Sėkmingai užsiprenumeravote naujienlaiškį
<

Adam Bobbette and Etienne Turpin - Neįprasta architektūra: praktikos tipologija

MIESTAS. Lūžio taškai

04
LAP 2011
Kuo pokalbis įkvepiantis?

Semdamiesi įkvėpimo iš tokių įvairiapusių asmenybių kaip Auguste Blanqui ir Aldo Rossi, mes klausiame: kaip tipologija gali paskatinti dizaino praktiką šiandien? Žvelgdami į naujausius dizaino projektus, publikuotus „Scapegoat:Architecture, Landscape, Political Economy“ žurnale, bandome įrodyti praktikos perkainojimo svarbą projektavimo disciplinose.

PAŠNEKOVAS
Adam Bobbette and Etienne Turpin
Kuo pašnekovas išskirtinis?

E. Turpin (Taubman architektūros ir urbanistinio planavimo koledžas) ir A. Bobbette (Kraštovaizdžio architektūros skyrius, Honkongo universitetas) yra nekomercinio žurnalo „Scapegoat“, rašančio apie architektūrą, kraštovaizdį bei politinę ekonomiką, įkūrėjai ir bendraautoriai. Žurnalas skirtas kurti kontekstui tarp architektūros praktikos, istorinių bei teorinių tyrinėjimų.

REKOMENDUOJA SKAITYTI
Įvadas į pilietinį karą
Tiqqun*
Kodėl verta skaityti?

Nuo „Scapegoat“ pasirodymo 2010 metais, tapome pasaulinės ekonomikos krizės paūmėjimo liudininkais ir tai padidino griežtų ekonominių priemonių programos, skirtos „kapitalizmui išgelbėti“, poreikį, taip pat konfrontacijas, kylančias iš šių nepakeliamų sąlygų. Tuo tarpu architektūra ir kraštovaizdžio architektūra buvo raginamos įkūnyti naująją žlungančios pilietinės visuomenės įvaizdį. Scapegoat“ reaguodami klausia : kokiai ateičiai tarnaus mūsų kuriami projektai? „Tiqqun“* ragina savo skaitytojus kvestionuoti miesto ir jo politinės-ekonominės sanklodos prielaidas. Savo paskaitoje mes tikimės atsakyti į kai kurias „Tiqqun“ provokacijas, svarstydami apie architektūros ir dizaino vaidmenį, tipologiją ir praktiką, žlugus pilietinei visuomenei. 

 

*Tiqqun – prancūzų filosofijos žurnalas, įkurtas 1999 metais, užsibrėžus tikslą „perkurti dar vienos bendruomenės sąlygas“. Prie jo kūrimo prisidėjo įvairūs rašytojai, tačiau po 2001 m. rugsėjo 11-osios įvykių, 2001 metais Venecijoje buvo nuspręsta žurnalo veiklą nutraukti. Žurnalas tapo žiniasklaidos susidomėjimo objektu po vieno jo įkūrėjų Julien Coupat suėmimo. 

POKALBĮ PRISTATO
KULTŪROS RĖMIMO FONDAS

www.krf.lt

>