Sėkmingai užsiprenumeravote naujienlaiškį
<

Ukmergė - Piliakalnio konkursas

24
LAP 2010

Lapkričio 24 dieną (trečiadienį), 18:00 val., Šiuolaikinio meno centro skaitykloje (Vokiečių g. 2, Vilniuje) neseniai pasibaigusio Ukmergės piliakalnio teritorijos architektūrinės-urbanistinės koncepcijos konkurso dalyviai pristatė savo projektus.

6 konkursui pateiktų projektų autoriai sprendė, kaip Ukmergės centre esančio piliakalnio aplinką integruoti į miesto struktūrą, pritaikyti ją visuomeniniam naudojimui.
Pagal konkurso nugalėtojų architektų M. ir M. Valevičių projektą piliakalnis ir jo prieigos, papėdėje tekančios Vilkmergėlės upelio krantai taps ukmergiškių viešąja erdve. Ant piliakalnio bus įrengta apžvalgos aikštelė, papėdėje – amfiteatras miesto renginiams, Vilkmergėlės pakrantėse – linijinis parkas. Pirčių komplekso griuvėsiai būtų rekonstruoti į aptarnavimo patalpas, šalia įkurtas informacinis centras. Visi objektai apjungti naujais pėsčiųjų ir dviračių takais. Tarp piliakalnio ir Šventosios upės esanti teritorija taip pat būtų pertvarkoma į viešą zoną su viešbučiu, paplūdimiais, prieplauka.

Nuotraukų galerija
>