Versija spausdinti Atgal
 

 

Perspektyviausias 2014 metų studentas – Domantas Baltrūnas

Jau 10 metų prabėgo nuo pirmo karto, kai jie susirinko. Netekę savo brangaus mokytojo A. Dineikos mokiniai, garsūs Lietuvos architektai, nutarė įamžinti dėstytojo atminimą. Ne tik įamžinti, bet ir perduoti jo vardą iš kartos į kartą, rinkdami perspektyviausią ketvirto kurso architektūros studentą ,ar studentę, ir apdovanodami vardine A. Dineikos stipendija.

 

 

Domantas Baltrūnas (VGTU)

 

 

Šiemet tradicinis (ir nepabijokime to žodžio) ilgamečiu tapęs renginys tvirtu žingsniu žengė į naujas erdves. Prieš tai vykęs VGTU, šių metų spalio 8-tą dieną sudrebino Lietuvos Architektų Sąjungos pilaitės bokštus. Kartu su vakaro žara ėmė rinktis publika, ambicingi finalistai ir aštrialiežuviai stipendijos fundatoriai. Šį kartą dėl teisės vadintis perspektyviausiu susigrūmė trys labai skirtingi vaikinai ir dvi dar skirtingesnės merginos.

 

Po tradicinių renginio „vairo perdavimo“ A. Karaliui ritualų, į sceną žengė pirmasis konkursantas Domantas Baltrūnas. Jis ramiai, sklandžiai ir tvirtai pristatė savo darbus ir susilaukė komisijos pagyrų už santūrumą tiek projektuojant, tiek kalbant apie savo pasiekimus. Nors Domantas ir gavo „karališkų“ patarimų apie požiūrį į moterį policininkę, kartelė buvo pakelta aukštai.

 

Laureato darbas:

Visuomeninis objektas - policijos komisariatas,
dėstytojas - doc.
dr.Lada Markejevaitė

Antras prisistatė Justas Juzėnas. Šis konkursantas sudomino savo filosofiniu ir analitiniu požiūriu į projektuojamus objektus ir aktyviu įsitraukimu į užklasines veiklas. Kiekviena linija pastato siluete, kiekvienas statinio tūrio pakreipimas buvo motyvuojamas ir neginčijamai pagrįstas. Komisija ir nesiginčijo. Priešingai, pagyrė už sugebėjimą suderinti architektūrinę, visuomeninę ir (galima sakyti) mokslinę veiklą.

 

 

Justo Juzėno visuomeninis objektas - policijos komisariatas,
dėstytojas - doc. dr.Arnoldas Gabrėnas


 

Trečia į sceną aukštakulniais įkaukšėjo Vaiva Andriušytė, paruošusi ilgą, išsamią ir netgi gyvenimo aprašymą primenančią prezentaciją. O pristatyti tikrai buvo ką: nuo įvairių kulinarinių atradimų iki jau realizuotų interjerų. Savo prisistatymu Vaiva suglumino komisiją. Mergina paneigė šimtamečius įsitikinimus apie kūrybines kančias, be to išmokė komisiją naujų išsireiškimų ir negirdėtų biologinių terminų. Net daug straipsnių parašęs profesorius G. Čaikauskas suko galvą dėl žodžio „alveolės“ rašybos.

 

Vaivos Andriušytės visuomeninis objektas - policijos komisariatas,
dėstytojas - Donaldas Trainauskas

Atėjo ir Miglės Paužaitės eilė. Ši mergina žengė strategiškai gudrų ir pilnai suprantamą žingsnį. Pasakodama apie savo visuomeninę veikla Miglė nusimesdavo po viena drabužį su organizacijos, kuriai priklausė simbolika. Kadangi komisiją sudarė vieni vyrai, nusirenginėjimas negalėjo būti nesėkmingas ėjimas. „Šou elementai“ komisijai patiko, išsiskirti tikrai pavyko, nors pro akis nepraslydo ir visuomeninio pastato projekto pristatymo trūkumai.

Miglės Paužautės visuomeninis objektas - policijos komisariatas,
dėstytojas - doc. Sigitas Kuncevičius

Paskutinis, bet tikrai ne prasčiausiai, prisistatė Paulius Daščioras. Jis prieš stodamas į architektūrą, VDA mokėsi skulptūrą. Meniškumo ir formos jautrumo pagrindai smelkėsi viso pristatymo metu ir paliko tikrai gerą įspūdį. Ypač, anot A. Karaliaus, pagirtinas judesys buvo molio panaudojimas, projektuojant senamiestyje. Nors vaikiną iš pusiausvyros mažumėlę išmušė A. Ambraso klausimas apie stogo dangą, tačiau Paulius neiškrito iš balno ir įtaigiai, drąsiai bei rimtai užbaigė studentų pasirodymus.

 

 

 

Pauliaus Daščioro visuomeninis objektas - kultūros centras.

Dėstytojai - prof. Marius Šaliamoras, doc. Vytenis Gerliakas, Henrikas Štaudė

Po dalyvių prisistatymų fundatoriai nuėjo tartis į garsui nepralaidų ir radarais nesusekamą kambariuką. Šį kartą verdikto ilgai laukti neteko. Kai kurie svečiai dar net nebuvo spėję prisipilti stiklinės vyno, o komisija jau sugrįžo paskelbti nugalėtojo. Tradiciškai visus dalyvius po vieną kviesdami fundatoriai negailėjo pagyrų ir motyvuojančių kalbų ragindami ir toliau siekti architektūrinių tikslų. Šiemet anot profesoriaus G. Čaikausko renginio rimtumas ir dalyvių profesionalumas priminė baigiamųjų darbų gynimus, todėl visi yra savotiški nugalėtojai. Pasakius visas diplomatines kalbas atėjo metas paskelbti vieną vienintelį. Taigi, šiais metais nugalėjo Domantas Baltrūnas (kurio visuomeninio projekto vadovė buvo doc. L. Markejvaitė). Vaikinas netramdė nuostabos ir (kaip tokiais atvejais įprasta) padėkojo mamai, močiutei, bei pažadėjo ir toliau stengtis išlikti geriausiu. Renginio uždarymo žodis atiteko architektų sąjungos pirmininkui M. Šaliamorui ir organizatoriams. Visi kaip susitarę dėkojo fundatoriams (A. Ambrasui, G. Čaikauskui, A. Karaliui, R. Palekui, V. Šeškui) už ilgaamžių tradicijų išlaikymą. Finalinkus ragino tapti kelrodėmis žvaigždėmis savo kursiokams, o jauniesiems studentams aktyviai dalyvauti A. Dineikos stipendijos konkurse ateityje.

 [renginio akimirkos]

 

  

Renginį kuravo,,Architektūros studentų klubas"

Straipsnį parengė: Simonas Čaikauskas

Fotografas: Lukas Atas

 

 © 2004 Architektūros fondas