Apie kokį miestą mąstome, kalbame ir svajojame, tokį ir esame pasirengę kurti. Vilniaus knygų festivalio metu vyksiančiuose  MIESTO SKAITYMŲ renginiuose siekiame aktualizuoti šnekėjimo apie miesto erdves kultūrą Lietuvoje ir pristatyti įdomias užsienio žurnalų praktikas. Kokiomis temomis, kokiomis priemonėmis miestas aptariamas viešai?  Kaip turėtų atrodyti gyventojų ir statytojų dialogas, ir koks čia architektūrinės spaudos vaidmuo?

Festivalyje numatomi keturi pokalbių renginiai. Pirmajame renginyje bus diskutuojama apie lietuvišką kontekstą iš architektūrinės spaudos pozicijos: apžvelgiama esama situacija ir besiburiančios naujos iniciatyvos. Antrajame pokalbyje dalyvaus Volume (Olandija) bei  Archphoto (Italija) leidinių atstovai ir bus kalbama apie besikeičiančias architektūrinės spaudos formas pasaulyje. Trečiajame renginyje bus pristatoma inovatyvi Architektūros [leidinių] fondo platforma. O paskutinę dieną bus režisuojamas tarpdisciplininis šnekėjimas apie erdvę: sociologė ir architektas diskutuos apie skaitymą, knygas ir bibliotekų erdvę.

Festivalio erdvėje tris dienas veiks skaitykla, kurioje kviesime vartyti ir skaityti užsienio architektūrinius žurnalus ir Archtektūros [pokalbių] fondo pašnekovų rekomenduotų knygų kolekciją. 

DAUGIAU APIE FESTIVALĮ SKAITYKITE:

http://www.knygufestivalis.lt/

MIESTO SKAITYMŲ PROGRAMA VILNIAUS KNYGŲ FESTIVALYJE

Rugsėjo 14 d. (Šeštadienis) 

Miesto skaitymai 1 / 17.00 val. (3 salė)

Diskusija apie visuomenės ir architekto  santykį. Koks jis Lietuvoje? Kokia yra/turi būti architektūrinės žiniasklaidos rolė? 

Moderatorė Audra Čepkauskaitė, dalyvauja Julija Reklaitė, Martynas Mankus, Liutauras Nekrošius, Andrius Ropolas.

Architektai gyvena visuomenėje, o visuomenė gyvena išsipildžiusiose (daugiau ar mažiau) architektų vizijose. Architektūra kaip kultūra yra visų reikalas. Kaip įvairi ir daugiabalsė visuomenė gali paskatinti  kokybišką architektūros bei kuriamos aplinkos raidą Lietuvoje? Kas šiandien gali dalyvauti viešojoje diskusijoje apie architektūrą? Koks kintančios ir atsinaujinančios Lietuvos architektūros spaudos vaidmuo šioje diskusijoje? Kokias aptartis ji kuria, kokius kalbėtojus ir klausytojus ji augina? Ar specialistų tribūnos, pokalbiai entuziastų nišose ir užmojai šviesti atveria erdvę lygiavertei viešajai diskusijai? 

Miesto skaitymai 2 / 18.00 val (3 salė) 

Architektūra kaip tekstas. Vieša diskusija apie naują Lietuvoje Architektūros [leidinių] fondo platformą, jos turinį ir sklaidos formas

Dalyvauja Marija Drėmaitė, Indrė Ruseckaitė, Julija Reklaitė, Viktorija Šiaulytė ir kt.

Vieša diskusija apie naują Lietuvoje Architektūros [leidinių] fondo platformą, jos turinį ir sklaidos formas. Diskusijoje apie architektūrą kaip tekstą bus diskutuojama iš dviejų perspektyvų: kaip galima naujai „skaityti“ architektūros/urbanistikos/vizualios kultūros reiškinius – analizuoti bei interpretuoti- bei kaip vėliau tai „užrašyti“ – perduoti, pateikti, ištransliuoti skaitytojui ir sulaukti grįžtamojo ryšio.

Miesto skaitymai 3 / 20.00 val (2 salė) 

Pokalbis ir diskusija apie architektūros kritiką ir žurnalo vaidmenį šiandien

Dalyvauja Volume / Archis Foundation vadovė Lilet Breddels, Archphoto redaktorė Emanuele Piccardo (videotiltas), PUPA (Justina Muliuolytė ir Tadas Jonauskis). Pokalbis vyks anglų kalba

Keičiantis ekonominams ir kultūriniams kontekstams neišvengiamai transformuojasi ir architektūrinės spaudos sritis – didieji architektūros žurnalai koreguoja savo veiklos strategijas, dalį nišos užleidžia mažesnio tiražo leidiams, veikiantiems pagal skirtingus modelius. Renginio svečiai kalbės apie naujas architektūrinių žurnalų formas, mastelius, redakcijos ir sklaidos principus, ryškėjantį jų tematikos tarpdiscipliniškumą bei galimą architektūrinių žurnalų vaidmenį ateityje.

Rugsėjo 15d. (Sekmadienis)

Miesto skaitymai 4 / 12:00val (1 salė)

Pokalbis apie knygas, skaitymą ir bibliotekos erdvę. 

Moderatorė Ūla Tornau, dalyvauja sociologė Dalia Čiupilaitė, architektas Rolandas Palekas. 

Kokią vietą biblioteka užima šiuolaikinio miesto erdvėje ir kokias funkcijas ji gali atlikti? Ar jai pavyko tapti svarbiu šiuolaikinės viešosios miesto erdvės pratęsimu? Kokios būna bibliotekos ir kaip skiriasi jų lankytojų patirtys? Ar galima kalbėti apie šiuolaikiškas ir senoviškas bibliotekas? Ar pastaruoju metu pakito skaitymo patirtys? 

Apie tai dailėtyrininkė Ūla Tornau kalbėsis su architektu Rolandu Paleku, 2012 m. atvertos Vilniaus universiteto bibliotekos Saulėtekyje autoriumi, ir sociologe Dalia Čiupailaite, tyrinėjančia Vilniaus urbanistinę kaitą ir sukaupusią skaitytojos patirtį ne vienoje Lietuvos ir užsienio bibliotekoje.