Sėkmingai užsiprenumeravote naujienlaiškį
<

Prof. HARTMUT FRANK - Saugant XX a. architektūrą Vokietijoje

MODERNIEJI PAVELDAI

29
KOV 2012
Kuo pokalbis įkvepiantis?

Kaip elgtis su XX a. architektūros paveldu tokioje šalyje kaip Vokietija, kurioje būta tiek politinių lūžių, dariusių įtaką architektūrai? Diskutuojant apie elgesį su prieštaringai vertinamų istorinių laikotarpių paveldu Vokietijoje buvo pasiūlyta reikšmingų ir originalių idėjų, kurios gali tapti pavyzdžiu sprendžiant panašias problemas kitose šalyse.

PAŠNEKOVAS
HARTMUT FRANK [DE]
architektūros profesorius
Kuo pašnekovas išskirtinis?

Hamburgo HafenCity universiteto architektūros profesorius vadovauja moderniosios architektūros istorijos tyrimams ir kuruoja parodas, kuriose akcentuoja architektūros, kultūros ir politikos ryšius. Vilniuje jis pristato parodą apie dviejų Vokietijų architektūrą, kuri verčia susimąstyti apie prieštaringų istorinių laikotarpių paveldo vertinimą ir likimą.

REKOMENDUOJA SKAITYTI
Dviejų Vokietijų architektūra 1949 - 1989
Hartmut Frank / Simone Hain
Kodėl verta skaityti?

Ši knyga lydi tokio pat pavadinimo parodą ir yra puikus įvadas, aiškinantis prieštaringą, politiškai ir ideologiškai sąlygotą architektūros paveldo problematiką. Nagrinėjamas sudėtingas 1949-1989 m. dviejų Vokietijų architektūros paveldas puikiai atspindi Šaltojo karo laikų moderniosios architektūros istoriją.

POKALBĮ PRISTATO

GOETHE INSTITUT

 

Goethe’s institutas – tai Vokietijos Federacinės Respublikos kultūros institutas, veikiantis daugelyje pasaulio šalių. Mūsų tikslai – vokiečių kalbos mokymosi užsienyje ir tarptautinio kultūrinio bendradarbiavimo skatinimas. Taip pat stengiamės kiek įmanoma išsamiau pristatyti Vokietiją, teikdami informaciją apie jos kultūrinį, visuomeninį ir politinį gyvenimą.

 

HAURATON

 

Naujoji “Formulės 1” trasa Abu Dabyje,  Mercedes-Benz bei Porsche muziejai Štutgarte, naujai atstatyta bažnyčia „Frauenkirche“ Drezdene, ar baigiami statyti “Nacionalinis stadionas , “Baltijos arena (PGE)”, “Miesto stadionas” Europos futbolo čempionatui “Euro 2012” besiruošiančioje kaimyninėje Lenkijoje, “Nepriklausomybės aikštė” Taline,  NATO oro uosto plėtra Šiauliuose  - tai pasaulinio lygio projektai, kuriuose įrengtos įnovatyvios HAURATON lietaus nuotekų surinkimo, valymo ar infiltravimo į gruntą sistemos. Tarptautinė HAURATON įmonių grupė penkis dešimtmečius kuria ir gamina novatoriškus gaminius paviršinių nuotekų tvarkymui ir juos sėkmingai tiekia tarptautiniu mastu. HAURATON užsakovams siūlo individualius sprendimus - pavyzdžiui, išskirtinių eksploatacinių charakteristikų latakus oro uostams, greitkeliams ir konteinerių perkrovimo aikštelėms; modulines lietaus nuotekų akumuliavimo-infiltravimo į gruntą sistemas;  ar išskirtinio dizaino sprendimus viešosios paskirties projektams.

 

Išbandykite novatoriškas HAURATON sistemas!

www.hauraton.lt

>