Sėkmingai užsiprenumeravote naujienlaiškį
<

LIUDMILA KIRPICHEV, VLADISLAV KIRPICHEV - POPIERINĖ ARCHITEKTŪRA SOVIETŲ SĄJUNGOJE. PROTAGONISTAI, MOKYTOJAI IR STUDENTAI APŽVELGIA AŠTUONIASDEŠIMTUOSIUS

DISIDENTIŠKUMAS ARCHITEKTŪROJE

28
VAS 2013
Kuo pokalbis įkvepiantis?

Pokalbio moderatorė:
INES WEIZMAN

 

XX-ojo amžiaus septintojo dešimtmečio pabaigoje bei aštuntajame dešimtmetyje EDAS (eksperimentalnaja detskaja architekturnaja studija, rus.) organizuotose vaikų ir  jaunimo dirbtuvėse ieškota naujų disidentiškumo formų: mokiniai buvo skatinami išreikšti savo mintis per piešinius bei architektūrą. Tokia praktika, žvelgiant iš šiandienos pozicijų, turėjo pedagoginį bei terapinį atspalvį: „atstatyti“ užgniaužtą komunizmo sąlygomis gyvenusio jaunimo vaizduotę. Šis mokymo procesas padėjo išlaisvinti kolektyvinę bei asmeninę vaizduotę, o nekontroliuojamos ir įkvepiančios vaikų idėjos piešiniuose leido formuotis laisvai minčiai.

 

PAŠNEKOVAS
LIUDMILA KIRPICHEV, VLADISLAV KIRPICHEV (Maskva)
Kuo pašnekovas išskirtinis?

LIUDMILA KIRPICHEV, VLADISLAV KIRPICHEV, architektai, EDAS mokyklos įkūrėjai (Maskva)

 

“Nei Henri Matisas, nei kuris kitas 20 amžiaus tapytojas nepaišė ir netapė taip lengvai kaip nesukaustyta penkiamečio mintis. Kirpichevų, šiuo metu vienų įdomiausių architektūros mokytojų, praktika parodo, jog šis fenomenas veikia ir kuriant trijų dimensijų kūrinius. Kirpichevai profesionaliose dirbtuvėse dirba su labai mažais vaikais, kur juos moko nupiešti ir pastatyti įvairiausių estetinių savybių turinčias architektūrines struktūras. Vizualinis šių vaikų sukurtų objektų grožis ir stebinantis įtaigumas dažnai pralenkia šiuolaikinių architektų vizijas…” Christian Moeller, Kalifornijos Universiteto Dizaino ir Medijų katedros profesorius, Los Angeles / 2005

 

 

POKALBIS VYKS ANGLU KALBA, NACIONALINĖJE DAILĖS GALERIJOJE (NDG), KONSTITUCIJOS PR. 22, VILNIUJE, POKALBIŲ PRADŽIA 20 VAL., RENGINIAI NEMOKAMI. POKALBIAI FILMUOJAMI, VIDEO ĮRAŠAI TITRUOJAMI LIETUVIŠKAI ARBA ANGLIŠKAI IR TALPINAMI WWW.ARCHFONDAS.LT.

REKOMENDUOJA SKAITYTI
Kodėl verta skaityti?

Heinrich Klotz, Alexander G. Rappaport
Paper Architecture. New Projects From the Soviet Union

Ši knyga yra parodos katalogas, kuriame sukaupta plati Popierinės Architektūros darbų skalė. Kataloge taip pat yra pristatomi ir kelių EDAS studijos buvusių mokinių darbai.


Edas - Design Kommunalka: Non-functional Space

Knygoje publikuojami vaikų architektūros projektai sukurti EDAS studijoje mokykloje.

>