Sėkmingai užsiprenumeravote naujienlaiškį
<

IABR - 2014 - Vilniaus kolektyviniai sodai pristatomi tarptautinėje Roterdamo architektūros bienalėje

24
RUG 2014

Architektūros fondas rekomenduoja: nuo gegužės 29d. iki rugpjūčio 24d. Roterdame vyksta tarptautinė architektūros bienalė (The International Architecture Biennale Rotterdam - IABR 2014). Jau šeštą kartą rengiamos bienalės tema - „Natūraliai miestietiškas“  (Urban by Nature), bienalės kuratorius – kraštovaizdžio architektas Dirk Sijmons. Parodos ekspoziciją sudaro 96 projektai, tarp kurių autorių yra tokios pasaulinio garso architektų komandos kaip OMA, BIG, MVRDV, West 8. Parodoje taip pat dalyvauja Pasaulio gamtos fondas (World Wild Fund), vienas iš didžiausių kuro gamintojų pasaulyje Shell, Roterdamo uostas, tokie universitetai kaip MIT, Harvard,  ETH Zurich, bei daug kitų architektų biurų ir organizacijų iš Nyderlandų ir pasaulio. Bienalę sudaro ekspozicijos  Kunsthal bei Gamtos ir Istorijos muziejuose  Roterdame, konferencijos, paskaitos, filmai, knygos, televizijos laidos.

 

Šiemet lietuviams bienalė ypatinga tuo, jog joje pirmą kartą dalyvauja Lietuvos architektai / urbanistai. Komandos „PUPA – Public Urbanism Personal Architecture“  projektas „Atgaivink kolektyvinį sodą!“ ( Collective Gardens Revival) bienalės žiuri buvo atrinktas parodai kaip pavyzdinis, gerai ir tiksliai iliustruojantis gamtos ir miesto santykį šiuolaikiniame mieste. Projektas tiria kolektyvinių sodų atsiradimo ir paplitimo istoriją Vilniuje, urbanizaciją ir chaotišką kaitą, kuri vyko paskutinius dvidešimt metų, bei siūlo vizijas, kaip toliau vystyti sodus. Bienalės eksplozijoje projektą pristatys Vilniaus sodų maketas, animacija, Europos sodų žemėlapis bei nuotraukos.

 

Projektas „Atgaivink kolektyvinį sodą!“ buvo inicijuojas urbanistų komandos „PUPA - Public Urbanism Personal Architecture“. Projekto pristatymą bienalėje organizuoja VšĮ „Architektūros Fondas“, projektą dalinai finansuoja Lietuvos Kultūros Taryba.

 

Nuotraukoje - kolektyvinių sodų maketas pristatomas parodoje.

 

Daugiau informacijos apie bienalę www.iabr.nl

Daugiau informacijos apie lietuvių projektą www.pu-pa.eu

 
Projektą remia:

Lietuvos kultūros taryba

www.ltkt.lt

>