Sėkmingai užsiprenumeravote naujienlaiškį

MODERNIZMAS.LT: ĮTAKOS, IDEOLOGIJOS, PALIKIMAS

 

Paskaitų ciklas skirtas apžvelgti Modernizmo, kaip kultūros reiškinio, ideologijas ir įtakas, šiame kontekste įvertinti Lietuvos modernizmo architektūros palikimą.

 

Modernizmas.lt kelia šiuos klausimus: kas suformavo modernizmo kultūros reiškinio ideologijas; kokios jos buvo Lietuvoje ir kitur; kaip ideologija veikė to meto architektų kūrybą; kokią įtaką modernistinio periodo palikimas daro šiuolaikinei architektūrai, estetikai ir kultūros reiškiniams; kokie Lietuvos modernizmo architektūros raidos ypatumai reiškėsi skirtinguose sociopolitiniuose kontekstuose: lenkiškame, TSRS/ LTSR, šiuolaikiniame Baltijos regiono; „Okupacinio modernizmo“ reiškinys, jo egzistavimas, sąlygos bei požiūriai į jį.

 

Svarbiausių skirtingo laikotarpio Lietuvos modernizmo architektūros kūrinių apžvalga, analizė; modernizmo architektūros palikimas, požiūrio į jį kaita ir „Nykstantis modernizmas”, modernizmo modernizavimo iššūkiai.

 

 

 

 

 

Pokalbiai vyksta Nacionalinėje dailės galerijoje (NDG), Konstitucijos pr. 22, Vilniuje, ketvirtadieniais, nuo 20 val. Renginiai nemokami.

2010 = 1990 + 20 metų laisvos architektūros

 

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimas 1990-aisiais buvo startas reikšmingų geopolitinių pokyčių pradžiai regione. Tada iškovota LAISVĖ jau įgijo formą ARCHITEKTŪROJE. 

 

Paskaitų ciklas pasiūlys iš skirtingų pozicijų pažvelgti į prieš du dešimtmečius išlaisvintos architektūros terpę. Kas įvyko po staigaus vertybių posūkio vakarų kryptimi? Kuo Lietuvos architektūros evoliucija skiriasi ir yra panaši lyginant su kaimyninių Baltijos šalių patirtimis? Ar vis dar ženkli praeities inercija ir kokiu pagreičiu, įgytu per laisvės metus, architektūra juda į ateitį? Savo įžvalgomis apie prieš du dešimtmečius prasidėjusį procesą dalinsis architektai, architektūros kritikai, istorikai, teoretikai.