Diskusija „Eksperimentavimas architektūroje“ siekėme pristatyti kūrybiško proceso architektūroje svarbą ir galimybes. Renginyje dalyvavo būsimi Eksperimentų platformos mentoriai, kurie dalinosi savo požiūriu į šiuolaikinius iššūkius architektūroje ir savo asmenine kūrybine patirtimi. Pokalbyje aptartas eksperimentavimas įvairiose erdvinėse praktikose ir skirtingų disciplinų integracijos svarba atrandant naujas galimybės suprasti ir kurti mus supančią aplinką.

Diskusija vyko anglų kalba.


Pokalbio dalyviai:

Anna Kubelík – architektė, menininkė baigusi Architectural Association universitetą Londoje, vėliau tęsė meno ir eksperimentinių tyrimų karjerą Berlyne. Jos projektai yra paremti kolektyviniu darbo procesu, kuriame persipina mokslinė teorija su šokiu, muzika, instaliacijomis ir kinetiniu menu. 

Xenia Adjoubei – architektė, Nikola-Lenivets meno parko įkūrėja, AdjoubeiScottWhitby studijos direktorė. Edukacinių ir kultūrinių projektų koordinatorė, kuruoja projektų tyrimus ir edukaciją projekte New Rural, kuriame kalbama apie kolektyvinio meno įtaką bendruomenėms, naujosios darbo ekonomikos požymius ir natūralių resursų svarbą ateityje. 

Michou-Nanon de Bruijn – dizainerė Studio Makkink & Bey studijoje, architektūros magistro programos dėstytoja Amsterdamo Architektūros Akademijoje ir Hagos Karališkojoje menų akademijoje. Dirba meno tyrimų lauke, kuriame kelia sąryšio tarp privačios ir viešosios erdvės klausimą. Michou tyrimai aprėpia produkto, interjero, parodų dizainą, ateities vizijų kūrimą, kitų projektų ir renginių iniciavimą viešojoje erdvėje. 

Jurgen Bey – dizaineris, vienas iš Studio Makkink & Bey įkūrėjų, nuo 2010 metų – direktorius Sandberg institute, kuriame erdvinio dizaino studijos remiasi šiuolaikinės kultūros ir visuomenės aktualijomis, įtraukiant meną ir politiką. 

James Taylor-Foster – rašytojas, redaktorius, kultūros kritikas, dirbantis su architektūra, dizainu, e-kultūra ir technologijomis. ArkDes šiuolaikinės architektūros ir dizaino centro kuratorius, redaktorius ArchDaily portale, 2016 Nordic Pavilion parodos kuratorius, 2016 metais vykusioje Venecijos bienalėje. 

Augusta Fišerytė – architektė, Eksperimentų platformos koordinatorė.

Martynas Germanavičius – architektas, Architektūros fondo direktorius.