Sėkmingai užsiprenumeravote naujienlaiškį
<

Diskusija su Rasa Antanavičiūte, Ūla Tornau, Audriumi Ambrasu, Tomu Vaiseta - Skulptūra viešumoje: menininkų, užsakovų ir publikos vertybės

NEBENDRADARBIAVIMAS – APIE SKULPTŪRĄ

03
LIE 2014
Kuo pokalbis įkvepiantis?

Pasitelkus skirtingų pašnekovų patirtis, bus bandoma suprasti, kodėl iki šiol kūrėjų santykiai su viešąja erdve ir šiuolaikiniu menu tokie komplikuoti?  Ar šiandien  išlieka aktuali, ispanų filosofo Chose Ortegos I Gaseto  straipsnyje „Meno dehumanizacija” (1925 m.), išsakyta mintis: „kiekvienoje epochoje, kurioje egzistavo dviejų rūšių menas, mažumos ir daugumos, pastarasis visada buvo realistinis“?  

 

Su menotyrininkėmis Rasa Antanavičiūte ir Ūla Tornau, architektu Audriumi  Ambrasu ir istoriku Tomu Vaiseta kalbėsis Elona Lubytė. 

 

Pokalbis vyks 2014 m. liepos 3 dieną, Nacionalinėje Dailės Galerijoje (NDG), Konstitucijos pr. 22, Vilniuje.

Pokalbio pradžia 20:00. Renginys nemokamas.

 

PAŠNEKOVAS
Rasa Antanavičiūtė (LT), Ūla Tornau (LT), Audrius Ambrasas (LT), Tomas Vaiseta (LT)
Kuo pašnekovas išskirtinis?

 

Dr. Tomas  Vaiseta yra knygos „Nuobodulio visuomenė. Kasdienybė ir ideologija vėlyvuoju sovietmečiu (1964-1984)“ („Naujasis Židinys-Aidai“, 2014) autorius. Vilniaus dailės akademijos (VDA) Nidos meno kolonijos koordinatorės, doktorantės Rasos Antanavičiūtės tyrimų laukas - svarbiausių Vilniaus viešųjų erdvių kaita XX a. Šiuolaikinio meno centro kuratorė ir VDA doktorantė Ūla Tornau tyrinėja oficialios kasdienės erdvės praktikas pokario Vilniaus centre. Vienas žymiausių savo kartos architektų Audrius Ambrasas yra visuomeninių pastatų, jau tapusių Vilniaus miesto ženklais, autorius.

REKOMENDUOJA SKAITYTI
Everything Was Forever, Until It Was No More: The Last Soviet Generation
Alexei Yurchak
Kodėl verta skaityti?

 

Studija pateikia įdomią ir  labai įtikinamą koncepciją apie tai, ką reiškė būti „normaliu“ sovietiniu piliečiu? Autoriaus pateikta interpretacija, kokie ryšiai žmones siejo su oficialiuoju ideologiniu diskursu ir kaip jie buvo susikūrę „deteritorializuotą" gyvenimą, gali padėti suprasti, kodėl iki šiol tokie komplikuoti mūsų santykiai su viešąja erdve?

 

Rekomenduoja Tomas Vaiseta

POKALBĮ PRISTATO

www.ltkt.lt

>