Sėkmingai užsiprenumeravote naujienlaiškį

MIESTAS ir VANDUO

Dešimtasis Architektūros [pokalbių] fondo organizuojamas ciklas yra KAUNO ARCHITEKTŪROS FESTIVALIO (KAFe) dalis. Jis skiriamas aptarti vandens, kaip gamtinio elemento reikšmę bei įtaką procesams mieste. 


Žinia, jog dauguma miestų kūrėsi prie upių, jūrų ar ežerų byloja apie nuolatinį ir neišvengiamą visuomenės ryšį su vandeniu. Natūralių vandens telkinių artumas formuoja miestų audinio struktūrą, daro įtaką architektūros estetinei, funkcinei bei simbolinei prasmei. Tačiau spartėjantys urbanistiniai procesai bei kintanti miesto koncepcijos samprata verčia naujai apmąstyti šiuolaikinio miesto santykį su vandeniu.

 

Šiame kontekste daug klausimų kelia miesto ir vandens abipusės plėtros kryptis. Ar vanduo (naturalūs vandens telkiniai) turėtų keisti nusistovėjusias miesto audinio erdves? Kaip galėtų būti organizuojamos įvairios veiklos pakrantėse ir kaip tai veiktų socialinius procesus? Kaip kinta vanduo kintant metų laikams, kaip tai veikia miesto funkcinius ir estetinius parametrus, žmonių poreikius? Koks vaidmuo tektų vandeniui miestuose įsikūrusiuose toliau nuo upių ar jūrų? Apskritai, kokie demokratiškos erdvės scenarijai galėtų būti integruojami vandens ir miesto sąlyčio taškuose?  

 

Ciklo kuratoriai - Vita Soltonaitė ir Paulius Vaitiekūnas

 

Pokalbiai vyksta Kauno “Žalgirio” arenos GALA amfiteatre, Karaliaus Mindaugo pr. 50, Kaune, nuo 19 val. Renginiai nemokami.


Daugiau apie Kauno architektūros festivalį: www.kafe2013.lt 

DISIDENTIŠKUMAS ARCHITEKTŪROJE

 

 

DISIDENTIŠKUMAS ARCHITEKTŪROJE

Pokalbiai apie kritinės erdvinės praktikos galimybes

 

2013-ųjų pavasarį Architektūros pokalbių fondas pradeda nauju ciklu, kuriame architektai, urbanistai, istorikai ir teoretikai sieks įvardinti bei išsamiau aptarti dabartinį architektūros ir politikos santykį.

Šių laikų architektūra yra apsupta sudėtingų galios laukų, kuriuose vis intensyviau grumiasi politiniai, komerciniai, finansiniai, kariniai, ideologiniai ir kultūriniai veiksniai. Strategiškai būdama šio tinklo dalis, architektūra potencialiai gali tapti mediumu, artikuliuojančiu ir formuojančiu rezistencijos, kritiškumo, reformos bei vengimo idėjas.

 

Naujasis architektūros pokalbių ciklas supažindins su Maskvos, Belgrado, Niujorko, Talino, Rygos, Vilniaus bei Kauno architektūrinėmis praktikomis, kurios dar socialistinės valdžios metu – aštuoniasdešimtaisiais – siekė praplėsti architekto profesijos ribas bei kvestionavo valstybės ir architekto, kliento ir užsakymo vykdytojo, ideologijos ir pastatytos formos santykius. Diskusijose bus siekiama apžvelgti intriguojantį prieštaravimo, atsisakymo ir atradimo iš naujo galimybių spektrą bei pergalvoti šiuos santykius architektūroje.

 

Šį ciklą kuruoja:

Ines Weizman, Jurga Daubaraitė, Jonas Žukauskas

 

Pokalbiai vyksta Nacionalinėje Dailės Galerijoje (NDG), Konstitucijos pr. 22, Vilniuje.

Pokalbių pradžia 20:00.

Renginiai nemokami. Pokalbiai filmuojami, video įrašai titruojami lietuviškai/angliškai ir talpinami www.archfondas.lt