Sėkmingai užsiprenumeravote naujienlaiškį
<

Valery Didelon - Galiausiai - kritika

gražu/negražu

24
SPA 2019
Kuo pokalbis įkvepiantis?

Vieni ją aptarinėja, kiti jos reikalauja, o treti norėtų jos vengti. Ji - kritika. Žvelgiant iš architektų ir urbanistų perspektyvos, ji tikra linksmybių gadintoja. Nepaisant to, ji įkvepia kūrėjus naujai pažvelgti, o gyventojams geriau suprasti juos supančią aplinką ir jos pokyčius. Koks yra kritikos tikslas ir prasmė šiais meilės ir neapykantos laikais? Apie tai savo įžvalgomis dalinsis Valéry Didelon, jau dešimtmetį Paryžiuje dirbantis „Criticat” žurnalo redaktoriumi.

 

Pokalbis vyks MO muziejuje (Pylimo g. 17, Vilnius). Pradžia: 20.00 val. Renginys nemokamas.

PAŠNEKOVAS
Valéry Didelon
Kuo pašnekovas išskirtinis?

Valéry Didelon yra architektas, istorikas ir architektūros kritikas, Paryžiaus Panthéon-Sorbonne universitete 2010 m. įgijęs daktaro laipsnį ir apsigynęs disertaciją “The reception of Learning from Las Vegas”. Paris-Malaquais nacionalinėje architektūros mokykloje (École nationale supérieure d’architecture de Paris-Malaquais) dėsto teoriją ir dizainą. Valéry Didelon kritikos publikacijos yra skelbiamos architektūros žurnaluose, nuo 2008 m. dukart per metus leidžiamo žurnalo Criticat redaktorius ir bendraįkūrėjas. Valéry Didelon yra išleidęs ne vieną knygą, tarp jų ir “La controverse Learning from Las Vegas” (2010 m.) ir “Yours critically: writings on architecture” - rinktinę iš 1-10 žurnalo Criticat numerių (2016 m.)

REKOMENDUOJA SKAITYTI
Françoise Fromonot, Valéry Didelon & Pierre Chabard
Yours Critically: writings on architecture from issues 1-10 of criticat, 2016.
Kodėl verta skaityti?

“Yours Critically” - Paryžiuje leidžiamo architektūros žurnalo  “Criticat” tekstų rinktinė. Juose susilaikoma nuo išankstinių ideologinių nuostatų ir sausų teorinių pozicijų, į architektūrines temas ir konkrečius pastatus siūloma žvelgti kritiškai ir analitiškai. Knyga parašyta lengvai suprantama kalba. Ši antologija patiks ir architektams, ir visiems, kuriems smalsu, kaip aplinka atspindi pasaulį formuojančias socialines, politines ir kultūrines galias.

>