Sėkmingai užsiprenumeravote naujienlaiškį
<

Mikro parodų serija „NAMAI“ - Paroda #14 | Kauko penki

03
BIR 2022

Mano pirmasis adresas buvo Stasio Šimkaus alėja 5 Kaune. Su atkurta Nepriklausomybe grąžinant gatvėms ankstesnius pavadinimus adresas tapo Kauko alėja („Kur kur gyveni? Kaukolėjoj?“, perklausdavo koks kavalierius). Vėliau teko išsikelti į prospektą (Taikos – jo pavadinimas išliko), kurį laiką teko pagyventi rate, tiesa, nelietuviškame (romantiškai vadinosi – Whooping Crane Circle; ir Kaune galima pagyventi Ratuose – Gėlių ir Minties). Na, o dabar gyvenu gatvėje. Kažkada pergalvojau, kad dar galima gyventi bulvare, akligatvyje. Gal kada nors.

Trečiojoje „Namai“ serijos mikro parodoje pristatome Lolitos Salienės fotografijas ir tekstą „Kauko penki“ – apie nenorą pasiduoti niūriai sovietmečio namų aplinkai, poną Kaziką ir jo Kalėdinių eglučių namus Kaune, Kauko gatvėje. 


Paroda kultūros komplekse „Sodas 2123“ veiks gegužės 25 – birželio 3 d. ir virtualiai.

 
 

Mikro parodų serija „Namai“


Mikro parodų serijoje „Namai“ pristatomi Architektūros fondo platformos „Aikštėje“ kuruoto atviro pasakojimų apie architektūrą konkurso „Namai“ laureatai ir jų kūriniai. Platformoje skatinamas kokybiško kritinio turinio apie architektūrą atsiradimas, kuriamos tinklaidės, straipsniai ir vizualiniai pasakojimai, kurie skirti visiems, besidomintiems architektūra ir viešosiomis erdvėmis.

 

Konkurse „Namai“ dalyviai buvo kviečiami pažvelgti į šią temą iš pačių skirtingiausių žiūros taškų ir apgalvoti Namų ir Namudiškumo sąvokas. Pasak „Aikštėje“ kuratorių, „ilgus amžius architektai kūrė rūmus ir šventyklas, bet ne Namus. Namai nutikdavo. Šiandien gyvenamasis namas yra tai, nuo ko dažniausiai prasideda architekto studijų procesas. Bet ar tai ką projektuoja architektai yra Namai, ir ar erdvės kur jaučiamės savi yra architektūra? O gal Namai yra tai kas neišnyks net jei žemėje neliktų nė vieno architekto? Konkursas kvietė svarstyti, kas kiekvienam iš mūsų yra Namai ir ko reikia, kad erdvė iš patalpos virstų tikrais Namais. Galbūt apie Namus neverta kalbėti, nes tai banalu ir savaime suprantama? O gal tai yra mūsų fizinės ir emocinės aplinkos pagrindas apie kurį nekalbėti neišeina?“

 

Iki birželio pabaigos kultūros komplekse „SODAS 2123“ bus pristatytos penkios serijos „Namai“ mikro parodos: Salomėjos Lubytės „Distancijos. Tarp vaizduotės šventyklų ir profesinių lūkesčių“, Pauliaus Kliučininko „Namai magnetinėse juostose“, Aistės Rakauskaitės „Namai – tai aš“, Augusto Lapinsko „Vivariumas“ bei Lolitos Salienės „Ponas Kazikas ir Kalėdinių eglučių namai“. Mikro parodų kuratoriai – Justinas Dūdėnas ir Indrė Ruseckaitė.

 

Parodas pristato Architektūros fondas. Iš dalies finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė. Architektūros fondo veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Partneris – SODAS 2123. Informacinis partneris – LRT.

>