Sėkmingai užsiprenumeravote naujienlaiškį
<

Stephen Hodge - EKSKURSIJOS, PASIVAIKŠČIOJIMAI, PAŠNEKESIAI IR ARCHITEKTAS-BASTŪNAS

EKSKURSIJŲ GALIOS

29
SPA 2015
Kuo pokalbis įkvepiantis?

Prieš 17 metų tyrėjų menininkų grupė Wrights & Sites, po pirmojo savo viešojo projekto (serijos įvietintų perfomansų, funduotų  Anglijos Meno tarybos), pabėgo iš vidaus erdvių ir pasitelkė vaikščiojimą kaip metodą ir nuosekliai juo naudojosi tolimesniuose savo projektuose.  Po dešimtmetį trukusių posituacionistinių dreifų, struktūrizuotų ekskursijų, „Mis-Guide“ knygų leidybos, viešojo meno ir instaliacijų kūrimo,  Wrights & Sites komanda vėl atsigręžė į miesto audinį.  Remiantis Wrights & Sites  „architekto-bastūno“ koncepcija ( pvz., Sideways Festivalis, Belgija, 2012 m.; „Apie vaikščiojimą“, Sanderlendas, 2013 m.)  ir žvalgybinėmis ekskursijomis, naujausio Stephen Hodge projekto „Kur statyti mus saugančias sienas“ (Eksteris, 2013–14 m.) ašimi, šis pokalbis atskleis konkrečius „pasivaikščiojimų ir pašnekesių“ kaip meninio metodo atvejus, įrodančius ekskursijų galias.

 

Pokalbis –  anglų kalba, vyks 2015 m. spalio 29 dieną, ketvirtadienį, Nacionalinėje Dailės Galerijoje (NDG), Konstitucijos pr. 22, Vilniuje.

Pokalbio pradžia 20:00. Renginys nemokamas.

PAŠNEKOVAS
Stephen Hodge
menininkas-tyrėjas
Kuo pašnekovas išskirtinis?

Stephen Hodge yra tyrėjas menininkas, kuratorius iš Jungtinės karalystės.  Jis yra Ekseterio Universiteto docentas, dėstantis  Gyvo meno + Erdvinės praktikos dalyką, kuruoja „praktikos kaip tyrimo“ atvejus įvairiuose kontekstuose, pvz.: metų trukmės tarpdisciplininė  mobili meninė-tiriamoji veiklą Ekseteryje – praktika, kylanti iš  vaikščiojimo ir kompozicijos Eriko Satie kūriniuose tyrinėjimo, vietos tyrimo, ir renginio Second Life platformoje, apimanti skaitmenines intervencijas viešajame transporte, menininkų publikacijas, galerijas ir festivalius. Stephen Hodge yra vienas Wrights & Sites (www.mis-guide.com) įkūrėjų. Wrights & Sites – tai keturi menininkai-tyrėjai, jau aštuoniolika metų tyrinėjantys  žmonių santykį su vietomis, miestais ir vaikščiojimu. Jie pasitelkia padriko vaikščiojimo taktiką kaip įrankį žaismingiems debatams, intervencijoms ir erdvės reikšmių interpretacijoms.

REKOMENDUOJA SKAITYTI
Tactical Urbanism: Short-term Action for Long-term Change
Mike Lydon & Anthony Garcia
Kodėl verta skaityti?

Autoriai, priklausantys The Street Plans Collaborative, savo profesionalias žinias apjungia su serija įkvepiančių atvejų studijų. Knygoje skaitytojui pateikiamas praktiškas ir provokuojantis priemonių rinkinys-instrukcija, kaip inicijuoti dideles permainas mažais, lengvai pasiekiamais, bottom-up veiksmais.

POKALBĮ PRISTATO
Lietuvos Kultūros Taryba

www.ltkt.lt

>