Sėkmingai užsiprenumeravote naujienlaiškį
<

Miglė Bareikytė - MEDIJŲ TECHNOLOGJŲ PRIEŽIŪRA

Jautrus miestas: Svajonės apie nepertrūkstamą sąveiką

22
RUG 2021

Nuotrauka: Miglės Bareikytės


 

"Medijų technologijų priežiūra" - tai antrasis virtualių seminarų ir pokalbių ciklo „Svajonės apie nepertrūkstamą sąveiką“ renginys.

 

 

Šis ciklas organizuojamas Future Architecture programoje dalyvaujančio menininkės Hannos Husberg ir ekologės Agatos Marzecovos kolektyvo „Towards Atmospheric Care“. Jame bus svarstoma, kaip kolektyvinė aplinkos ir socialinė vaizduotė, viltys ir fantazijos yra formuojamos nematomų, tačiau materialių ir labai įtakingų infrastruktūrų bei naujų ekosistemų, atsirandančių politikos, komunikacijų technologijų ir elektromagnetinį spektrą talpinančios atmosferos terpės sandūroje.

 

 

Suprasdama internetą per tris perspektyvas - darbo, geopolitikos ir kritikos, Miglė Bareikytė pranešimu “Medijų technologijų priežiūra” pristatys Lietuvos telekomunikacijų industrijos lauko tyrimą. Jį Miglė Bareikytė įgyvendino imdama interviu, stebėdama telekomunikacijų darbuotojų kasdienybę Telia Lietuva kompanijoje bei tirdama Lietuvos telekomunikacijų industrijos archyvinę medžiagą. Šis tyrimas siekė internetą, įprastai suvokiamą kaip abstrakčią, nematerialią skaitmeninę technologiją, lokalizuoti bei “įžeminti” vakarietiškų skaitmenizacijos diskursų dažnai ignoruojamoje vietoje. Darbo, geopolitinės vaizduotės ir kritikos posocialistinėje erdvėje sudėtingumui užčiuopti, reikia rimtai įsiklausyti į lauko dalyvių pareiškimus bei praktikas. Miglės Bareikytės 2017-2018 m. vykdytas lauko tyrimas tapo daktaro laipsnio disertacijos ir numatomos išleisti knygos “Post-socialistinis internetas: kaip darbo santykiai, geopolitika ir kritika kuria internetą Lietuvoje” (leidykla “transcript”) pagrindu.

 

 

Pokalbis vyks internetu anglų kalba 2021 m. rugsėjo 22 d., 19:00 EET (GMT +3).


Renginio NUORODA 

 

Pašnekovų rekomenduojami skaitiniai

 

Registracija į renginį nėra privaloma, tačiau jei norėtumėte apie šį ciklą iš mūsų gauti priminimą, registruokitės čia: REGISTRACIJA

 

Ciklas „Svajonės apie nepertrūkstamą sąveiką“ yra Architektūros fondo projekto „Sensing Urban Matter“ (lt. Jautrus miestas) dalis, vykstanti Future Architecture platformos ir Europos architektūros programos 2021 m. kontekste. Programa finansuojama Kūrybiškos Europos programos bei strateginio partnerio Lietuvos kultūros tarybos. Informacinis partneris – Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija. 

Miglė Bareikytė

Miglė Bareikytė yra Siegeno universiteto podoktorantūros studijų, tarpdisciplininių tyrimų projekto „Žmogiškojo ir ne-žmogiškojo bendradarbiavimo organizavimas“ tyrėja. Ji domisi skaitmeninių technologijų plėtros ir naudojimo tyrimais. Šiuo metu daugiausia dėmesio skiria algoritminės atskaitomybės, dirbtinio intelekto geopolitikos ir (skaitmeninės) medijų etnografijos temoms. Jos platesni mokslinių tyrimų interesai apima infrastruktūros politiką, reprezentaciją bei sklaidą Europoje. Liuneburgo Leuphanos universiteto mokslinių tyrimų grupėje „Kritikos kultūros“ apgynė daktaro disertaciją interneto infrastruktūros tyrimų posocialistinėje Lietuvoje tema. Miglė Bareikytė baigė medijų, komunikacijos ir politikos mokslų studijas Berlyno Freie, Vilniaus ir Vytauto Didžiojo universitetuose.

>