Sėkmingai užsiprenumeravote naujienlaiškį
<

Nicolas Grospierre - Pasiklydęs architektūroje

SHOW OFF*: Reginio architektūra

14
SAU 2011
Kuo pokalbis įkvepiantis?

Jei architektūrinė forma rastųsi tik iš demonstratyvumo, ji taptų labirintu, sukurtu tik vienam tikslui - puikybei. Tačiau, kas yra labiau trokštama: rasti išeitį iš labirinto, ar jame pasiklysti? Nicolas Grospierre bandys įrodyti, kad atsakymas į šį klausimą nėra toks akivaizdus, kaip gali pasirodyti, iliustruodamas kalbą pavyzdžiais iš savo meninės veiklos.

 

PAŠNEKOVAS
Nicolas Grospierre (CH, PL)
Lenkijoje gyvenantis šveicarų kilmės menininkas
Kuo pašnekovas išskirtinis?

2008 metais 11- oje Venecijos architektūros bienalėje atstovaudamas Lenkijai jis buvo įvertintas „Golden Lion“ apdovanojimu už geriausią nacionalinę ekspoziciją. Jo brandi bei konceptuali dokumentinė fotografija, instaliacijos – asociatyviai susietos su kolektyvine atmintimi, modernizmo architektūros paveldu. Autorius manipuliuoja beribės erdvės iliuzija, dviejų, trijų dimencijų vaizdais ir masteliu. Lietuvoje Grospierre sukūrė du fotografijų ciklus: „Lietuvos autobusų stotelės“ ir „Hidroklinika“.

 

 

 

REKOMENDUOJA SKAITYTI
Fikcijos
Jorge Luis Borges
Kodėl verta skaityti?

Viena puikiausių 20a. knygų. Knyga, kurią turėtum turėti su savimi, jei jau  dvidešimt metų bandai išeiti iš labirinto ir pradeda darytis nuobodu nepaliaujamai žiūrėti į tas pačias sienas.

 

POKALBĮ PRISTATO
Prancūzų kultūros centras

http://www.centrefrancais.lt

>