Sėkmingai užsiprenumeravote naujienlaiškį
<

Architektūros [aktualijų] fondas kviečia - Srdjan Milosevic pranešimas "Holidays revisited. Biopolitical view on leisure time in Fascist Italy and Nazi Germany"

22
BIR 2015

Architektūros paveldo tyrėjo ir architekto Srdjan Milosevic pranešimas "Holidays revisited. Biopolitical view on leisure time in Fascist Italy and Nazi Germany".

 

Renginys vyks š. m. birželio 22 d. (pirmadienį) 19 val. 15 min. Šiuolaikinio meno centre (Vokiečių g. 2, Vilnius). 

 

20 amžiaus pradžioje įsigalėję totalitariniai rėžimai siekė kontroliuoti visas žmogaus gyvenimo sferas. Kurortai ir poilsinės gyvenvietės nebuvo nauja idėja, bet jos tapo priemone padedančia įtvirtinti ideologinę poziciją. Srdjan siūlo pažvelgti į kelias Italijos ir Vokietijos poilsiavietes kaip į įdomų individo kontrolės, socialinės inžinerijos ir totalitarinės architektūros pavyzdį.

 

Srdjan yra IMT Institute for Advanced Studies Lucca (Italija) doktorantas tyrinėjantis poilsines gyvenvietes fašistinėje Italijoje ir nacistinėje Vokietijoje. Srdjan taip pat domisi kitais nepatogiojo paveldo atvejais, tokiais kaip Nato subombarduota Armijos centrinė būstinė Belgrade, jo straipsnis šia tema neseniai pasirodė ir Lietuvoje leidžiamame moksliniame žurnale Urbanistika ir architektūra.

>