Sėkmingai užsiprenumeravote naujienlaiškį
<

Mark Dudek - PASAKĖČIA APIE ŠIAURĖS VĖJĄ IR SAULĘ

ŠVIETIMO ARCHITEKTŪRA

15
RUG 2015
Kuo pokalbis įkvepiantis?

Pokalbis atspindi naujausią ugdymo sampratą globaliame ekonominių krizių, taupymo, asketizmo kontekste. Atsižvelgiant į tai,  kalbėtojas remsis ilgamete 25 metų patirtimi, analizuojant ir projektuojant edukacijai skirtą architektūrą. Bus pateikta įvairių ir įkvepiančių pavyzdinių projektų, kurie, kaip parodė atlikti tyrimai, ugdo, rengia ir formuoja būsimus piliečius, ateinančias kartas. Aiškėja, kad ankstyvojoje vaikystėje, t.y. ikimokyklinėje vaikų ugdymo stadijoje suformuotos nuostatos yra labai vertingos ir daro esminę įtaką visuomenės gerovės formavimui, nes tuomet  vaikai mokomi prisitaikyti prie vis konkurencingesnio pasaulio.

 

Pokalbis rengiamas bendradarbiaujant su VGTU Architektūros fakultetu.

Pokalbis vyks 2015 m. rugsėjo 15 dieną, ANTRADIENĮ, Nacionalinėje Dailės Galerijoje (NDG), Konstitucijos pr. 22, Vilniuje. Pradžia 20:00. Renginys nemokamas, pokalbis vyks anglų kalba.

PAŠNEKOVAS
Mark Dudek
Kuo pašnekovas išskirtinis?

Pašnekovas yra pripažintas pasaulinio lygio praktikuojantis architektas ir konsultantas ugdymo architektūros srityje. Per paskutinius 20 metų jis paskelbė eilę knygų, skirtų ikimokyklinio ugdymo aplinkai, mokyklų architektūrai ir vaikų architektūrai mieste. Mark Dudek publikacijų sąraše viena svarbiausių yra „Schools and Kindergartens: A Design Manual“, išleista net penkiomis kalbomis. Pašnekovas savo patirtį ir įžvalgas skleidė daugiau nei 150 tarptautinių konferencijų, konsultavo eilę vyriausybinių organizacijų visame pasaulyje. Jis suprojektavo ir įgyvendino daugiau nei 30 mokyklų ir vaikų darželių, įskaitant naujausią objektą Kipre. 

REKOMENDUOJA SKAITYTI
Schools and Kindergartens: A Design Manual
Mark Dudek
Kodėl verta skaityti?

Tai visapusiška, gausiai iliustruota, apibendrinanti publikacija, skirta ugdymo fizinės aplinkos klausimų aptarimui. Ši knyga yra puikus gidas architektams, leidžiantis geriau suvokti švietimo teorijas, ir kaip jos gali būti įgyvendintos materialioje formoje, siekiant kad mokyklos erdvė atliktų trimatės mokymo programos vaidmenį. Pateikiama 80 objektų pavydžių iš viso pasaulio. 

POKALBĮ PRISTATO
LIETUVOS KULTŪROS TARYBA

www.ltkt.lt

>