Sėkmingai užsiprenumeravote naujienlaiškį
<

ŠVIESŲ FESTIVALIS - BEEpositive

19
SPA 2013

Vėsų spalį Pilaitės rajoną trečiąjį kartą nušvies ir sušildys meninės šviesų instaliacijos festivalyje „Beepositive“
 

Spalį, kuomet visas Vilnius pripranta prie rudens orų diktuojamo ritmo ir visi miestiečiai mieliau vakaroja jaukiose kavinėse, baruose ar tiesiog namuose prie televizoriaus į gamtą mieste mėgautis šviesos instaliacijomis kviečia tarptautinis šviesų festivalis „Beepositive“. Spalio 19 dieną  nuo 19.00 val.  Pilaitės mikrorajonas ir vėl  nušvis įvairiausiomis šviesomis ir sudrums nusistovėjusią miegamojo rajono kasdienybę įvairiausiais meniniais performancais. 
 

Renginys kvies žmones pasigrožėti Lietuvos ir užsienio menininkų šviesos instaliacijomis. Visus žiūrovus raginame ateiti  pasipuošusius šviečiančiais ar šviesą atspindinčiais aksesuarais, žibintais ir taip sudalyvauti  puikioje šviesos šventėje!“ – sakė festivalio organizatorius Andrius Ciplijauskas.
 

Šių metų festivalio naujovė – tai vietinių amatų ir verslų pristatymas miestiečiams. Festivalio metu savo instaliaciją „Šviesos lietus“ pristatys šveicarų duetas Mona Schwitter ir Martin Fischer. Siurprizą pateiks vokiečių menininkas Jan Korbes, festivalį taip pat papuoš ir „Kultūros nakties“ metu pristatyta, bei daugybę vilniečių sužavėjusi šviesos instaliacija „ Cozy Vilnius“. Šviesų festivalis išsiplės už Pilaitės ribų – Karoliniškių architektūros laboratorija (K-LAB) su šviesos instaliacija švies Karoliniškių daugiabutyje bei nuties vakaro „šviesos tiltą“ pėsčiomis tarp Karoliniškių ir Pilaitės rajonų. „Beepositive“ metu savo šviesos instaliacijas taip pat pristatys ir aukštųjų mokyklų studentai bei neformalus susivienijimas „Kultūros savanoriai“. Šiltą atmosferą kurs gyvi muzikiniai pasirodymai ir karšta arbata.
 

Beepositive 2013“ – vienintelis didžiausias tarptautinis šviesos instaliacijų festivalis Lietuvoje, kuris vyksta Vilniaus mieste, Pilaitės rajone. Gamtos apsuptis, inovatyvios šviesos instaliacijos, koncertai bei kitos pramogos – visu tuo gali pasigirti jau trečius metus vykstantis ir augantis šviesos festivalis, kuris džiaugiasi nuolat augančiu ne tik dalyvių, bet ir žiūrovų skaičiumi. Tai nėra tiesiog festivalis, tai interaktyvi šventė visiems – į festivalio veiklas įtraukiama vietinė bendruomenė ir verslas, kuri aktyviai dalyvauja kūrybinėse veiklose.
 

Renginio vieta – Pilaitė tarp  senojo Pilaitės kelio  ir Pilaitės prospekto šalia „Beepart“ dirbtuvių.  Renginys nemokamas.

Karoliniškių architektūros laboratorijos šeštadienio instaliacijų programa:

nuo 17 valandos Karoliniškių šviesos / TEBŪNIE ŠVIESA - dirbtuvės-instaliacija, kurios tinkslas sugrąžinti švieą L. Asanavičiūtės g. 44 numeriu pažymėto namo pirmajam aukštui;

nuo 20 valandos keliaujame į BEEpart šviesų fesivalį / 20.30 val. pradėsime „Šviesos eitynes“ link Pilaitėje vyksiančio šviesos instaliacijų festivalio "Beepositive". Pasiimk prožektorių, šviečiantį apsiaustą ar kitą šviesos šaltinį, nes keliausime tamsoje tiesiausiu keliu nuo K-LAB į Beepart – pro Garažų miestelį, Sudervėlės slėnį ir Pilaitės dvaro miškus.

 

 

 

Daugiau informacijos:
Andrius Ciplijauskas
VŠĮ „Beepart kūrybinės dirbtuvės“
Mob: +370 616 38568
andrius@beepart.lt

 

>