Sėkmingai užsiprenumeravote naujienlaiškį
<

VIEŠŲJŲ ERDVIŲ KONGRESAS - Ekskursija: Paralelinės viešosios erdvės nuo Vašingtono aikštės iki Kiaušinio

01
SPA 2016

Intriguojantis maršrutas, du gidai ir vienas siekis – tyrinėti kintančias viešąsias erdves, jų funkcijas ir estetiką. Ekskursija sukurta žurnalistams ir miesto tyrėjams, kurie nori patirti Lietuvos sostinę remdamiesi paraleliai egzistuojančiais globaliu ir lokaliu supratimais, ko reikia viešosioms erdvėms ir kaip jos veikia arba neveikia krizės metu.

 

Nuo aikštės iki pilietinio veiksmo vietos, nuo senamiesčio rūmų iki tarybinių miegamųjų rajonų ir transformacijos centrų – ekskursijos dalyviai keliaus pro kultūros paveldo ir miesto vystymosi vietas Vilniuje. Ekskursiją vyks anglų kalba, ją ves menininkai, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai Nomeda ir Gediminas Urbonai. Ekskursija tapo įmanoma dėka didžiausio Baltijos šalyse kelionių autobusu operatoriaus "Lux Express". Ekskursijos trukmė 2 valandos. Maršruto sudarytojai: Tomas Grunskis ir Indrė Ruseckaitė.

 

Registracija privaloma: www.co_opstour.eventbrite.com, susitikimo vieta nurodoma užsiregistravusiems.

 

Ekskursija yra Viešųjų erdvių kongreso dalis organizuojama su Viešąja įstaiga Architektūros fondas. Viešųjų erdvių kongresas – tai tarpdalykinių 2016 m. rugsėjo 29 - spalio 1 dienomis Kaune ir Vilniuje vyksiančių renginių ciklas, tyrinėjantis kintančias demokratinio dalyvavimo formas.

 

Kongreso organizatoriai: Vytauto Didžiojo universitetas (Lietuva), Jutempus tarpdisciplinio meno programa (Lietuva), tyrimų platforma Balticada (Lietuva), dalyvaujant Masačusetso technologijos instituto Meno, kultūros ir technologijų programai (JAV). Kongreso koncepcija ir kuravimas: Nomeda Urbonienė (Norvegijos mokslų ir technologijos universitetas, Norvegija), Gediminas Urbonas (MIT Meno, kultūros ir technologijos programa, Kembridžas, JAV).

 

Kongreso rėmėjai: Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos mokslo taryba ir Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada Vilniuje. Informacinis partneris – 15min.lt. Partneriai: Nacionalinė dailės galerija, Valstybės pažinimo centras, Doxa, Architektūros fondas, Lux Express.

 

Ekskursijos žemėlapiai: 1 ir 2

Objektai žemėlapyje 2:

1. Prezidentūros aikštė

2. Katedros aikštė

3. Vinco Kudirkos aikštė

4. Nepriklausomybės aikštė

5. Vašingtono skveras

6. Lukiškių aikštė

7. Tauro kalnas 

8. Santuokų rūmų parkas

9. Petro Cvirkos skveras

10. Reformatų skveras

11. Lietuvos kino teatras

12. Malkų turgus

13. Kiaušinio skveras

14. Rūdininkų skveras

15. Vokiečių gatvė 

>