Sėkmingai užsiprenumeravote naujienlaiškį
<

Vieša paskaitą apie suomiškojo dizaino fenomeną: - atvyksta Aalto universiteto profesorius Pekka Korvenmaa

08
GEG 2013

Nors būdama maža šalis, Suomija turi itin stiprią dizaino tradiciją. Suomiškojo dizaino mokyklai priklauso daug ikonomis tapusių darbų, iš kurių įkvėpimo semiasi dizaino kūrėjai visame pasaulyje.

 

Ar šis pripažinimas jau yra (ar greit bus) istorija? O gal ja galima pasinaudoti kaip žiniomis formuojant ateitį? Ar praeitis gali informuoti ir įkvėpti šiandieninius ir ateities veiksmus?

 

Besidominčius šiaurietiškuoju dizainu Šiaurės ministrų tarybos biuras kviečia į viešą paskaitą „Dizaino istorijos prasmė(s): Suomija“ su Aalto universiteto profesoriumi Pekka Korvenmaa.

 

Paskaita vyks gegužės 8 d., 17.30 val. Nacionalinėje dailės galerijoje adresu Konstitucijos pr. 22, Vilniuje.

 

Pekka Korvenmaa yra Suomijos Aalto universiteto Meno instituto prorektorius bei to paties universiteto Dizaino katedros profesorius. P. Korvenmaa – pasaulyje plačiai žinomas dizaino teoretikas, daugiau kaip tris dešimtmečius rašantis mokslinius straipsnius Suomijos architektūros ir dizaino istorijos temomis. Didžiausiąją šio mokslininko dėmesio dalį apima gimtosios Suomijos dizainas.

 

„Dizaino istorijos prasmė(s): Suomija“ yra Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje ciklo „Klubas Norden“ renginys, taip pat ir vienas iš „Dizaino savaitės“ renginių. Renginys nemokamas, registracija nevykdoma. Renginys vyks anglų kalba.

 

Nemokamų renginių ciklas „Klubas Norden” pristato išskirtines asmenybes bei reiškinius Šiaurės šalių kultūros, mokslo, visuomeniniame bei sporto gyvenime. Ciklo organizatorius yra Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje. Renginio partneriai: Vilniaus dailės akademija, Nacionalinė dailės galerija, Lietuvos dizaino forumas.

 

 

Daugiau informacijos:

 

Martynas Snieganas

Patarėjas informacijos klausimais

Šiaurės ministrų tarybos biuras

Tel. (8 5) 212 22 11

El. paštas: martynas@norden.lt

www.norden.lt

 

 

 

profesorius Pekka Korvenmaa

Mr Pekka Korvenmaa (g. 1954) yra  Aalto universiteto  Dizaino ir kultūros departamento prodekanas, profesorius. Šioje srityje jis iniciavo kelis mokslinių tyrimų projektus ir subūrė kelias komandas. Taip pat prižiūri doktorantūros studijas Suomijoje ir užsienyje, organizuoja tarptautines konferencijas. 

>