Sėkmingai užsiprenumeravote naujienlaiškį
<

IVAN RISTIC - BOGDAN BOGDANOVIC – ARCHITEKTŪRINĖ PRAKTIKA BESIKEIČIANT POLITINIAMS REŽIMAMS JUGOSLAVIJOJE

DISIDENTIŠKUMAS ARCHITEKTŪROJE

08
KOV 2013
Kuo pokalbis įkvepiantis?

Pokalbio moderatorė
INES WEIZMAN

 

Pokalbis skirtas architekto iš buvusios Jugoslavijos Bogdano Bogdanovičiaus darbų aptarimui. Pirmiausia architektą išgarsino septintajame-aštuntajame dešimtmečiuose sukurtos skulptūros ir monumentai bei dėstytojavimas Belgrado architektūros mokykloje. Vėliau, 1982-1986 metais, būdamas Belgrado meru jis paskelbė „Naujo Belgrado” miesto pertvarkymo konkursą ir dar labiau išgarsėjo dėl ekscentriškų pareiškimų bei kontraversiškai vertinamos politikos. 1987 metais į valdžią Jugoslavijoje atėjo Komunistų partijos lyderis Slobodanas Miloševičius, kurio vykdyta politika šalyje sukėlė etninius konfliktus. Bogdanas Bogdanovičius šiuo laikotarpiu apleido savo viešus postus ir buvo priverstas pasitraukti į „vidinę  emigraciją“, trukusią iki 1993 metų, kuomet architektas gavo leidimą išvykti iš Belgrado.

Šio pokalbio dalyviai pristatys Bogdano Bogdanovičiaus projektus ir tekstus bei bandys įvertinti neretai paradoksalią ir sunkiai apibrėžiamą politinių veiksmų prigimtį: kartais priešinantis būtina bendradarbiauti.

PAŠNEKOVAS
IVAN RISTIC
Kuo pašnekovas išskirtinis?

IVAN RISTIC

(Viena/Belgradas)

Dr. Ivan Ristić  yra meno istorikas dirbantis klasikinio modernizmo srityje ir tiriantis Bogdan Bogdanovic kūrybą. Jis yra kilęs iš buvusios Jugoslavijos, nuo 1993 gyvena Vienoje, taip pat dirba kaip kuratorius, gidas bei žurnalistas.


Moderatorė:
INES WEIZMAN
architektė ir teoretikė (Londonas)

 

POKALBIS VYKS ANGLŲ KALBA, NACIONALINĖJE DAILĖS GALERIJOJE (NDG), KONSTITUCIJOS PR. 22, VILNIUJE, POKALBIŲ PRADŽIA 20 VAL., RENGINIAI NEMOKAMI. POKALBIAI FILMUOJAMI, VIDEO ĮRAŠAI TITRUOJAMI LIETUVIŠKAI ARBA ANGLIŠKAI IR TALPINAMI WWW.ARCHFONDAS.LT.

REKOMENDUOJA SKAITYTI
Kodėl verta skaityti?

Der verdammte Baumeister. Erinnerungen.
Šios knygos autorius yra Bogdan Bogdanovičius. Leidinyje galima susipažinti su originalia jo, kaip autoriaus kalba bei minties procesais susijusiais su šio išskirtinio architekto projektais.


Bogdan Bogdanovic: Memoria und Utopie in Tito-Jugoslawien
Wieser Verlag / Az W, Vienna 2009
Šiame išsamiame parodos kataloge apžvelgiama vieno įdomiausių Jugoslavijos monumentų architekto ir urbanisto Bogdan Bogdanovičiaus kūryba, bei publikuojami 1950-1980 laikotarpyje parašyti jo teoriniai straipsniai.

 

>