Sėkmingai užsiprenumeravote naujienlaiškį
<

Architektūrinis konkursas Lietuvoje - Vizijos ir ambicijos

25
GEG 2011

Gegužės 25 dieną (trečiadienį), 18:00 val., Šiuolaikinio meno centro skaitykloje (Vokiečių g. 2, Vilniuje) vyko diskusija apie architektūros konkursus ir buvo pristatyti naujai rengiami jų nuostatai.

Kiekvienas naujai projektuojamas pastatas, kvartalas, miesto ar užmiesčio teritorija, mažosios architektūros ar kitoks architektūrinis objektas keičia žmogų supančią aplinką, darančią tiesioginę įtaką gyvenimo kokybei. Architektūrinis konkursas yra veiksmingiausias būdas užtikrinti architektūrinių sprendinių, idėjų kokybę, o tuo pačiu – ir visuomeninio intereso paisymą. Konkursas – tai daugiau nei tik pragmatiška procedūra, bet ir tikras kultūrinis įvykis, supažindinantis visuomenę su architektų kūrybinių idėjų įvairove bei atkreipiantis dėmesį į mūsų aplinką.
Lietuvoje vykstantys architektūriniai konkursai aktyviai aptariami, neretai kritikuojami. Poreikį peržiūrėti iki šiol taikytą konkursų modelį sustiprino ir noras prilygti tarptautiniams standartams. Norėdama kilstelėti architektūrinių konkursų kokybės kartelę, Lietuvos architektų sąjunga parengė naujus Architektūros konkursų nuostatus, kuriuose svarbiausios vertybės – kokybė, profesionalumas ir sąžiningumas.

Norėdama išgirsti profesionalų bendruomenės ir plačiosios visuomenės nuomonę, darbo grupė (R.Leitanaitė, D.Bakšienė, D.Osteika, L.Nekrošius, D.Linartas, T.Balčiūnas) kvietė architektus ir visus, kurie neabejingi architektūros menui ir aplinkos kokybei, į diskusiją.

>