Sėkmingai užsiprenumeravote naujienlaiškį
<

architektūros fondas rekomenduoja: - Paroda "Pavyzdžiui. Naujasis lenkiškas namas"

12
RUG 2015

PAVYZDŽIUI. Naujasis lenkiškas namas – tai išskirtinių šiuolaikiškų lenkiškų vienbučių namų paroda, kurią parengė Centrum Architektury (Varšuva).

PARODA VEIKS:
2015 m. birželio 18–rugpjūčio 12 d.
Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, Vilnius
pirmadienį–penktadienį nuo 9 iki 17 val.

PARODOS ATIDARYMAS IR VIEŠA PASKAITA APIE LENKŲ ARCHITEKTŪRĄ:
2015 m. birželio 18 d. 18 val.
Pristatymas ir diskusija
Svečiai: Roman Rutkowski, Łukasz Wojciechowski

Atidarymo renginio metu pranešimus (anglų k.) skaitys:
1. Agnieszka Rasmus-Zgorzelska, Aleksandra Stępnikowska – parodos Naujasis lenkiškas namas pristatymas;

A. Rasmus-Zgorzelska - viena iš Centrum Architektury įkūrėjų, redaktorė, tekstų autorė, parodų ir edukacinių programų kuratorė. Nuo 2009 iki 2011 m. – mėnraščio „Architektura-murator“ redaktorė. Viena iš Centrum Architektury parodos "Perorientavimas. Apie permainas architektūroje" bendraautorių Lodzės dizaino festivalyje.

A. Stępnikowska - viena iš fondo Centrum Architektury įkūrėjų, mėnraščio „Architektura-murator“ redaktorė (2002–2011 m.), parodų ir edukacinių programų kuratorė. Viena iš Centrum Architektury parodos "Perorientavimas. Apie permainas architektūroje" bendraautorių Lodzės dizaino festivalyje.

2. Roman Rutkowski – „Lenkiškas namas“, apie vienbučio lenkiško namo sąvokos ir kontūrų formavimą;

R. Rutkowski yra architektas, architektūros dirbtuvių Roman Rutkowski Architekci savininkas. Vroclavo politechnikos instituto Architektūros fakulteto dėstytojas. Architektūros publicistas ir kritikas, bendradarbiaujantis su Lenkijos ir užsienio architektūros žurnalais.

3. Łukasz Wojciechowski – „Nuosavi architektų namai. Idėjų laboratorija“, kaip politiškai ir ekonomiškai sunkiais laikais patys architektai ir jų šeimos testavo unikalius namų projektus;

Ł. Wojciechowski yra architektas, vienas iš VROA Architekci įkūrėjų, Vroclavo politechnikos instituto Architektūros fakulteto adjunktas. Turi tinklaraštį apie architektūrą niepokoje.wordpress.com, rašo architektūros žurnalams, knygų apie architektūrą autorius. 


PARODOS KURATORINĖ KONCEPCIJA:
PAVYZDŽIUI. NAUJASIS LENKIŠKAS NAMAS

Devyni namai – gerai apgalvoti, nepakartojami, kruopščiai pastatyti, derantys su artimiausia kaimynyste. Atitinka pasaulines architektūros tendencijas, bet kartu išsiskiria unikalia projektą vienijančia idėja. Vienu atveju – tai ekologija, kitu – specifinės tipologijos paieška ar dialogas su aplinka.

Dabartinį Lenkijos peizažą paveikė seni statiniai (nuo XIX amžiaus dvarelių iki komunistinio laikotarpio kubo formos namų), taip pat naujai patirtas laisvės pojūtis ir galimybė išreikšti save. Šitaip atsirado į dvarus panašūs namai, įvairios tvirtovės, milžiniškos rezidencijos ir netgi kalnietiškos trobos žemumose – kontroversiškos eklektikos pavyzdžiai, atspindintys turtėjančios visuomenės ambicijas ir svajones.

Kaip priderinti kiekvieno asmeninį skonį prie urbanistinės aplinkos harmonijos, kurios trūkumas vis labiau krinta į akis.

Parodoje pristatomi įgyvendinti projektai, kurie yra puiki dingstis pokalbiui apie tai, kada architektūra tampa funkcionali, protinga ir tenkinanti poreikius. Pokalbiui ne tik specialistų rate. Pasirinkti namai – protingi tarp gražių – tai nauja kokybė Lenkijos vienbučių namų statyboje. Galbūt jie taps kelrodžiais ateities statytojams. Pavyzdžiui. 

(Agnieszka Rasmus-Zgorzelska, Aleksandra Stępnikowska)

Parodą sudaro maketai, vieno geriausių Lenkijoje architektūros fotografų Juliuszo Sokołowskio specialiai parodai daryti fotografiniai „namų portretai“, parodantys autorinį požiūrį į Lenkijos architektūrą, lydinčioji programa.

Atrinktus devynis namus projektavo architektai Grzegorz Stiasny, Piotr Brzoza ir Marcin Kwietowicz, hayakawa/kowalczyk, hs99, Robert Konieczny, Piotr Kuczia, jojko+nawrocki architekci, MAAS, medusa group 

PARODOS RENGĖJAI

Kuratorės: Agnieszka Rasmus-Zgorzelska, Aleksandra Stępnikowska
Nuotraukos: Juliusz Sokołowski, vienas geriausių architektūros fotografų Lenkijoje;
Maketų ir nuotraukų rėminimo dizainas: Marcin Kwietowicz, avangardinių interjerų ir scenografijų autorius bei vieno iš pristatomų namų bendraautoris;
Grafinis dizainas: Edgar Bąk
Maketų gamyba: Kuba Morkowski, Adam Perka
Rėminimas: Paweł Ciepielewski
Išdėstymas: Magdalena Piwowar

Organizatorius: Centrum Architektury (www.centrumarchitektury.org)
Partneriai: Lietuvos architektų sąjunga, Lenkijos institutas Vilniuje

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

CENTRUM ARCHITEKTURY – fondas, užregistruotas Varšuvoje 2011 metais. Įsteigtas žinių apie architektūrą skleidimui ir jos populiarinimui.

Su architektūra susiję visi – ir projektuotojai, ir vartotojai, todėl turime apie ją kalbėti ir su vienais, ir su kitais, turime ieškoti išraiškos būdų, kad ją suprastų ir neprofesionalai, turime rūpintis, kad architektūra būtų ne tik graži, bet ir protinga; kuo daugiau žinoma ir kalbama apie architektūrą, tuo geresnė aplinka, kurioje gyvename.

www.centrumarchitektury.org | facebook.com/centrumarchitektury | # centrumarchitektury

 

Nuotraukų galerija
>