Sėkmingai užsiprenumeravote naujienlaiškį
<

Adriana Knouf - TRIUKŠMAs

Jautrus miestas: Svajonės apie nepertrūkstamą sąveiką

06
SPA 2021

 Nuotrauka: 

 

 

"Triukšmas" yra paskutinysis virtualių seminarų ir pokalbių ciklo „Svajonės apie nepertrūkstamą sąveiką“ renginys.

 

 

Šs ciklas organizuojamas Future Architecture programoje dalyvaujančio menininkės Hannos Husberg ir ekologės Agatos Marzecovos kolektyvo „Towards Atmospheric Care“. Jame bus svarstoma, kaip kolektyvinė aplinkos ir socialinė vaizduotė, viltys ir fantazijos yra formuojamos nematomų, tačiau materialių ir labai įtakingų infrastruktūrų bei naujų ekosistemų, atsirandančių politikos, komunikacijų technologijų ir elektromagnetinį spektrą talpinančios atmosferos terpės sandūroje.

 

 

Triukšmas yra ir garsinis, ir informatyvus. Nuo informacijos teorijos terminų, apibrėžiančių triukšmą kaip nepageidaujamą signalą arba originalumo šaltinį, iki garsinių apibrėžimų, kurie iškelia į pirmą planą destruktyvias ar konstruktyvias triukšmo muzikos galimybes, triukšmas nėra lengvai kategorizuojamas reiškinys. Tyrinėdami kai kurias mano menines praktikas, ypač naujausius radijo meno kūrinius, taip pat kitų menininkų darbus, susidursime su triukšmo potencialu sutrikdyti iš pažiūros stabilų signalą. Šio sutrikimo negalima lengvai įvertinti kaip teigiamo ar neigiamo dalyko, todėl jis turi būti suprantamas kompleksiškai.

 

 

Pokalbis vyks internetu anglų kalba 2021 m. spalio 6 d., 19:00 EET (GMT +3).

 

Renginio NUORODA

 

Pašnekovų rekomenduojami skaitiniai

 

Registracija į renginį nėra privaloma, tačiau jei norėtumėte apie šį ciklą iš mūsų gauti priminimą, registruokitės čia: REGISTRACIJA

 

 

Ciklas „Svajonės apie nepertrūkstamą sąveiką“ yra Architektūros fondo projekto „Sensing Urban Matter“ (lt. Jautrus miestas) dalis, vykstanti Future Architecture platformos ir Europos architektūros programos 2021 m. kontekste. Programa finansuojama Kūrybiškos Europos programos bei strateginio partnerio Lietuvos kultūros tarybos. Informacinis partneris – Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.

Adriana Knouf

Dr. Adriana Knouf (JAV) dirba kaip menininkė, rašytoja ir ksenologė. Ji domisi šlapių medijų, kosminio meno, palydovų, radijo perdavimo, ne-žmogiškųjų akistatų, bepiločių skrydžių, queer ir trans ateičių, dirbtinio intelekto, balso ir popieriaus gamybos temomis. Ji yra tranxxenolab, nomadiškos meninių tyrimų laboratorijos, propaguojančios trans ir xeno būtybių persipynimą, steigėja. Adriana nuolat pristato savo meninius tyrimus visame pasaulyje ir už jo ribų, tarp jų ir kūrinį, skriejusį per Tarptautinę kosminę stotį. Jos darbai pripažinti įvairiais apdovanojimais, „Distinction at Prix Ars Electronica“ (2021 m.), Mokslinės fantastikos tyrimų asociacijos Inovatyvių tyrimų apdovanojimu ir „The Lake’s Works for Radio #4“ (2020 m.) prizu.

>