Sėkmingai užsiprenumeravote naujienlaiškį
<

Marco Vermeulen - Pavojaus grožis

MIESTAS ir VANDUO

16
SPA 2013
Kuo pokalbis įkvepiantis?

Gyvenimą olandų delta-metropolyje nuolatos lydi vandens grėsmė, ir keičiantis klimatui, ji tik didėja. Vandens pavojumi grasina ir jūra, ir upės, ir dangus, ir žemė. Jūros lygio pakilimas kartu su gausiais lietumis akimirksniu sukeltų upių potvynius – o juk jau dabar miestų nuotekų sistemos ima vis sunkiau susidoroti su dideliu kritulių kiekiu. Kita vertus, šios grėsmės olandų miestus veikia pozityviai – kelia iššūkius ir atveria naujas galimybes architektams. Ateities miestų planavimo sprendimai turės ne vien tik susidoroti su vandens keliamomis problemomis, bet ir kartu kurti patrauklią aplinką gyventi.

PAŠNEKOVAS
Marco Vermeulen
Architektas, urbanistas (NL)
Kuo pašnekovas išskirtinis?

Marco Vermeulen – architektas savo kūriniuose derinantis tvarios architektūros principus ir estetinę kokybę. Nuo 2009 m. jis vadovauja Roterdame įsikūrusiam Studio Marco Vermeulen biurui. Uždari energijos ciklai, vandens ir žaliavų panaudojimas sudaro svarbią dalį šios studijos architektūros ir urbanistikos projektuose. Klimato kaitos keliamos problemos ir statiniai prie vandens telkinių – tai nuolatos architekto sprendžiami uždaviniai. M. Vermeulen mokėsi Eindhoveno technologijos universitete,  vėliau buvo kviestiniu dėstytoju Delfto ir Eindhoveno technologijos universitetuose, Roterdamo architektūros akademijoje.

 

www.marcovermeulen.nl

REKOMENDUOJA SKAITYTI
City and Port
Han Mayer
Kodėl verta skaityti?

Knygoje City and Port rašoma apie urbanistinio planavimo principus, kurie XX – XIX a. buvo įgyvendinti Londone, Barselonoje, Niujorke ir Roterdame. Han Meyer analizuoja aplinką ir sąlygas, kurioms esant tuomet buvo pertvarkomi ir plečiami miestai. Ypatingas dėmesys kreipiamas į viešųjų erdvių, mieste užimančių „tarpininko“ poziciją tarp įvairių miesto tinklų, projektavimo metodus.

POKALBĮ PRISTATO

SANISTAL l VONIOS KAMBARIO DIZAINO SALONAI

„Sanistal“ vonios kambario dizaino salonas Savanorių pr. 171. Moderniausiame Kauno salone pristatomos kokybiškų gamintojų vonios kambario įrangos ir plytelių kolekcijos. „Sanistal“ Vonios kambario dizaino salonai įsikūrę Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje.

www.sanistal.lt

 

YIT Kausta

www.yit.lt

>