Sėkmingai užsiprenumeravote naujienlaiškį
<

FUTURE ARCHITECTURE PLATFORMA - Paskelbti 2020 m. Future Architecture nugalėtojai

12
VAS 2020

Future Architecture platforma paskelbė finalinį atrinktųjų idėjų ir jų kūrėjų sąrašą, kurie vasario 12–13 d. dalyvaus Creative Exchange 2020 renginyje, vyksiančiame Architektūros ir dizaino muziejuje (MAO) Liublianoje, Slovėnijoje. Future Architecture kvietimas teikti idėjas 2020 metams  sulaukė rekordinio susidomėjimo – pasiūlytos 433 idėjos iš 53 skirtingų šalių, kurias teikė per 800 pavienių kūrėjų ar kolektyvų. 7 idėjas pateikė kūrėjai iš Lietuvos.

 

Atrinkti kūrėjai

Future Architecture platformos nariai balsavo už tokius kūrėjus, kaip Love Di Marco, Tobias Hentzer Dausgaard ir Arya Arabshahi (Londonas, JK) ir idėją Critical Practice; Daniel Tudor Munteanu, Davide Tommaso Ferrando ir Sara Favargiotti kartu su Ana Victoria Munteanu, Eliza Rabiniuc Mocanu, Magda Vieriu ir Octavian Hrebenciuc (Trento, IT) ir jų darbą Unfolding Pavilion;  Agustin Schang (Niujorkas, JAV) su Ways of Treating Buildings in Order to See Them; Godą Verikaitę (Roterdamas, NL) ir jos darbą Recycling Utopia. Platformos nariai iš viso išrinko 20 idėjų. Praėjusių metų Future Architecture aliumniai išrinko keturias idėjas ir jų kūrėjus, tarp kurių – Alkistis Thomidou ir Gian Maria Socci (Berlynas, DE) su darbu 35 Meridians of Radical Rituals ir Stephanie Kyuyoung Lee (Niujorkas, JAV) idėja Agro Commune.

 

Balsuodami internetu, Future Architecture platformos tinklapio ir socialinių tinkle sekėjai išrinko tyrėjų kolektyvą pais(vi)agem, kurį sudaro Enrico Porfido ir Claudia Sani (Barselona, ES). Kartu su Future Architecture idėjų konkursu vyko ir rašytojų konkursas, kurį organizavo dpr-barcelona, vienas iš Future Architecture platformos narių. Šiemet dpr-barcelona Rašymo Stipendiją laimėjo  Monique Besten (NL) su pasiūlymu The Wanderer. 

Daugiau informacijos apie atranką ir rezultatus

 

Kūrybiniai mainai (Creative Exchange)

Vasario 12–13 dienomis Architektūros ir dizaino muziejuje (MAO) Liublianoje (Slovėnija) vyks pagrindinis Future Architecture platformos susitikimo renginys Creative Exchange (kūrybiniai mainai). Pirmąją renginio dieną atrinkti 25 kūrėjai viešai pristatys savo darbus platformos nariams ir susirinkusiai auditorijai. Antroji diena bus skirta visų Future Architecture platformos narių veiklų 2020 m. Europos architektūros programoje pristatymams. Renginio metu Architektūros fondas pristatys 2020 m. programą Building Narratives (Materialūs pasakojimai).


Praktinė informacija

Creative Exchange 2020

(organizatorius – Future Architecture platforma)

 

Data: 2020 m. vasario 12 - 13 d.

Laikas: 09:00 - 21:00

Renginys nemokamas


Vieta

Architektūros ir dizaino muziejus (MAO)

Rusjanov trg 7

1000 Liubliana, Slovėnija

 

Renginys Facebook: https://www.facebook.com/events/551003695741882/


Apie Future Architecture platformą

Future Architecture platforma yra pirmoji visos Europos platforma, jungianti architektūros muziejus, festivalius ir kitus operatorius, pristatančius idėjas apie ateities miestus ir architektūrą plačiajai visuomenei. Platforma yra bendrai finansuojama pagal Europos sąjungos programą „Kūrybiška Europa“. „Architektūros fondas“ platformos nariu tapo 2019 m.  

 

Future Architecture yra daugiau nei konkursas. Future Architecture keičia architektūros pagrindus Europoje ir už jos ribų. Tyrinėja ribas. Griauna sienas. Kuria naujas sistemas. Formuoja naujas sąjungas. Suteikia galimybę talentingiems konceptualiems mąstytojams ir praktikams pasisakyti ir būti pastebėtiems bei išgirstiems. 

www.futurearchitectureplatform.org

>