Sėkmingai užsiprenumeravote naujienlaiškį
<

TOMAS GRUNSKIS - ARCHAKTYVIZMAS. SOCIALUMO VEKTORIAI ARCHITEKTŪROJE

NAUJOSIOS ARCHITEKTŪRINĖS VEIKLOS

09
BIR 2016
Kuo pokalbis įkvepiantis?

XXI amžiuje pamatinės architektūros savybės ir kokybinės raidos vektoriai yra pakitę iš esmės. Apie šiuolaikinę architektūrą jau nebegalime svarstyti ir jos kurti taikydami reikšmes ir metodus, kurie buvo būdingi XX ar net XIX amžiuje. Jei ji vis dar tebėra didis menas, tai kaip ir šių dienų menui, naujausiai architektūrai tampa būdingos tarpdalykiškumo savybės, o jos formai bei turiniui rastis taikomi nekonvencionalūs metodai. Kita svarbi šiuolaikinės architektūros savybė - socialumas ir bendruomeniškumas. Tai yra jos kokybinės raidos vektoriai kurie yra nukreipti tiek į "išorę" - visuomenę bendrai, tiek ir į "vidų" - architektūros bendruomenę. Apie šių tendencijų ir reiškinių pobūdį, jų kritiką bei kontrakritiką o taip pat apie architektūros socialumo ir aktyvizmo bruožus Lietuvoje ir bus ši paskaita.


Pokalbis – lietuvių kalba, vyks 2016 m.  birželio 9 dieną, ketvirtadienį, Nacionalinėje dailės galerijoje (NDG), Konstitucijos pr. 22, Vilniuje.

 

Pokalbio pradžia 20:00. Renginys nemokamas.

PAŠNEKOVAS
TOMAS GRUNSKIS
Architektas, pedagogas
Kuo pašnekovas išskirtinis?

Tomas Grunskis yra architektas, humanitarinių mokslų daktaras, Architektūros kultūros ir kritikos platformos bei architektūros galerijos "Nulinis laipsnis" įkūrėjas, studijos AEXN vadovas, VDA ir VGTU architektūros docentas. Mokslo mokomųjų knygų, mokslo publikacijų autorius ir bendraautorius.

 

www.grunskis.net

REKOMENDUOJA SKAITYTI
ARCHAKTYVIZMAS
Architektūros kultūros ir kritikos platformos zinas "Nulinis laipsnis"
Kodėl verta skaityti?

Tai leidinys, nagrinėjantis archaktyvizmo temą bei problematiką, jo istorinę raidą bei globalias ir lokalias jo apraiškas.

POKALBĮ PRISTATO
ACO Nordic

http://www.aco.lt

>