Sėkmingai užsiprenumeravote naujienlaiškį
<

prof. Jurgis Rimvydas Palys - Miestas tarp upių

MIESTAS ir VANDUO

18
RUG 2013
Kuo pokalbis įkvepiantis?

Visu kūnu pajusime kaip didelis baltas garlaivis, sraigtui keliant purslus, iš Kauno centro išplaukia marių link. Aikštės, krantinės, pakeliami tiltai, promenados, uostai – tai išskirtiniai miesto prie upės elementai ir formantai. Spalvingas gyvenimas viręs Nemuno ir Neries pakrantėse – ką davė upės Europos miestams, o miestai upėms? Kaip buvo, kaip yra dabar, kas galėtų būti ateityje ir kiek tai mums visiems svarbu?

PAŠNEKOVAS
prof. Jurgis Rimvydas Palys
Architektas, urbanistas (LT)
Kuo pašnekovas išskirtinis?

Nestandartinio mąstymo architektas nemėgstantis architektūros kanonų, urbanistas, paminklosaugininkas ir džiazmenas. Garlaiviai, uostų kranai, mediniai malūnai, tiltai ir aukšti gamyklų kaminai – toks miestovaizdis lydį R. J. Palį nuo vaikystės. Todėl ir jo architektūrinė praktika gausi skirtingo stiliaus ir paskirties kūrinių – nuo sėkmingai realizuotų objektų iki ties fantastikos riba balansuojančių urbanistinių idėjų. J. R. Palys yra Vilniaus dailės akademijos Kauno dailės fakulteto Architektūros katedros profesorius, M. K. Čiurlionio tilto Kaune architektas.

REKOMENDUOJA SKAITYTI
Žemė žmonių planeta
Antoine de Saint-Exupery
Kodėl verta skaityti?

Knygoje aprašoma žmogaus ir lėktuvo vienybė bei atskirtis. Čia persipina rašytojo Saint-Exupery  ir karo lakūno Saint-Exupery pojūčiai. Šios dvi labai skirtingos profesijos viename asmenyje suteikia skaitytojui unikalią galimybę netikėtu kampu pažvelgti į įvairius reiškinius ir suvokti, kad, norint juos vertinti, būtina juos giliai pažinti. Mes, architektai, dažnai į viską žiūrime per savo profesinę prizmę kartais nepajusdami reiškinio esmės. Galbūt ši knyga padės giliau pajusti tokią  „nearchitektūrinę“ sritį kaip aviacija  ir tuo prisidės prie skaitytojų kūrybinio tobulėjimo.

POKALBĮ PRISTATO

SERFAS

Jau 19 metų statybinių medžiagų ir metalo produkcijos pardavimu bei armatūrinių tinklų gamyba užsiimanti uždaroji akcinė bendrovė “Serfas” teikia profesionalias konsultacijas, pirminio metalo produkcijos paruošimo, komplektavimo bei pristatymo paslaugas.

„Serfas” prekiauja beveik visais produktais, reikalingais “pastato dėžutės” statybai – plytomis ir fasadinėmis medžiagomis, šiltinimo sistemomis, stogų dangomis – čerpėmis, bituminėmis čerpelėmis, šiferiu, prilydomomis dangomis, stoglangiais, taip pat vidaus apdailos darbų medžiagomis: glaistais, dažais, gipso kartonu. Šiandien įmonė gali pasiūlyti didelį statybos produktų asortimentą palankiomis kainomis ir greitai patenkinti išrankiausio kliento poreikius.

“Mums profesionalai yra ne tik įmonės, bet ir kiekvienas privatus klientas, kuris nori statybos darbus atlikti kokybiškai. Suvokdami įtemptą statybos planavimo ir organizavimo grafiką, sandėliuose esame sukaupę bazinius statybinių medžiagų ir metalo produkcijos kiekius, kad per trumpiausią laiką galėtume patenkinti pagrindinių statybinių medžiagų poreikius.”, – sako p. Valunta.  

www.serfas.lt

 

DOLETA

www.doleta.lt

>