Sėkmingai užsiprenumeravote naujienlaiškį
<

Yael Sherill ir Christin Prätor - MENINĖS EKSKURSIJOS: ĮSIVAIZDUOJANT NAUJAS ERDVES MIESTUI

EKSKURSIJŲ GALIOS

22
SPA 2015
Kuo pokalbis įkvepiantis?

2050 metais  66% pasaulio žmonių gyvens miestuose.  Jau šiandien  poindustrinės, miestietiškos, itin individualizuotos bendruomenės siekia gyventi kitaip. Kūrybinės B_Tour ekskursijos skatina permąstyti mums įprastas erdves,  naudojant minimalius įrankius, o taip pat  pigiausią, prieinamiausią ir efektyviausią priemonę – vaizduotę.  B_Tour ekskursijos ypač didelį dėmesį skiria  tvarumo principų įgyvendinimui, akcentuoja šiuolaikinio meno svarbą, pasisako už demokratišką, nesmurtinę visuomenę, ekologišką gyvenimo būdą ir socialinį  teisingumą.

 

Pokalbis –  anglų kalba, vyks 2015 m. spalio 22 dieną, ketvirtadienį, Nacionalinėje Dailės Galerijoje (NDG), Konstitucijos pr. 22, Vilniuje.

Pokalbio pradžia 20:00. Renginys nemokamas.

 

PAŠNEKOVAS
Yael Sherill ir Christin Prätor
B_Tour kūrybos direktorės
Kuo pašnekovas išskirtinis?

Christin studijavo literatūrą, psichologiją, gilinosi į kultūros studijas Jenoje, Sevilijoje ir Berlyne. Christin meninė, dramaturgės ir kuratorės, veikla koncentruota į  įvairius tarptautinius kontekstus, įvietinimo projektus ir mobilaus miesto formatą.  Nuo 2013 metų ji, kartu su Yael Sherill, yra B_Tour – platformos tarptautinėms miestų ekskursijoms – meno vadovė.

Yael gimė Tel Avive, Izraelyje, studijavo tarpdisciplininius menus Tel Avivo universitete , taip pat  atlikimo dizainą ir praktiką Central Saint Martin’s koledže Londone. Yael yra profesionali scenografė ir režisierė, kartu su Christin  Prätor 2013 metais įkūrusi B_Tour. 

REKOMENDUOJA SKAITYTI
Rebel Cities: From the Right to the City to the Urban Revolution
David Harvey
Kodėl verta skaityti?

Klasika, kurią verta skaityti vėl ir vėl turbo-kapitalizmo ir hiper-urbanizacijos laikais. Tai knyga apie teises kolektyviai kurti savo miestus. 

POKALBĮ PRISTATO
Goethe's Institutas, Lietuvos Kultūros Taryba

Goethe’s institutas – tai Vokietijos Federacinės Respublikos kultūros institutas, veikiantis daugelyje pasaulio šalių. Mes skatiname vokiečių kalbos mokymąsi užsienyje ir puoselėjame tarptautinį kultūrinį bendradarbiavimą. Be to, stengiamės kuo išsamiau pristatyti Vokietiją, informuodami apie jos kultūrinį, visuomeninį ir politinį gyvenimą. Mūsų kultūros ir švietimo programos skatina tarpkultūrinį dialogą ir suteikia galimybę dalyvauti kultūriniame gyvenime. Įgyvendinant šias programas stiprinamos pilietinės visuomenės struktūros ir skatinamas tarptautinis judrumas. Priklausydami plačiam Goethe’s institutų, Goethe’s centrų, kultūros bendrijų, vokiškų leidinių bibliotekų, vokiečių kalbos mokymo ir egzaminavimo centrų tinklui, mes jau 60 metų padedame daugeliui žmonių užmegzti pirmąją pažintį su Vokietija. Ilgametis partnerystės ryšiais grindžiamas bendradarbiavimas su institucijomis ir pavieniais žmonėmis iš daugiau kaip 90 šalių skatina ilgalaikį pasitikėjimą mūsų šalimi. Mes dirbame visiems, kurie aktyviai domisi Vokietija ir jos kultūra, esame savarankiški ir politiškai nepriklausomi.

www.goethe.de

Nuotraukų galerija
Foto: Margarita Kaučikaitė ir Norbert Tukaj
>