Sėkmingai užsiprenumeravote naujienlaiškį
<

Tarptautinė mokslinė konferencija - Architektūrinė praktika ir studijos

19
SPA 2017

Vilniaus Gedimino technikos universiteto Architektūros katedra š. m. spalio mėnesio 19-20 dienomis rengia Tarptautinę mokslinę konferenciją „Architektūrinė praktika ir studijos“,  skirtą paminėti Architektūros katedros įkūrimo 95 metų jubiliejų.

 

Architektūros katedra – architektūros mokykla turinti savitą veidą ir daugelį metų puoselėtus edukacijos principus. Šalia tarptautinės mokslinės konferencijos organizuojama paroda apie studijas Architektūros katedroje, o taip pat bus išleistas naujas leidinys apie Architektūros katedrą.

 

TARPTAUTINĖ MOKSLINĖ KONFERENCIJA „ARCHITEKTŪROS PRAKTIKA IR STUDIJOS“ 

Architektūros katedra – architektūros mokykla turi savitą „veidą“, edukacijos principus. Tačiau besikeičianti dinamiška vis labiau globalėjanti situacija skatina ieškoti naujų edukacijos formų ir metodų. Konferencija skirta ne tik apžvelgti praeities darbus, bet pasidalinti patirtimi su kitomis garsiomis architektūros mokyklomis, architektūros praktikais.

 

Šiuolaikinės architektūros raidos tendencijos, meninė kokybė, kūrybiškumas praktikoje bei edukacijoje ir yra šios konferencijos objektas. Tai naujo požiūrio į architektūros praktikos ir edukacijos sąsajas paieška, įžvalgos ir prognozės. Vis labiau jaučiamas architektūros teorijos, akademinių studijų ir praktikos atotrūkis. Dažnai teoriniai tyrimai, moksliniai straipsniai ir disertacijos nugula lentynose ir neduoda jokios praktinės, o dažnai ir akademinės grąžos. Taigi, konferencijoje keliami klausimai: koks turėtų būti architektūros teorinių tyrimų ryšys su architektūros praktika? Kaip turėtų sietis architektūros praktika ir akademinės studijos? Ar akademinis architektų rengimas turi būti nukreiptas į amato išmanymą ar kūrybiškos asmenybės ugdymą?

 

Konferencijos tikslas – nagrinėti kūrybiškumo šiuolaikinės architektūros praktikoje ir edukacijoje problematiką, nustatyti pagrindinius architektūros studijų principus, specifiką bei evoliuciją. Papildyti esamų mokslinių šiuolaikinės architektūros tyrimų aruodą aktualiais architektų cechui ir akademinei visuomenei darbais. Apibrėžti šiuolaikinės architektūros vietą laike ir erdvėje, išryškinti dabartinės architektūrinės edukacijos tikslus, prioritetus ir metodus. Siekiama praktinių idėjų ir teorinės minties apykaitos, praplečiant diskurso galimybes tarptautiniu lygiu profesinėje ir akademinėje bendruomenėse. Konferencija skirta architektams praktikams, mokslininkams ir akademinei visuomenei. Planuojama, kad konferencijoje dalyvaus ir pranešimus skaitys žymiausi Lietuvos ir užsienio architektai, aktyviai dalyvaujantys praktinėje ir akademinėje veikloje: OLE GUSTAVSEN (AHO, Snohetta, Norvegija), JING LIU (SO-IL, JAV), JAN-RICHARD KIKKERT (Amsterdam Academy of Architecture, Architectenbureau-K-2, Nyderlandai).

 

Konferencijos darbas vyks sekcijose, pagal tyrimų kryptį ir tematiką:

1. Sąveika

2. Teorija 

3. Inovacija 

4. Kūrybiškumas 

5. Transformacija

6. Vizija 

7. Baigiamosios kalbos, pasisakymai, diskusijos

 

Konferencijos tinklalapis: http://ape.vgtu.lt/index.php/architektura/2017

Konferencijos programa: PROGRAMA

El. paštas: ape@vgtu.lt.


Mokslinė konferencija "Architektūros praktika ir edukacijos" vyks spalio 19-20 dienomis nuo 9:30 valandos, Lietuvos architektų sąjungos konferencijų salėje, Kalvarijų 1, Vilniuje


PARODA, skirta pristatyti Architektūros katedroje organizuojamoms architektūros studijoms, vyks Architektų sąjungoje 2017 m. spalio mėn. 17-27 dienomis, o taip pat ją numatyta padaryti prieinamą ilgesnį laiką virtualioje erdvėje.


LEIDINYS, skirtas VGTU Architektūros katedrai, atskleis katedros istoriją, pristatys dėstančius architektus ir studijų dalykus, o taip pat čia bus pateikta kita informacija, susijusi su katedros gyvenimu. Šis leidinys bus pristatytas tarptautinės konferencijos „Architektūrinė praktika ir studijos“ metu.

 

Maloniai kviečiame jus dalyvauti jubiliejiniuose renginiuose.

 

Pagal VGTU Architektūros fakulteto Architektūros katedros informaciją. 
>