Sėkmingai užsiprenumeravote naujienlaiškį
<

David Crowley - Vėlyvųjų ultra modernių pastatų, statytų pagal komunizmo taisykles Rytų Europoje, likimas

MODERNIZMAS.LT: ĮTAKOS, IDEOLOGIJOS, PALIKIMAS

09
RUG 2010
Kuo pokalbis įkvepiantis?

Dauguma ambicingiausių septintojo - aštuntojo dešimtmečio modernizmo pavyzdžių Rytų Europoje pastaruoju metu tapo griuvėsiais. 21 amžiaus pradžia sunaikino iškilius socialistinio modernizmo architektūros pavyzdžius (tokius, kaip Republik der Palast Berlyne arba Supersam Varšuvoje). Šie pastatai buvo nubausti - labiausiai literatūrine ir impozantiška maniera - už režimų, kurie juos pastatė, ydas. Jų destrukcija buvo neginčijama: populiarios kompanijos kilo, siekiant išsaugoti iškilius socmodernistinius pastatus. Tuo pačiu metu vyko ir žymus socmodernizmo pervertinimas, iš dalies menininkų ir kino kūrėjų ir, kažkuriuo mastu, architektų. Ką gali mums pasakyti menininkų David Majlkovic, Hubert Czerepok, Monika Sosnowska ir Deimanto Narkevičiaus darbai apie socialistinės modernybės klimatą? Kokios alternatyvios svajonės gali gimti iš šių griuvėsių?

 

PAŠNEKOVAS
David Crowley (DB, PL)
idėjų istorikas
Kuo pašnekovas išskirtinis?

Istorijos profesorius Didžiosios Britanijos Karališkojoje menų akademijoje, kurio specializacija XIX-XX amžiaus Rytų Europos kultūros istorijos aspektai, ypač kasdienių objektų ir ideologijos santykis, Lenkijos menas ir architektūros istorija. David yra vienas iš parodos "Šaltojo karo metų modernizmas. Menas ir dizainas 1945-1970" Viktorijos ir Alberto muziejuje Londone, taip pat rodytos ir NDG Vilniuje, kuratorių.

 

REKOMENDUOJA SKAITYTI
The Future of Nostalgia
Svetlana Boym
Kodėl verta skaityti?

Boym paskątina mąstyi apie sąryšį tarp praeities, dabarties ir ateisties. Utopijos dažnai yra keistai nostalgiškos, projektuojančios visas gyvenimo, kuris buvo kartą patirtas ramioje praeityje savybes į ateities nirvaną.  Boym - nuostabi rusų kilmės rašytoja - įveda šias įžvalgas į vaizdingų apmąstymų apie Sovietinio socializmo palikimą rinkinį.

 

 

POKALBĮ PRISTATO

Paskaitos partneris: British Council 
www.britishcouncil.org

 

Paskaitos rėmėjas: Think Light 

THINK LIGHT®  - tai Lietuvoje pirmaujanti apšvietimo sprendimų kompanija, projektuojanti ir diegianti inovatyvias apšvietimo ir pastatų valdymo sistemas.

Biurų pastatų Green Hall, Swedbank ir Nacionalinės galerijos apšvietimo bei valdymo projektai - tai vieni iš bene labiausiai reprezentuojančių įmonės veiklą bei galimybes.

 

 www.thinklight.lt

>