Sėkmingai užsiprenumeravote naujienlaiškį

Vladan Joler - SIGNALO ERDVĖ

Jautrus miestas: Svajonės apie nepertrūkstamą sąveiką

15
RUG 2021

Nuotrauka: ELISAVA

 

 

"Signalo erdvė" - tai pirmasis virtualių seminarų ir pokalbių ciklo „Svajonės apie nepertrūkstamą sąveiką“ renginys.

 

 

Šis ciklas organizuojamas Future Architecture programoje dalyvaujančio menininkės Hannos Husberg ir ekologės Agatos Marzecovos kolektyvo „Towards Atmospheric Care“. Jame bus svarstoma, kaip kolektyvinė aplinkos ir socialinė vaizduotė, viltys ir fantazijos yra formuojamos nematomų, tačiau materialių ir labai įtakingų infrastruktūrų bei naujų ekosistemų, atsirandančių politikos, komunikacijų technologijų ir elektromagnetinį spektrą talpinančios atmosferos terpės sandūroje.

 

 

Šiuo 21-ojo amžiaus momentu matome naują, tačiau jau toli pažengusią ekstraktyvizmo formą, siekiančią tolimiausius biosferos kampelius ir giliausius žmogaus pažinimo ir jausmų sluoksnius. Šiuolaikinių technologinių sistemų sankaupa (ang. the stack) gerokai pranoksta daugiasluoksnį duomenų modeliavimo, techninės įrangos, serverių ir tinklų „techninę sankaupą“, ji skverbiasi dar giliau link kapitalo, darbo jėgos ir gamtos išteklių bei reikalauja milžiniško jų kiekio. Tikroji šių sistemų kaina – socialinė, aplinkosauginė, ekonominė ir politinė – vis dar užslėpta ir tokia kurį laiką ir gali likti.

 

 

Pokalbis vyks internetu anglų kalba 2021 m. rugsėjo 15 d, 19:00 EET (GMT +3).

 

Renginio nuoroda

 

Pašnekovų rekomenduojami skaitiniai

 

Registracija į renginį nėra privaloma, tačiau jei norėtumėte apie šį ciklą iš mūsų gauti priminimą, registruokitės čia: REGISTRACIJA

 

 

Ciklas „Svajonės apie nepertrūkstamą sąveiką“ yra Architektūros fondo projekto „Sensing Urban Matter“ (lt. Jautrus miestas) dalis, vykstanti Future Architecture platformos ir Europos architektūros programos 2021 m. kontekste. Programa finansuojama Kūrybiškos Europos programos bei strateginio partnerio Lietuvos kultūros tarybos. Informacinis partneris – Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija. 

Vladan Joler

Vladan Joler yra akademikas, mokslininkas ir menininkas, kurio kūryboje susipina duomenų tyrimai, kontra-kartografija, tiriamoji žurnalistika, tekstų rašymas, duomenų vizualizavimas, kritinis dizainas ir daugybė kitų disciplinų. Jis nagrinėja ir įvaizdina įvairius algoritmų skaidrumo, skaitmeninio darbo išnaudojimo, nematomų infrastruktūrų ir daugelio kitų šiuolaikinių reiškinių techninius ir socialinius aspektus. 2018 metais, kartu su Kate Crawford paskelbė Anatomy of an AI System (lt. Dirbtinio intelekto sistemos anatomija), didelio masto žemėlapį ir „Amazon Echo“ įrenginiui sukurti ir eksploatuoti reikalingus žmogaus darbo, duomenų ir planetos išteklius tiriančią esė. Tyrimą Facebook Algorithmic Factory sudarė išsamūs didžiausio socialinio tinklo algoritminių procesų bei išnaudojimo formų tyrimai ir vizualus žemėlapis. Pastaraisiais metais nepriklausomo tyrimų kolektyvo „SHARE Lab“ paskelbti informacinio karo, metaduomenų analizės, naršymo istorijos išnaudojimo, sekimo ir interneto architektūros tyrimai.

>