ir neortodoksiški darbai yra vienas iš įdomesnių fenomenų ne tik architektūros, bet ir platesniame kultūros lauke pasauliniame kontekste.  Jo išskirtinis bruožas yra teorijos ir praktikos sintezė, kuri kvestionuoja Vakarų pasaulyje įsigalėjusias dogmas architektūrinio ir urbanistinio planavimo procesuose. Keletą dešimtmečių vyraujanti „progresyvi“ tendencija įtraukti į architektūros procesus ir erdvės užstatymą įvairius aktorius, realybėje tapo ne kritinės praktikos išraiška, bet depolitizuota ir tuščia procedūra. M. Miessen, pasitelkdamas „nekviesto pašaliečio“ (uninvited outsider) sąvoką, siūlo permąstyti architekto praktiką. Prkatika galėtų pasireikšti ne vien tik siaura specializacija, bet ir stipria kritine pašaliečio pozicija „svetimame“ instituciniame, kultūriniame, bei politiniame lauke. Konsensuso kūrimo praktikų („Harmonistano“), ir „demokratijos architektūroje“ laikais M. Miessen kviečia permąstyti asmeninės atsakomybės, veiksmo ir konflikto reikšmę erdvės ir politikos plotmėje.

 

Interviu su M. Miessen Volume žurnale 

 

M. Miessen yra dėstęs ir skaitęs paskaitas tarptautiniu mastu tokiose institucijose kaip Architektūros Asociacija (AA, Didžioji Britanija), Kolumbijos Universitetas (JAV) ir Masečiusetso technologijų universitetas (MIT, JAV). Jis yra dirbęs konsultantu Slovėnijos konsulate Niujorke, Slovėnijos prezidentavimo Europos komisijai metu, European Kunsthalle, Serpentine Gallery, Šveicarijos tyrimų institute W.I.R.E. 2002 m. įkūrė Studio Miessen – platformą erdvinei strategijai ir kritinei kultūrinei analizei. 2008 m. inicijavo ir iki šiol vadovauja AA Artimųjų Rytų žiemos mokyklai Dubajuje. Nuo 2011 m. M. Miessen vadovauja Kritinės erdvinės praktikos programai Städelschule, Frankfurte.     

M. Miessen, kaip autoriaus ar redaktoriaus, išleistos knygos: The Violence of Participation (2007), East Coast Europe (2008), The Nightmare of Participation (2010), What Is Critical Spatial Practice? (2012), The Space of Agonism (2012). 

 

Vieša paskaita

Gruodžio 9 d. (pirmadienis) 18.30val

VDA dizaino ir inovacijų centras, 112 auditorija (a.k.a. Titanikas, Maironio g.3)

 

Kūrybinė laboratorija

Gruodžio 10 d. (antradienis) 10.00 - 14.00 val.

Rupert (Meškeriotojų g. 33)

 

Laboratorijoje dalyvaus 16 žmonių grupė (8 iš jų – Rupert edukacinės programos dalyviai). Dalyviams iš anksto bus užduoti namų darbai: perskaičius M. Miesseno rekomanduotą tekstą, parašyti trumpą (300 – 400 žodžių) atsaką, komentarą arba savo nuomonę.  

Kviečiame registruotis į laboratoriją siunčiant laišką e-paštu arch@archfondas. Parašykite, kodėl jums įdomu dalyvauti laboratorijoje. Taip pat nurodykite kontaktus ir specialybę. 

Registracija vyksta iki gruodžio 6d. vidurdienio (penktadienio 12.00 val). 

Gruodžio 7 d. (šeštadienį) paskelbsime laboratorijos dalyvius ir namų darbų užduotį. 

 

Abu renginiai vyks anglų kalba

 


 

M. Miessen vizitas organizuojamas kartu su:

 

Rupert

 

Goethe's institutas

 


 

 

Rėmėjas:

 

 

UAB "Ekspobalta"

 

 


 

Nuotraukos autorius Armin Linke 
>