Sėkmingai užsiprenumeravote naujienlaiškį
<

ALBENA YANEVA - KONTRAVERSIJŲ KARTOGRAFIJA ARCHITEKTŪROJE: NAUJA PRAKTIKOS EPISTEMOLOGIJA

EDUKACIJA

10
GEG 2011
Kuo pokalbis įkvepiantis?

Skaitmeninė kontraversijų kartografija (en. Mapping Controversies) yra naujas architektūrinių tyrimų ir edukacijos metodas, susidedantis iš vykstančių architektūrinių procesų sekimo, dokumentavimo ir vizualizavimo. Paskaitos metu bus demonstruojama kaip skaitmeninių technologijų ir milžiniškų internetinių resursų panaudojimas įgalina urbanistinius ir socialinius stebėjimus ir tyrimus. Bus atskleidžiama kaip naujausia architektūrinė programinė įranga išplėčia analizės ir vizualizavimo galimybes kartografuojant kontraversijas.

PAŠNEKOVAS
Albena Yaneva [UK]
Sociologijos mokslų daktarė
Kuo pašnekovas išskirtinis?

Dėsto Mančesterio universitete (UK), yra viena iš Mančesterio architektūros tyrimų centro (MARC) vadovių. Knygų “Made by the Office for Metropolitan Architecture. An Ethnography of Design“ ir “The Making of a Building: A Pragmatist Approach to Architecture” autorė. 2010-aisiais A.Yanevai buvo įteiktas RIBA President’s Award apdovanojimas už reikšmingiausią universitete atliktą tyrimą.

REKOMENDUOJA SKAITYTI
Pastato kūrimas. Pragmatiškas požiūris į architektūrą
Albena Yaneva
Kodėl verta skaityti?

Knygoje remiamasi reta ir autentiška medžiaga 2001-2004 m. surinkta iš architektų dirbančių Rem Koolhaas vadovaujamame OMA ofise Roterdame (the Office for Metropolitan Architecture). Autorė, nagrinėdama architektūrą kūrimo stadijoje, ją traktuoja  kaip kompleksinį darinį.

POKALBĮ PRISTATO
British Council

www.britishcouncil.org

>