Kūrybinių dirbtuvių Mapping Heritage metu bus tyrinėjami Vilniaus koncertų ir sporto rūmų kuriami ir juos supantys pasakojimai. Tyrimui bus pritaikyta metodologija, naudota atliekant senojo pašto terminalo Tomteboda Stokholme galimybių studiją. Šis projektas, vykdytas lygiagrečiai kartu su architektūrine galimybių studija, atvedė prie netikėtų rezultatų ir padėjo atnarplioti painius ryšius. Tyrimas suteikė naują požiūrį į esamą statinį ir prisidėjo prie jo likimo pokyčių. Dirbtuvių Vilniuje metu bus ieškoma, kokius naujus pasakojimus gali atskleisti visiems puikiai pažįstami, tačiau sudėtingą praeitį išgyvenę ir diskusijas iki šiol keliantys Vilniaus koncertų ir sporto rūmai.

Dirbtuvėms vadovaus Tatiana Letier Pinto kartu su Benu Gerdžiūnu.

Tatiana Letier Pinto yra brazilų architektė ir nepriklausoma tyrėja gyvenanti Stokholme. Jos pagrindiniai tyrimų objektai – politinis erdvės aspektas ir architektų rolė socialinėse kovose.

Benas Gerdžiūnas yra architektas ir multimedijos žurnalistas iš Lietuvos dirbantis su LRT ir Deutsche Welle.

Dirbtuvių vieta: Vilniaus koncertų ir sporto rūmai
Data: rugsėjo 2 d., trečiadienis
Dirbtuvių trukmė: 3.5 valandos.
Registracija į dirbtuves iki rugpjūčio 31 d.: ČIA

Renginio nuoroda Facebook

Dirbtuvėms pageidaujama turėti nešiojamą kompiuterį. Tyrimo metu bus naudojamos lietuvių ir anglų kalbos. Tikslus dirbtuvių laikas ir papildoma informacija bus atsiųsta užsiregistravus. Vietų skaičius ribotas. Dirbtuvės yra nemokamos ir atviros visiems menininkams, architektams, sociologams, dizaineriams ir kitų susijusių specialybių atstovams ir studentams.

Materialūs pasakojimai yra Future Architecture platformos ir Europos architektūros programos 2020 m. dalis. Programą kofinansuoja Europos sąjungos programa Kūrybiška Europa. Strateginis partneris – Lietuvos kultūros taryba.


Renginio nuotraukos