Sėkmingai užsiprenumeravote naujienlaiškį
<

STEFANIE RAAB - BENDRADARBIAVIMO ERDVĖS MIESTE – STRATEGIJOS, KOOPERACIJOS, REZULTATAI

BENDRADARBIAVIMO ERDVĖS MIESTE

15
RUG 2016
Kuo pokalbis įkvepiantis?

Pastaruoju metu urbanizuotos erdvės perspektyvos, galinčios tapti ekonominiu kapitalu, dažnai nustelbia kitus urbanizacijos aspektus, pvz., socialinį ir kultūrinį kapitalą, kurie jau pranykę iš daugybės rajonų. Net apleistose teritorijose erdvė ir jos gyventojai gali būti  laikomi rajono atgaivinimo potencialu. Erdvės gali būti atvertos, o gyventojai pakviesti jas naudoti, t. y. „prikelti“ rajoną, padarant jį patrauklesnį ir gyvybingesnį.

 

Pokalbis anglų kalba vyks 2016 m. rugsėjo 15 d., ketvirtadienį, VDU centriniuose rūmuose, S. Daukanto g. 28, Kaunas.

 

Pokalbio pradžia: 19.00.

Renginys nemokamas.

 

PAŠNEKOVAS
STEFANIE RAAB
Urbanistė - architektė, COOPOLIS - STRATEGIES FOR COOPERATIVE CITY DEVELOPMENT
Kuo pašnekovas išskirtinis?

Urbanistė, architektė 2005 m. įkūrė pirmąją agentūrą, pavadintą „Coopolis“, dirbančią su laikinos paskirties erdvėmis Berlyno Neuköllno rajone. „Coopolis“ – tai biuras, dirbantis su bendruomeninės urbanistinės plėtros projektais. Jam pavyko perplanuoti skurdžią daugiakultūrę zoną, kurios vertę mažino tuščios parduotuvės, jaunimo nusikalstamumo ir kitos socialinės problemos. Bendradarbiaudamas su vietos nuosavybės savininkais „Coopolio“ biuras įgyvendino daugiau nei 150 naujų socialinių ir kultūrinių projektų bei kūrybinių industrijų startuolių.

REKOMENDUOJA SKAITYTI
The City at Eye Level. Lessons for Street Plinths
Meredith Glaser ir kt. Stefanie Raab skyrius apie „Neukölln Berlin“
Kodėl verta skaityti?

Šioje knygoje pateikiama daugybė pasaulinio lygio pavyzdžių, pristatančių miestų atgaivinimo strategijas, surinktas olandų autorių komandos, bendradarbiavusios su menininkais, architektais, urbanistais, socialiniais darbuotojais ir kt. Pastarųjų darbai bei patirtys papildo šią gerosios praktikos kolekciją.

POKALBĮ PRISTATO
Goethe's Institutas

Goethe’s institutas – tai Vokietijos Federacinės Respublikos kultūros institutas, veikiantis daugelyje pasaulio šalių. Mes skatiname vokiečių kalbos mokymąsi užsienyje ir puoselėjame tarptautinį kultūrinį bendradarbiavimą. Be to, stengiamės kuo išsamiau pristatyti Vokietiją, informuodami apie jos kultūrinį, visuomeninį ir politinį gyvenimą. Mūsų kultūros ir švietimo programos skatina tarpkultūrinį dialogą ir suteikia galimybę dalyvauti kultūriniame gyvenime. Įgyvendinant šias programas stiprinamos pilietinės visuomenės struktūros ir skatinamas tarptautinis judrumas. Priklausydami plačiam Goethe’s institutų, Goethe’s centrų, kultūros bendrijų, vokiškų leidinių bibliotekų, vokiečių kalbos mokymo ir egzaminavimo centrų tinklui, mes jau 60 metų padedame daugeliui žmonių užmegzti pirmąją pažintį su Vokietija. Ilgametis partnerystės ryšiais grindžiamas bendradarbiavimas su institucijomis ir pavieniais žmonėmis iš daugiau kaip 90 šalių skatina ilgalaikį pasitikėjimą mūsų šalimi. Mes dirbame visiems, kurie aktyviai domisi Vokietija ir jos kultūra, esame savarankiški ir politiškai nepriklausomi.

 

www.goethe.de

>