Sėkmingai užsiprenumeravote naujienlaiškį
<

Ole Bouman - Iš naujo atrasti architektūrą

Vieta. Erdvės antropologija

25
SPA 2012
Kuo pokalbis įkvepiantis?

Architektūros diskursą šimtmečiais lėmė ryški dialektika, ginčijantis, kas šioje disciplinoje svarbiau – objektas ar veiksmas, menas ar socialinė atsakomybė, autorystė ar kolaboracija, išskirtiniai ar kasdieniai statiniai. Abi pusės kariavo žodžių karus, viena kitą kaltindamos architektūros esmės neišmanymu. Šis konfliktas pasirodė esąs pražūtingu pačiai architektūrai. Ole Boumanas papasakos savo intelektinę biografiją, siekdamas paaiškinti savo bandymus, išeiti iš šio ginčo sukurto akligatvio.

 

Pokalbis vyks spalio 25d. 20 val. Nacionalinėje dailės galerijoje, Konstitucijos pr. 22

PAŠNEKOVAS
Ole Bouman
Architektūros kritikas ir kuratorius, Nyderlandų architektūros institutas
Kuo pašnekovas išskirtinis?

Ole Boumanas yra Nyderlandų architektūros instituto (NAi) direktorius. Prieš pradėdamas eiti šias pareigas jis dirbo vyriausiuoju redaktoriumi nepriklausomame architektūros žurnale „Volume“, bandančiame praplėsti architektūros ribas ir ieškančiame naujų socialinių šios srities vaidmenų. Tarp  svarbiausių Boumano publikacijų yra enciklopediniu tapęs manifestas „Nematoma architektūroje“ (bendraautorius, 1994 m.) ir „Mūšis už laiką“ (2003 m., olandų k.). Jis buvo vienas iš Manifestos 3 (2000 m.) bei Archis RSVP serijos kuratorių. Šiuo metu Boumanas taip pat skaito paskaitas Masačusetso technologijos institute (MIT).

REKOMENDUOJA SKAITYTI
Pokalbis su Giancarlo De Carlo "Architecture is Too Important to Leave to the Architects"
Volume 2005 #2 Doing (Almost nothing)
Kodėl verta skaityti?

Giancarlo De Carlo, italų kilmės architektas ir garsiosios tarptautinės grupės TEAM 10 narys, savo pokalbyje su Ole Boumanu bando apibrėžti architektūros vaidmenį, pašaukimą ir galias pomodernistinėje, technokratine perspektyva nusivylusioje epochoje. Jis kalba apie socialines architektūros savybes, kritikuodamas prisirišimą prie architektūros vertinimo stiliaus ir formos aspektais. Komentuodamas įvairias architektūros istoriografijos nuorodas nuo Vitruvijaus ir Manfredo Tafuri, De Carlo siekia apibūdintii tą nenusakomą architektūros patirtį, kuri iš esmės gali pakeisti žmogaus požiūrį į gyvenimą.

http://www.roemervantoorn.nl/Resources/De%20Carlo%20Interview.pdf

 

 

>