ARCHITEKTŪROS FONDAS https://www.archfondas.lt/lt/ Archfondas.lt Ieškome parodos „Re_aktyvuojant miestą“ koordinatorių! https://www.archfondas.lt/lt/aktualiju/irasas/ieskome-parodos-re-aktyvuojant-miesta-koordinatoriu Architektūros fondas kartu su Cities Connection Project ir Wallonie-Bruxelles Architecture organizuoja „Re_aktyvuojant miestą“ parodą Vilniuje ir kviečia jaunus architektus, studentus ir architektūros entuziastus prisijungti prie parodos įgyvendinimo!

 

„Re_aktyvuojant miestą“ (Re-activate the city) - tai penktoji Cities Connection Project paroda, kuri jungia Barseloną ir prancūzakalbę Belgijos bendriją „Wallonie-Bruxelles“. Parodos projektuose daugiausia dėmesio skiriama esamų erdvių pakartotiniam naudojimui, mišriam naudojimui ir miesto rekonstrukcijai, atsižvelgiant į tiek Barselonos, tiek „Wallonie-Bruxelles“ savitumą ir kultūrinį bei architektūrinį pagrindą. Parodoje bus pristatomi po 20 architektūros objektų iš Barselonos ir prancūzakalbės Belgijos bendrijos „Wallonie-Bruxelles“ ir 5-10 Vilniaus mieste įgyvendintų miesto erdvių ir pastatų rekonstrukcijos bei reaktyvacijos projektų.

 

Prisijungęs prie komandos:

• Susipažinti su Ispanijos ir Belgijos architektais bei jų projektais;

• Prisidėti prie parodos įgyvendinimo Vilniaus mieste;

• Kartu su komanda sukursi parodos viešinimo planą;

• Kartu su komanda sukursi parodos architektūrą;

• Kartu su komanda strateguosi parodos logistiką;

• Neabejotinai įgysi patirties bei patirsi daugybe geru įspūdžių drauge su visa komanda! 

 

Tavo anketos laukiame iki kovo 13 d. 

UŽPILDYK JĄ ČIA

 

Jei jauti, kad nori ir gali – labai lauksime Tavęs!

 

Daugiau apie Cities Connection Project -> http://www.citiesconnectionproject.com/_re-activate-the-city/

Daugiau apie Wallonie-Bruxelles Architctures -> https://wbarchitectures.be/en/

 

 

Nuotr. © JordiPlay

 
]]>
2021-03-12
Kūrybiniai mainai 2021: Landcapes of Care https://www.archfondas.lt/lt/aktualiju/irasas/kurybiniai-mainai-2021-landcapes-of-care Architektūros fondas, kovo 3-5 dienomis, kviečia į renginį Kūrybiniai mainai 2021: Landscapes of Care. Tai vienas pagrindinių tinklaveikos ir architektūros idėjų pristatymo renginių Europoje. Pirmą kartą renginys vyks per tiesioginę internetinę transliaciją, o jo metu Future Architecture platforma pristatys naują Europos architektūros programos sezoną.

Future Architecture platforma, kurią remia programa Kūrybiška Europa, jungia architektūros organizacijas visame žemyne ir per jų veiklas siekia skatinti besikuriančių kūrybinių praktikų iš įvairių disciplinų idėjas, nagrinėjančias aktualiausius iššūkius architektūroje.

Kviečiame stebėti šių metų Kūrybinius mainus – Landscapes of Care (liet. Rūpesčio kraštovaizdžiai), kur virtualioje aplinkoje – Future Architecture Rooms – vyks architektūros idėjų pristatymai ir tinklų kūrimas. 

Šių metų Kūrybiniai mainai taip pat bus vienas pirmųjų didesnių renginių, skirtų diskutuoti apie Naująjį Europos Bauhauzą, apie kurį šių metų rugsėjį paskelbė Europos Komisijos prezidentė Ursula von der Leyen. Matevž Čelik, platformos programos direktorius, pabrėžia: „Kaip viena pagrindinių kultūros ir architektūros iniciatyvų Europoje, Future Architecture platforma yra aktyviai įsitraukusi į idėjų formavimą ir bendros tvarios bei įtraukiančios Europos ateities kūrimą.”

Visų, dalyvaujančių Europos architektūros ateities formavime, virtualus susitikimas šiais metais bus dedikuotas temai Landscapes of Care. Renginio dalyviai gales išgirsti Xavier Troussard, Naujojo Europos Bauhauzo iniciatyvos Europos Komisijos jungtiniame tyrimų centre vadovo pranešimą. Šių metų renginio pagrindinė viešnia – Amica Dall, anglų literatūros ir antropologijos tyrėja, ne hierarchinio tarpdisciplininio kolektyvo Londone Assemble viena iš įkūrėjų. Šis kolektyvas veikia archtektūros, meno, urbanistinio dizaino ir tyrimų lauke, ir savo veiklose pagrindinį dėmesį skiria socialiniams ir materialiems urbanistinio vystymosi procesams. Renginyje taip pat dalyvaus Marie-Louise Richards, architektė, dėstytoja ir tyrėja Stokholmo Karališkajame menų institute (Royal Institute of Art). Renginį moderuos Future Architecture programos direktorius Matevž Čelik. 

Kūrybinių mainų programos pagrindą sudarys 9 pokalbiai su 27 jaunais menininkais ir ekspertais iš įvairių disciplinų, kurie atsiliepė į kvietimą dalyvauti idėjų konkurse, ir 15 kuratorių, direktorių ir programų vadovų, kurie organizuoja 2021 metų Europos architektūros programos renginius. Pokalbių dalyviai nagrinės viešųjų erdvių, kraštovaizdžio, statybų, istorijų persvarstymo, tarpdiscipliniškumo, paradigmų pokyčių, feminizmo architektūroje, dekolonizacijos ir naujųjų politikų temas. 

Renginio uždarymo metu kovo 5 d., 6 pranešėjai, kurie dalyvavo ankstesnių metų Future Architecture programose, diskutuos apie šiandieninines architektūros tendencijas ir naujas profesines platformas. Diskusijoje, kurią moderuos James Taylor Foster ir Matevž Čelik, dalyvaus Merve Bedir, Paolo Patelli, Maite Borjabad, Johnny Ley ir Armina Pilav

Nors šie metai – paskutiniai Future Architecture platformos veiklos metai pagal 2015-2021 metų Kūrybiškos Europos finansavimo programą, platforma toliau planuoja naujus projektus ir siekia tapti dinamiška, stimuliuojančia aplinka visiems mąstytojams, praktikams ir architektūros organizacijoms, turintiems vizijų architektūros ateičiai, kuriantiems idėjas iššūkiams ir siūlantiems naujas architektūros komunikavimo formas. 

Renginys vyks anglų kalba. 

KVIEČIAME SUSIPAŽINTI SU KŪRYBINIŲ MAINŲ PROGRAMA

 

Apie 2021 metų Future Architecture kvietimą idėjoms

Future Architecture kvietimas idėjoms yra daugiau nei konkursas; tai yra platforma, kuri suteikia praktikams ir konceptualiems mąstytojams galimybę išreiškti savo idėjas, būti pamatytiems ir išgirstiems. Sėkmingas dalyvavimas suteikia galimybę besikuriančioms kūrėjų praktikoms dalintis savo projektais ir pasiūlymais su kolegomis iš viso pasaulio ir taip pat žymiausiomis institucijomis – muziejais, galerijomis, leidyklomis, bienalėmis, festivaliais ir kt. – kurie padeda kūrėjams atrasti kelius į tarptautinį pripažinimą.

2021 metų kvietimu idėjoms kvietėme tarpdisciplinius jaunus profesionalus iš viso pasaulio pateikti transformuojančius projektus, susijusius su mūsų gyvenamąja aplinka, siųsti savo realizuotus projektus arba teorinius ar konceptualius pasiūlymus erdvinėms, socialinėms, kultūrinėms inovacijoms, ir prisijungti prie bendros diskusijos tema Landscapes of Care.

Lyginant su ankstesniaisi metais, šiemet gatas rekordinis skaičius paraiškų – 457 idėjos iš 63 šalių, kurias individualiai arba grupėse pateikė 918 kūrėjų, ir kurios nagrinėja aplinkos, sociologijos, statybos, infrastruktūros, ekonomikos, miestų planavimo, paveldo ir kitas temas. 

Buvo atrinkti 27 kūrėjai ar kūrėjų kolektyvai ir jų idėjos, kurie prisistatys 2021 metų Kūrybiniuose mainuose ir dalyvaus šių metų Europos architektūros programoje.

]]>
2021-03-03
Future Architecture platformos kvietimas idėjoms: „Landscapes of Care“ https://www.archfondas.lt/lt/aktualiju/irasas/future-architecture-platformos-kvietimas-idejoms-landscapes-of-care Pristatyk savo naujausius projektus ir idėjas renginiuose formuojančiuose 2021-ųjų metų Europos architektūros programą.

 

Future Architecture platformos kvietimas idėjoms - tai nėra tik konkursas. Future Architecture platforma suteikia galimybes kūrėjams pristatyti savo idėjas, būti išgirstiems ir pamatytiems. Atrinktiems dalyviams - tai proga dalintis savo idėjomis su bendraminčiais kūrėjais bei aukščiausio lygio organizacijomis, muziejais, galerijomis, leidyklomis, bienalėmis ir festivaliais. 

 

Šiemet kviečiame kylančius kūrėjus, iš viso pasaulio ir įvairių disciplinų, teikti savo transformatyvius kuriamos aplinkos projektus, teorinius ar konceptualius pasiūlymus erdviniams, socialiniams ir kultūriniams pokyčiams. Laukiame projektų, kurie atlieptų sisteminius pokyčius, įvietintus atvejus ir idėjas bei kurtų naujas tarpdisciplinines ir multidisciplinines jungtis. Šiuo kvietimu skatiname prisijungti prie diskusijos šių metų tema - „Landscapes of Care“.

 

„Landscapes of Care“

Šiuolaikinė visuomenė susiduria su dinamiškai besikeičiančiais iššūkiais. Vartotojiškumu ir išnaudojimu pagrįsta šiandieninės sistemos logika kuria globalias problemas bematant paveikiančias įvairiausius regionus. Kol plinta dabartinė pandemija, o naujos teritorijos ir ekologijos neišvengiamai pertvarkomos pagal migracijos logiką, neatsiejamai susijusią su finansinės gerovės srautu, geopolitinės ribos išnaudojamos suteikiant prioritetą ekonominės naudos, o ne socialinių interesų apsaugai. Akistatoje su šiuo scenarijumi, naujos regioninės iniciatyvos kvestionuoja politinius susiskaldymus ir korporacinius interesus. Vietos veikėjų dėka iškyla naujos lanksčios ribos nužyminčios laisvos rinkos nepaliestas teritorijas, išskirtines, politinių interesų nepaveiktas, teritorijas. Žmonių judėjimas sukuria naujus bendruomeniško gyvenimo būdus ir politinius įsipareigojimus, reikalaujančius rūpesčio, empatijos ir kito supratimo. Pastaroji visuomenės sveikatos krizė - tai iššūkis visai visuomenei reikalaujantis efektyvių, sparčių ir taikių veiksmų. Dizaineriai, architektai ir urbanistai mato save sprendžiant socialinius ir politinius klausimus, o ne vien tik erdvinius ir formalius projekto aspektus; iššūkis - dešimtmečius trukusį pasitenkinimą savimi paversti aktyvia praktika, susijusia su santykių, vietos bendruomenių, energijos srautų ir nuolat besikeičiančios miesto dinamikos politika.

 

Dpr-barcelona pasiūlytą temą „Landscapes of Care“ išrinko Future Architecture platformos narės - organizacijos. Šia tema, 2021 metais, Future Architecture platforma sieks nagrinėti solidarumo ir kolektyvinės saviorganizacijos dinamiką, pasitikėjimo tinklus, veikiančius kaimynystės mastu, ir bendrąsias erdves bei veiklas nuolatiniame virsme. 2021-ųjų metų tema siekiama užmegzti dialogus apie visuomenės iššūkius akistatoje su nesibaigiančio augimo mitais, valstybių sienų ir tautinės tapatybės šlovinimu bei sunkumais, kapitalizmo pridengiamais griežta ekonomika.

 

2021-ųjų metų Europos architektūros programa

 

Kviečiame tapti 2021-ųjų metų Europos architektūros programos „Lanscapes of Care“ dalimi ir pasinaudoti Future Architecture platformos naudomis vystant savo kūrybinę veiklą. Atrinkų idėjų autoriai turės galimybę sudalyvauti šiose programos veiklose:

 

 • Creative Exchange 2021 (konferencija, diskusijos ir architektūros mugė) 2021 m. liepos 17 - 19 d. - FUTURE ARCHITECTURE ROOMS, internetu.
 • Future Architecture Library (leidyba) 2021 m. kovo 01 - spalio 31 d. - dpr-barcelona
 • Architecture as a Tool for Care (paskaitų ciklas ir kūrybinės dirbtuvės) 2021 m. kovo 01 - spalio 31 d. - VIPER galerija, Praha.
 • OAT 2021: Autumn Program (rezidencija ir kūrybinės dirbtuvės) 2021 m. kovo 01 - spalio 31 d. - Oslo architektūros trienalė
 • Sensing Urban Matter (kūrybinės dirbtuvės, diskusijos ir leidinys) 2021 m. balandžio 01 - spalio 31 d. - Architektūros fondas, Vilnius
 • Barcelona Architecture Week 2021 (diskusijos ir rezidencija) 2021 m. gegužės 01 d. - Fundació Mies van der Rohe, Barselona
 • Landscapes of Care (paskaitų ciklas) 2021 m. gegužės 01 - rugsėjo 30 d. - S AM Šveicarijos architektūros muziejus, Bazelis
 • Movement Forum (kūrybinės dirbtuvės, performansas ir leidinys) 2021 m. liepos 01 - rugpjūčio 31 d. - Theatrum Mundi, Paryžius
 • Architecture Film Summer School (kūrybinės dirbtuvės) 2021 m. liepos 05 - 18 d. - Fondazione MAXXI, Roma
 • KAF 2021: Alter-Nation (festivalis) 2021 m. liepos 05 - rugsėjo 30 d. - Kosovo architektūros festivalis, Priština
 • Film x Architecture: Exploring relationships (vasaros mokykla) 2021 m. liepos 15 - rugsėjo 20 d. - Kopenhagos architektūros festivalis
 • Film x Architecture: If this walls could talk (vasaros mokykla) 2021 m. liepos 01 - rugsėjo 30 d. - Belgrado tarptautinė architektūros savaitė
 • The House We Need (kūrybinės dirbtuvės ir paskaitų ciklas) 2021 m. rugsėjo 01 - spalio 31 d. - Estijos architektūros muziejus, Talinas
 • Invisible Perspective: Women in the Space of Architecture (kūrybinės dirbtuvės ir paskaitų ciklas) 2021 m. rugsėjo 16 - lapkričio 14 d. - Vroclavo architektūros muziejus
 • Tirana Design Week 2021: Beyond (festivalis) 2021 m. rugsėjo 27 - spalio 8 d. - POLIS universitetas, Tirana
 • Revisiting Future Architecture Collections (paroda) 2021 m. spalio 14 - gruodžio 11 d. - Lisabonos architektūros trienalė
 • Driving the Human (konferencija) 2021 m. spalio 15 - 17 d. - Forecast, Berlynas

 

Future Architecture platformos nariai, atrinktus kūrėjus pakvies dalyvauti kūrybinių mainų renginyje „Creative Exchange“, vyksiančiame 2021 m. vasarį. Renginys vyks Future Architecture platformos kambariuose - netradicinėje skaitmeninėje erdvėje skirtoje pristatymams, paskaitoms ir neformaliam bendravimui. Future Architecture platforma padengs vaizdinio turinio paruošimo išlaidas 25-iems atrinktiems dalyviams. Po šio renginio atrinkti dalyviai bus pakviesti sudalyvauti 2021-ųjų metų Europos architektūros programos veiklose, įgyvendinamose Future Architecture platformos organizacijų - narių. Future Architecture platforma padengs kelionių (Europos ribose) ir apgyvendinimo išlaidas būtinas dalyvavimui renginiuose ar įgyvendinimo išlaidas būtinas renginiams internete, taip pat skirs honorarą atrinktiems kūrėjams, pakviestiems dalyvauti veiklose.

Visos kvietimui pateiktos idėjos bus publikuojamos Future Architecture platformos tinklalapyje. Idėjos bus vertinamos ir atrenkamos Future Architecture platformos narių tarybos, platformos alumnių ir visuomenės atstovų internetinio balsavimo būdu.

 

Svarbios datos:

 

 • Idėjų pateikimo terminas: 2021 m. sausio 6 d.
 • 25 atrinktų idėjų paskelbimas: 2021 m. sausio 15 d.
 • Kūrybinių mainų renginys: 2021 m. vasario 17 - 19 d.
 • Europos architektūros programa: 2021 m. kovo 1 - spalio 31 d.

 

Tinkamumas dalyvauti

 

Kvietimas atviras architektams, kraštovaizdžio architektams, urbanistams, dizaineriams, inžinieriams, menininkams, kuratoriams, žmonėms įsitraukusiems į architektūros komunikaciją ir visiems kurių veikla susijusi su architektūros ir gyvenamosios aplinkos ateitimi. Dalyviai turi atitikti šiuos kriterijus:

 • Nepriklausomas pareiškėjo projektas, susijęs su architektūra bei miestų vystymu ir teikiamas kvietimui, turi būti atliktas po universiteto baigimo bei ne seniau nei prieš dvejus metus.
 • Pareiškėjas turi būti viešai pristatęs ar publikavęs savo nepriklausomą(-us) darbą(-us).
 • Pareiškėjas neturėtų būti sulaukęs pripažinimo dėl savo viešai skelbtų ir kritikų pripažintų darbų, arba darbų atliktų didelėse institucijose.
 • Pareiškėjas negali būti dalyvavęs ankstesnėse Future Architecture platformos veiklose.
 • Pareiškėjas gali būti vienas asmuo arba kolektyvas.

 

Atviras kvietimas prasideda 12:00 CET 2020 m. lapkričio 17 d., idėjas pateikti būtina iki 2021 m. sausio 6 d. Galima pateikti kelias idėjas.

 

Aplikuoti čia:

https://futurearchitectureplatform.org/open-call/

 


 

Kontaktas bendriems kvietimo klausimams:

info@futurearchitectureplatform.org

 

Kontaktas spaudos klausimams:

Maša Špiler, PR manager 

masa.spiler@mao.si

 
]]>
2021-01-06
Atviras pasakojimų konkursas "Namai" https://www.archfondas.lt/lt/aktualiju/irasas/atviras-pasakojimu-konkursas-namai  

Šį rudenį Architektūros fondo projektas Aikštėje kvietė kurti tekstinius ir vizualinius pasakojimus temai “Namai”. Dėkojame net 22-iems atvirame konkurse sudalyvavusiems autoriams!

 

Skelbiame 7 konkurso laimėtojus, kurių kūriniai pasižymėjo įdomiausia temos interpretacija:

Aistė Rakauskaitė

Augustas Lapinskas

Kostas Biliūnas

Lolita Salienė

Monika Sadauskaitė

Paulius Kliučininkas

Salomėja Lubytė

Konkurso laimėtojai bus apdovanoti pinigine premija, jų kūriniai bus publikuojami kultūrinėje spaudoje ir internetinėje žiniasklaidoje 2021 m. 

 

 

Papildomai 7 autoriams skyrėme garbingą paminėjimą (honourable mention):  

Dali Rust

Erdvilas Samuolis

Greta Duobienė

Julija Paškevičiūtė

Karolis Lasys

Mindaugas Reklaitis

Tautvydas Urbelis

Garbingo paminėjimo autoriams siūlysime patobulinti kūrinius kartu su Aikštėje komanda ir svarstysime galimybę juos publikuoti 2021 m. 

 
]]>
2020-12-31
Šiuolaikinį šokį ir Vilniaus architektūrą jungiantis projektas https://www.archfondas.lt/lt/aktualiju/irasas/siuolaikini-soki-ir-vilniaus-architektura-jungiantis-projektas Nuo lapkričio 9-osios LRT TELEVIZIJOS ir LRT PLIUS kanaluose žiūrovai matys trumpus programinius intarpus-vaizdo klipus, kuriuose vienas kitą atskleidžia architektūra ir šiuolaikinis šokis. Tai – jau antrasis LRT PLIUS inicijuojamo projekto „Šokis plius miestas“ ciklas, kuris šiemet įgyvendintas kartu su Lietuvos šokio informacijos centru, „Architektūros fondu“ ir Šeiko šokio teatru.

 

 

 

„Šokis plius miestas” projekto komanda antrą kartą pabandė patikrinti, ko vertas lyg ir nieko gera nežadantis posakis „kalbėti apie muziką yra tas pats, kas šokti apie architektūrą” ir dar kartą įrodė, kad jame užkoduotos didžiulės kūrybinės erdvės, į kurias įžengus alkis eksperimentuoti tik didėja”, – sako projekto iniciatorė, LRT Kultūros turinio redaktorė Agnė Biliūnaitė.

 

 

Šiais metais „Šokis plius miestas“ plečia savo geografiją ir pristato vaizdo klipus, sukurtus Vilniuje ir Klaipėdoje. Sostinėje profesionalūs šokėjai filmuoti Kompozitorių namuose, Vilniaus kultūros, pramogų ir sporto rūmuose, Lietuvos kooperatyvų sąjungoje, Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre ir Lietuvos Respublikos Seimo rūmuose. Šioms erdvėms atsiskleisti padėjo choreografai-šokėjai A. Lisičkinaitė, P. Lisauskas, I. Navickaitė, L. Karvelis, Vilniaus miesto šokio teatro „Low Air“ šokėjai A. Gudaitė ir L. Žakevičius, choreografas M. Rimeikis, baleto solistės J. Stankevičiūtė ir K. Gudžiūnaitė. Iš viso žiūrovai išvys penkis režisieriaus Jevgenij Tichonov parengtus vaizdo klipus iš sostinės, kuriuose skamba kompozitoriaus Ado Gecevičiaus muzika.

 

 

 

Apibūdindamas patirtį šiame projekte, režisierius J. Tichonov sako besitikintis, kad klipais pavyks žiūrovus pakviesti į žinomus pastatus pažvelgti naujai: „Bendradarbiaudamas su šokio kūrėjais pasirinktose erdvėse norėjau per vaizdo kameros objektyvą atskleisti ir savo architektūros matymą, pajutimą, todėl tikiu, kad visiems mums pažįstami architektūros objektai vaizdo klipuose atsiskleis naujais ir kartais netikėtais rakursais, linijomis ir net energetika.“

 

 

 

Režisieriui antrina ir viena iš projekto organizatorių, architektė, „Architektūros fondo“ projektų vadovė Margarita Kaučikaitė: „Buvo įdomu pamatyti, kaip architektūrą – materialias, aiškias ribas turinčias pastatų erdves – užpildo ir savaip interpretuoja šiuolaikinio šokio atlikėjai. Kurdami šiuos klipus rinkomės įdomiausius Vilniaus mieste sukurtus pastatus. Čia nusprendėme savaip pratęsti pernykštę Kauno video klipų idėją: jeigu Kauno miesto veidą formuoja tarpukario modernizmo architektūra, tai Vilniaus mieste yra neabejotinai ryškus vėlyvojo modernizmo stilius – tai teatrai ir renginių salės, valdžios ir kultūros rūmai, kuriuos kūrė architektai A. ir V. Nasvyčiai, V.E.Čekanauskas, N. Bučiūtė, J. Šeibokas, A. Mačiulis.”

 

 

 

Su Vilniaus mieste filmuotais projekto „Šokis plius miestas“ klipais jau galima susipažinti LRT mediatekoje.

 

 

„Šokis plius miestas“ rezultatas dar kartą patvirtino, kokie atviri ir laisvi yra šokio kūrėjai, sugebantys dirbti skirtingose erdvėse ir atskleisti šokį ne tik įprastose scenose, bet ir medijų pagalba. Tikime, kad projektas padės šiuolaikiniam šokiui priartėti prie žiūrovo ir paskatins jį atrasti mūsų miesto architektūros grožį ir ypatumą”,– apibendrindama projektą sako Lietuvos šokio informacijos centro projektų koordinatorė Anastasija Dichtiar.

 

 

 

Lapkričio 9 dieną TV eteryje prasidėsiantį projektą kartu su LRT PLIUS pristato Lietuvos šokio informacijos centras, „Architektūros fondas“ ir Šeiko šokio teatras; jį įgyvendinti padeda Vilniaus ir Klaipėdos miestų savivaldybės bei Lietuvos kultūros taryba.

]]>
2020-12-31
Atviras pasakojimų konkursas "Namai" https://www.archfondas.lt/lt/aktualiju/irasas/atviras-pasakojimu-konkursas-namai  

Architektūros fondo projektas “Aikštėje” skelbia antrąjį atvirą pasakojimų apie architektūrą konkursą. Kviečiame kurti laisvos formos tekstus arba vizualinius pasakojimus tema “Namai”. Konkursas yra atviras visiems, kuriuos domina miestai ir architektūra. 

 

 

Apie temą

 

Ilgus amžius architektai kūrė rūmus ir šventyklas, bet ne Namus. Namai nutikdavo. Šiandien gyvenamasis namas yra tai, nuo ko dažniausiai prasideda architekto studijų procesas. Bet ar tai ką projektuoja architektai yra Namai, ir ar erdvės kur jaučiamės savi yra architektūra? O gal Namai yra tai kas neišnyks net jei žemėje neliktų nė vieno architekto?

 

Kviečiame architektūros, sociologijos, antropologijos, žurnalistikos ir kitų sferų atstovus apgalvoti Namų ir Namūdiškumo sąvokas. Kviečiame svarstyti, kas kiekvienam iš mūsų yra Namai ir ko reikia, kad erdvė iš patalpos virstų tikrais Namais? Galbūt apie Namus neverta kalbėti, nes tai banalu ir savaime suprantama? O gal tai yra mūsų fizinės ir emocinės aplinkos pagrindas apie kurį nekalbėti neišeina?

 

Pasakojimų konkursas yra atviras kvietimas spekuliuoti Namų tema ir pažvelgti į ją iš pačių skirtingiausių žiūros taškų - nuo filosofijos iki pastatų tipologijos. Kritinės įžvalgos ir spekuliacijos turėtų būti pateikiamos kaip laisvos formos rašinys. Pageidaujama, kad kūriniai giliau ir konceptualiau pažvelgtų į Namų temą, paliestų ne tik teoriją, asmenines patirtis, bet ir permastytų konkrečių objektų, erdvių ar kompleksų atvejus.

 

 

Reikalavimai

Reikalavimai tekstams: 1200-2400 žodžių, reikalavimų stiliui nėra, pateikimo formatas - doc, docx, odt.

Reikalavimai vizualiniams pasakojimams: laisvos formos vizualiniai kūriniai - iki 10 nuotraukų arba iliustracijų, pateikimo formatas jpg, png, tiff) su 300-600 žodžių aprašu (pateikimo formatas - doc, docx, odt).

Kūrinius galima pateikti iki 2020 m. gruodžio 1 d. el. paštu komanda@aiksteje.lt. 

 

Geriausių kūrinių autoriai gaus pinigines premijas (150 eurų). Autorių kūriniai 2021 m. bus publikuojami interneto portaluose ir kultūriniuose leidiniuose. Geriausius kūrinius atrinks “Aikštėje” organizatorių ir kviestinių ekspertų komanda. 

 

Atviro konkurso organizatorius: viešosios įstaigos “Architektūros fondas” projektas “Aikštėje”. Tai architektūros kritikos platforma, skirta skatinti kokybiško kritinio turinio apie architektūrą atsiradimą ir kūrimą Lietuvoje.

komanda@aiksteje.lt | aiksteje.lt

 

 

Kvietime panaudota fotografo Norbert Tukaj nuotrauka (Vilkaviškio autobusų stotis, architektas Gintaras Balčytis, 2020)

 
]]>
2020-12-01
„Open House Vilnius“ kviečia į virtualų architektūros festivalį: keliausime nuo Santjago iki Taipėjaus https://www.archfondas.lt/lt/aktualiju/irasas/open-house-vilnius-kviecia-i-virtualu-architekturos-festivali-keliausime-nuo-santjago-iki-taipejaus Architektūros savaitgalio „Open House Vilnius“ organizatoriai lapkričio 14–15 dienomis kviečia į pirmą kartą vykstantį virtualų „Open House Worldwide“ festivalį. Festivalis vyks visą savaitgalį nepertraukiamai – net 48 valandas, jame savo programas pristatys daugiau nei 40 miestų. Transliaciją galima bus stebėti Open House Worldwide tinklapyje

www.openhouseworldwide.org.

Phineas Harperis, vadovaujantis organizacijai „Open City“ Londone, kuri taip pat administruoja „Open House Worldwide“ tinklą sako: „Open House egzistuoja tam, kad miestai visame pasaulyje – nuo Santjago iki Taipėjaus – būtų atviresni, labiau prieinami ir teisingi. Šiais iššūkių kupinais metais, „Open House“ bendruomenė sutelkė jėgas kuriant jungtinį, virtualų festivalį, su precedento neturinčios programos transliacija iš visų tinkle esančių miestų.“

Gausią virtualaus festivalio programą sudaro 50 renginių, kurie suskirstyti į septynias kategorijas: „Klimato krizė“ , „Dizainas pasaulyje“ , „Paveldas“ , „Infrastruktūra ir mobilumas“, „Viešosios erdvės“, „Socialinis gyvenimas“ ir „Vienodų galimybių apgyvendinimas“. Programoje – „Open House“ tinkle esančių miestų vaizdo pasakojimai apie vietos architektūrą, virtualios ekskursijos po įdomiausius objektus, paskaitos ir gyvai transliuojamos diskusijos aktualiais architektūros ir urbanistikos klausimais.

„Open House Vilnius“ tarptautinio festivalio programoje dalyvauja „Paveldo“ kategorijoje, ir tarptautinei auditorijai pristatys keturis Vilniaus vėlyvojo modernizmo pavyzdžius, per pastaruosius metus sulaukusius ypatingo „Open House Vilnius“ lankytojų dėmesio. Tai – Kompozitorių sąjungos pastatas su gyvenamųjų namų kvartalu, Lietuvos kooperatyvų sąjungos administracinis pastatas, Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras ir Lietuvos Respublikos Seimo rūmai. Apie šiuos pastatus vaizdo siužetuose pasakos architektūros istorikė Marija Drėmaitė, architektas ir dėstytojas Tomas Grunskis bei architektė ir dėstytoja Lada Markejevaitė. Pasakojimus papildys neseniai viešumoje pristatyto projekto „Šokis plius miestas“ klipai.

„Šis renginys yra ne tik galimybė virtualiai susipažinti su skirtingais pasaulio miestais ir jų architektūra, bet taip pat leidžia aiškiau pamatyti ir užčiuopti, kokie urbanistiniai ir architektūriniai klausimai šiuo metu rūpi pasauliui. Tai gali padėti ir mums reflektuoti Vilnių globaliame kontekste ir įsivertinti, kokios pasaulio aktualijos svarbios mums, ir kaip į jas reaguojame.“ – sako „Open House Vilnius“ programą festivaliui sudariusi ir prodiusavusi Sandra Šlepikaitė.

„Open House Worldwide“ yra tinklas vienijantis „ Open House “ organizacijas visame pasaulyje. „ Open House “ festivalis pirmą kartą buvo surengtas 1992 m. Londone, jo įkūrėja yra Victoria Thornton. „Open House Worldwide“ tinklas įkurtas 2010 m. ir šiandien jungia narius iš šešių žemynų, 43 miestų, „ Open House “ renginiuose kasmet dalyvauja šimtai tūkstančių žmonių. „Open House Worldwide“ yra administruojamas „Open City“ – nevyriausybinė organizacijos Jungtinėje Karalystėje. „Open House Vilnius“ – atviros architektūros savaitgalis, organizuojamas Vilniuje, „Open House Worldwide“ tinklui priklauso nuo 2015 m. Festivalio metu duris atveria Vilniaus pastatai, pasižymintys architektūros kokybe, svarba miestui ir bendruomenėms. Pastatuose vyksta ekskursijos, jas veda gidai-savanoriai, jų architektai bei pastatų atstovai. „Open House Vilnius“ organizuoja savanoriška, nevyriausybinė ir ne pelno siekianti viešoji įstaiga „Architektūros fondas“, strateginis partneris – Lietuvos kultūros taryba.

]]>
2020-11-14
Architektūros fondo programa 2020 Future Architecture platformoje https://www.archfondas.lt/lt/aktualiju/irasas/architekturos-fondo-programa-2020-future-architecture-platformoje Architektūros fondo programa Building Narratives (Materialūs pasakojimai) tyrinėja architektūros ir ją supančių istorijų santykį. Savo 2020 m. programoje ir renginių serijoje rugpjūčio 27 – rugsėjo 5 dienomis Architektūros fondas ieško negirdėtų istorijų, naujas jungtis kuriančių projektų, reikšmes keičiančių objektų ir kitų pavyzdžių, demonstruojančių pasakojimo galią. 

 

Pastatus formuoja ne tik tradicinės medžiagos – plytos ir betonas, dabar ne mažiau svarbiu fizinės erdvės konstravimo elementu tampa pasakojimai. Nesvarbu ar jie yra sukurti vardan viešųjų ryšių ar susiformavę savaime, pasakojimai kuria mūsų požiūrį į aplinką. Girdėdami, skaitydami ar dėliodamiesi juos iš fragmentų galime nuspręsti ar mus supanti aplinka yra gera, naudinga ir graži. Tuo pačiu metu, naujų pasakojimų atsiradimas gali pakeisti seniai suformuotą požiūrį į aplinką. Tai kas anksčiau buvo netinkama, gali tapti naudinga, kas buvo negražu, gali pasirodyti patrauklu – visa tai gali įvykti be jokių fizinių pokyčių.

 

Kadangi naujas pasakojimas transformuoja architektūrą, tampa ypač svarbu suprasti, kaip skirtingi kalbėjimo apie architektūrą būdai gali formuoti jos ateitį. Programos Building Naratives (Materialūs pasakojimai) metu siekiama atrasti autentiškus ir asmeniškus pasakojimus bei paskatinti kūrėjus įsitraukti juos kuriant. 

 

2020 metais Architektūros fondas bendradarbiauja su penkiomis Future Architecture platformos kūrėjų komandomis, tyrinėjančiomis pasakojimų temą, eksperimentuojančiomis ir ieškančiomis naujų požiūrio taškų į pasakojimus ir jų ateitį.  Architektūros fondo programoje dalyvauti pakviesti kūrėjai įgyvendina savo projektus trimis etapais: 

* Įvietintas tyrimas, idėjų kontekstualizavimas ir pritaikymas vietiniame Lietuvos kontekste

* Renginių serija, skirta pristatyti tyrimų ir eksperimentų rezultatus

* Turinio skaitmeniniam leidiniui sukūrimas – tekstai, vaizdiniai pasakojimai, filmai ir kt. 

 

Metų pabaigoje leidžiamą leidinį sudarys ne tik Future Architecture platformos kūrėjų indėlis. Leidinys taip pat apims ir kviestinių autorių tekstus, atsakančius į Materialių pasakojimų potemes. 

 

Building Narratives programa – tai stiprus kūrybinis impulsas siekiant apjungti Architektūros fonde vykstančius projektus ir jų metodus, ieškant bendrų vardiklių tarp architektūros kuravimo eksperimentų, tinklalaidžių ir publikacijų platformos platformos "Aikštėje", Architektūros pokalbių ciklų. Įgyvendinant šią programą Architektūros fondas veikia kaip moderatorius ir kaip kūrybinė jungtis tarp Future Architecture platformos kūrėjų bei narių, įdarbinantis savo, kaip atviros ir savanoriškais pagrindas veikiančios platformos, patirtį ir žinojimą auginant iš apačios kylančias iniciatyvas bei kurinat tinklinius procesus.

 

 

Building Narratives programa 2020 rugpjūčio 27 – rugsėjo 5 dienomis: 

 

Rugpjūčio 27 d., ketvirtadienis

BUILDING NARRATIVES. EIGULIAI

Trijų Future Architecture kūrėjų – Godos Verikaitės, Povilo Jankūno ir Sonjos Lakič – projektų, tyrinėjančių Eigulių rajoną Kaune, pristatymas.

Pristatymo dalyviai:

Goda Verikaitė, "Ką kalba Eiguliai?"

Povilas Jankūnas, "Fantastiškas rajonas"

Sonja Lakič, "P.S. I Love You: love letters to/from Eiguliai"

Renginio nuoroda Facebook

 

Rugsėjo 2 d., trečiadienis

MAPPING HERITAGE

Kūrybinės dirbtuvės tyrinėjančios mūsų fizinės erdvės pasakojimus – Vilniaus koncertų ir sporto rūmai. 

Dirbtuvėms vadovaus Future Architecture kūrėja Tatiana Letier Pinto kartu su Benu Gerdžiūnu.

Norint dalyvauti dirbtuvėse reikalinga išankstinė registracija: REGISTRACIJA

Renginio nuoroda Facebook

 

 

Rugsėjo 4 d., penktadienis

BALTIC LOGS

Tarpdisciplininio tyrimo, žvelgiančio į miškų kirtimus militaristinėms reikmėms, pristatymas ir filmo peržiūra. 

Future Architecture kūrėjų komanda – Un-War Space Lab: Armina Pilav, Damir Ugljen, Karla Crnčević, Jonas Langbein, bendradarbiaujant su Ilona Jurkonyte. 

Renginio nuoroda FacebookRugsėjo 5 d., šeštadienis

FLUID PERSPECTIVES

Įvietinta diskusija Neries upėje su vietos menininkais, architektais, kritikais ir kūrėju iš Future Architecture platformos Will Jennings

Diskusijos kuratoriai ir moderatoriai – Justinas DūdėnasTautvydas Urbelis.

Diskusijos dalyvių sąrašas tikslinamas. 

Renginio nuoroda Facebook

 

 

Renginių serija Building Narratives (Materialūs pasakojimai) yra Future Architecture platformos ir Europos architektūros programos 2020 m. dalis. Programą ko-finansuoja Europos sąjungos programa Kūrybiška Europa.

Architektūros fondo strateginis partneris – Lietuvos kultūros taryba.

Projektai Eiguliuose Kaune įgyvendinami bendradarbiaujant su Kaunas 2022 programomis "Modernizmas ateičiai" ir "Visi kaip vienas“. 

]]>
2020-10-31
Kvietimas į AF_Forumą https://www.archfondas.lt/lt/aktualiju/irasas/kvietimas-i-af-foruma Augantis, stiprėjantis ir pokyčius išgyvenantis Architektūros fondas bando tapti atviresne ir labiau įtraukiančia organizacija. Siekdamas šių tikslų AF yra pasiryžęs plačiau atverti save išorės idėjoms ir nuomonėms dedikuotame renginyje – Architektūros fondo forume. AF forumo tikslas yra išbandyti renginio formatą, kurio metu AF architektų bendruomenei ir plačiajai visuomenei atvirai pristatytų savo struktūrą, veiklas, jų eigas bei rezultatus ir ateities planus, o atviros diskusijos metu atsirastų vieta išorės nuomonėms ir dialogui.

Pirmoje renginio dalyje bus pristatyta AF struktūra, pokyčiai bei ateities planai. AF projektų vadovai pristatys 2019–2020 m. organizuotus renginius, projektus bei jų rezultatus. Antroje renginio dalyje AF projektų vadovai pristatys savo planus kitiems metams. Pristatymus lydės klausimai ir atsakymai, bendruomenės nuomonės ir diskusija. Forumo antrojoje dalyje kviečiame dalyvauti ir naujų idėjų turinčius žmones su savais pasiūlymais. Tai bus proga surasti bendraminčių bendradarbiavimui, bei sulaukti vertingo grįžtamojo ryšio iš ekspertų bei bendruomenės. Ekspertus sudarys AF tarybos nariai, kurie su pristatomais projektais bus supažindinti iš anksto ir galės produktyviau dalyvauti diskusijoje. Naujos idėjos, atitinkančios AF strateginius tikslus, galės būti įtrauktos į 2021 m. programą ar įsilieti į jau vykdomus AF projektus.

Siekdami užtikrinti renginio rišlumą, naujas idėjas teikti prašome atsakant į žemiau pateiktus klausimus. Gyvas idėjos pristatymas galės vykti laisva forma, svarbu, kad idėją suprastų plati auditorija.

KAS

  - esi tu?

KOKS

  - yra tavo siūlomas projektas / veikla?

KAM

  - skirtas šis projektas / veikla? (auditorija)

KODĖL

  - tai svarbu tau?

  - projektas / veikla aktuali architektūros laukui dabar?

KAIP

  - planuojami įgyvendinti projekto / veiklos išsikelti tikslai?

  - projektas / veikla vyktų metų eigoje?

KIEK 

  - ir kokių resursų pareikalaus projekto / veiklos įgyvendinimas?

 

Norint pristatyti savo veiklos / projekto idėją, privaloma užsiregistruoti.

 

Registracija: https://forms.gle/GhEpMjVsoNrmM5j76

Registracijų laukiame iki spalio 1 d. Dėl COVID-19 apribojimų, registraciją galime nutraukti ir anksčiau, sulaukę maksimalaus galimo dalyvių skaičiaus. Visus nespėjusius užsiregistruoti ir norinčius sudalyvauti diskusijoje kviesime prisijungti prie renginio gyvos transliacijos.

 

Vieta: ŠMC skaitykla, Vokiečių g. 2, Vilniuje

Laikas: spalio 9 d. 17–20 val.

Preliminari renginio programa:

 • Architektūros fondo pri(si)statymas – struktūra, jos pokyčiai ir strategija.
 • 2019–2020 Architektūros fondo vykdytų projektų, renginių rezultatų pristatymas.
 • 2021 metų projektų/veiklų pristatymai: KAD, OpenHouse, Pastatai kalba, Aikštėje, Eksperimentai, Future Architecture Platform. Klausimai, pasiūlymai, atvira diskusija.
 • Naujų projektų/veiklų pristatymas. Klausimai, pasiūlymai, atvira diskusija.
 • Po forumo, idėjų „matchmaking“ – neformalioji dalis Architektūros fondo erdvėje kultūros komplekse SODAS 2123.
 
Nuotrauka - Mariaus Lukošiūno
]]>
2020-10-09
Ritminiai susikirtimai: girdimoji architektūra ir garsiniai įtrūkimai https://www.archfondas.lt/lt/pokalbiu/irasas/ritminiai-susikirtimai-girdimoji-architektura-ir-garsiniai-itrukimai Vizualumas architektūroje ir urbanistiniame dizaine užgožia girdėjimo ir klausymo gebėjimus. Garsas yra vienas svarbiausių elementų, padedančių vartotojams suvokti aplinką. Akustinė aplinka neapsiriboja foniniais garsais, specifiškais garsovaizdžiais ar garsine tarša, sukelta eismo ir mūsų kasdienės veiklos. Greičiau tai yra girdimųjų patirčių supratimas ir garsinių teritorijų atradimas urbanistinėse erdvėse klausymo ir girdėjimo pagalba.

Banu Çiçek Tülü ir Samuel Perea-Díaz teigia, kad garso architektūroje ir urbanistiniame dizaine tyrimai turi didelį potencialą. Kaip garsas gali prisidėti prie urbanistinės aplinkos supratimo? Kokios metodologijos padeda puoselėti garsą kaip įrankį, skatinantį socialinį dalyvavimą? Paskaitoje bus analizuojama ambivalentiško ryšio tarp garso, architektūros ir urbanistinių erdvių istorija bei pačių pranešėjų tarpdisciplininės metodologijos.

 

NUORODA Į VIRTUALIĄ PASKAITĄ -> YouTube 

]]>
2020-10-08
Lūžio taškas: ar menas gali išpranašauti miesto gyvenimą? https://www.archfondas.lt/lt/pokalbiu/irasas/luzio-taskas-ar-menas-gali-ispranasauti-miesto-gyvenima Menas geba ne tik reprezentuoti realybę, bet ir ją formuoti bei transformuoti. Nuo novelių iki paveikslų ar tiesioginių kultūrinių intervencijų, – vaizduotę žadinantys miesto vaizdiniai įgalina pažvelgti į urbanistinę ateitį šiandien. Paskaitoje bus apžvelgiamas santykis tarp meno ir urbanistinių vietovaizdžių. Pagrindiniai klausimai, į kuriuos bus ieškoma atsakymų: ar kūrybinės veiklos gali aktyviai nuspėti miesto ateitį? Kaip kritinis ir kūrybingas susidūrimas su miesto infrastruktūra gali pasitarnauti urbanistinius vietovaizdžius kuriantiems žmonėms? Kur galima rasti sąlyčio taškų, padėsiančių kūrėjams transformuoti materialiąsias realybes? Ir galiausiai: ar meninės intervencijos yra įkalintos pagražinimo (angl. beautification) ir gentrifikacijos santykio? Ar menas gali suardyti šią dichotomiją?

NUORODA Į VIRTUALIĄ PASKAITĄ -> YouTube

]]>
2020-10-01
Architektūros fondas ieško naujo komandos nario! https://www.archfondas.lt/lt/aktualiju/irasas/architekturos-fondas-iesko-naujo-komandos-nario Prie naujai formuojamos Architektūros fondo administracijos komandos kviečiamas(-a) prisijungti administratorius(-ė), kuriam(-iai) artimos Architektūros fondo vertybės - atvirumas, atsakingumas, gebėjimas dirbti komandoje, savarankiškumas bei inovatyvumas.

 

Ieškome administratoriaus(-ės), kuris(-i) gali:

- Bendradarbiauti su projektų vadovais sudarant projektų ir renginių sąmatas bei kontroliuojant išlaidas.

- Protokoluoti susitikimus, registruoti įstaigos dokumentaciją.

- Prižiūrėti kasdienes institucijos sąnaudas ir kartu su buhalterija vesti lėšų ir turto apskaitą.

- Parengti paraiškoms ir ataskaitoms reikalingą informaciją.

- Rūpintis institucijos infrastruktūra, vykdyti ir vystyti esamą Architektūros fondo veiklos planą.

 

Reikalavimai kandidatams(-ėms):

- Patirtis ne pelno ir kultūros organizacijų vadybos srityje, rengiant ir vykdant kultūros projektus tiek Lietuvoje, tiek tarptautinėje erdvėje. Ypatingai svarbi paraiškų rengimo ir ataskaitų pildymo patirtis.

- Gebėjimas atlikti kelias užduotis vienu metu ir gerbti terminus, dirbti komandoje ir prisidėti prie teigiamos, bendradarbiavimą skatinančios darbinės aplinkos. 

- Puikiai valdyti rašomąją ir šnekamąją lietuvių kalbą. Laisvai kalbėti ir rašyti anglų kalba.

 

Privalumai:

- Kompetencija teisės ir mokesčių srityse

- Architektūros, meno, kitų kultūros sričių išmanymas

- Darbo (apmokamo, savanorystės arba stažuotės forma) muziejuje, galerijoje, bibliotekoje ar kitoje kultūrinėje institucijoje patirtis

 

Paraiškų teikimo ir atrankos tvarka 

Paraiškų laukiame iki 2020 m. rugsėjo 28 d.

Paraiškai reikalingus dokumentus siųsti el. paštu arch@archfondas.lt, laiško pavadinimas – ,,Administracijos  konkursas”. 

 

Paraiškos dokumentai:

- Gyvenimo aprašymas (CV), kuriame pristatykite šiai pozicijai aktualias jūsų turimas kompetencijas.

- Motyvacinis laiškas, kuriame nurodykite Architektūros fondo vaidmenį ir reikšmę, taip pat pagrįskite savo suinteresuotumą siekti karjeros kultūriniame sektoriuje.

 

Paraiškų teikimo pradžia: 2020 m. rugsėjo 7 d. 

Paraiškų teikimo pabaiga: 2020 m. rugsėjo 28 d. 24.00 val.

2020 m. rugsėjo 28 - spalio 11 d. atrinktus kandidatus pakviesime į pokalbį, kuris vyks Vilniuje. Galutinį sprendimą priims Architektūros fondo direktorius kartu su Valdyba. Sprendimas bus skelbiamas 2020 m. spalio 12 d.

Planuojama administratoriaus darbo pradžia: 2020 m. lapkričio 1 d. 

Atlyginimas ir paskyrimo detalės:

Su pakviestu dirbti kandidatu bus pasirašoma terminuota darbo sutartis 2 metams. Tai viso etato darbo pozicija. Numatomas atlyginimas yra nuo 1300 eurų/mėn. neatskaičius mokesčių. Administratorius(ė) turės savo darbo vietą naujai kuriamoje Architektūros fondo galerijos erdvėje kultūros komplekse „SODAS  2123”.


Organizacija

Architektūros fondas yra 2004 metais įsteigta nevyriausybinė, pelno nesiekianti viešoji įstaiga, veikianti architektūros, kultūros ir edukacijos srityse. Pastarąjį dešimtmetį Architektūros fondas organizavo projektus ir skatino iniciatyvas skirtas architektūros kultūrai puoselėti. Pastaruoju metu Architektūros fondas tapo strategiškai remiama ir tarptautiškai žinoma institucija, kuri netrukus įsikurs naujoje erdvėje – kultūros komplekse „SODAS  2123”.

 

Santrauka

Pareigos: Viešosios įstaigos ,,Architektūros fondas” administratorius.

Darbo užmokestis: Nuo 1300 eurų/mėnesį (neatskaičius mokesčių).

Kadencija 2 metai.

Darbo vieta: Vitebsko g. 21, Vilnius. 

 

Dėl papildomos informacijos prašome susisiekti el. paštu arch@archfondas.lt arba telefonu su Architektūros fondo direktoriumi Martynu Germanavičiumi (8 609 14 723).

 

Nuotraukos autorė - Jurga Žukaitytė.

 
]]>
2020-09-28
Pastatai kalba. Panevėžys nauja data - 2020 m. rugsėjo 12-13 d. https://www.archfondas.lt/lt/aktualiju/irasas/pastatai-kalba-panevezys-nauja-data-2020-m-rugsejo-12-13-d 2020 metų rudenį Architektūros fondas pristatys naują projektą „Pastatai kalba”. Tai - atviros architektūros savaitgaliai mažesniuose Lietuvos miestuose. 

Renginio formatas - gidų-savanorių vedamų ekskursijų principu lankomi pastatai. Pagrindinis renginio tikslas - edukacija - siekis ugdyti sąmoningą, kritišką, smalsų ir pilietišką architektūros vartotoją bei sukurti naujas galimybes visuomenei domėtis architektūra ir ją pažinti.  

Pirmasis miestas, kurio gyventojus ir miesto svečius pakviesime susipažinti su miesto pastatais - PANEVĖŽYS. Per dvi dienas planuojama atverti 15 išskirtinių miesto pastatų, ir pravesti apie 300 negirdėtų ekskursijų!

Renginio data perkelta į 2020 m. rugsėjo mėn. 12-13 d. 

 

Norinčius prisidėti kviečiame tapti renginio savanoriu! -> Savanorio anketa

Sekite naujausią projekto Pastatai kalba informaciją -> Facebook. Pastatai kalba -> Instagram. Pastatai kalba

Rašykite mums -> panevezys@pastataikalba.lt

 

Su linkėjimais,

PASTATAI KALBA. PANEVĖŽYS komanda

]]>
2020-09-12
„Vilnius Tech Park“ kviečia kurti mažosios architektūros idėjas Sapiegų parke https://www.archfondas.lt/lt/rekomendaciju/irasas/vilnius-tech-park-kviecia-kurti-mazosios-architekturos-idejas-sapiegu-parke „Vilnius Tech Park“ kviečia į ,,Architektoną” kurti mažosios architektūros idėjas Sapiegų parke 


Sapiegų parke įsikūręs „Vilnius Tech Park“, rugsėjo 11-13 dienomis kvies jaunuosius architektus, menininkus ir kitų susijusių specialybių atstovus dalyvauti intensyviose kūrybinėse dirbtuvėse  – ,,Architektonas”.


Nuo seno menininkų pamėgtas Antakalnio rajonas, šį rudenį vėl įgys naujų spalvų, o Sapiegų parko erdvė taps patraukli šiuolaikiniam miestiečiui, trokštančiam pasprukti nuo šurmulio ir pasinerti į meninę terpę.

„Kadangi Sapiegų parko atnaujinimo projektas yra sustojęs, o šiuo metu nėra žinoma kada ir kokių veiksmų bus imtasi, architektūros dirbtuvių idėjas/kūrinius siūlysime pritaikyti nebūtinai centrinei parko daliai, o apimti ir atvirus vidinius kiemelius, esančius tarp buvusių ligoninės pastatų, taip gyventojus ir parko svečius pritraukiant į naujas erdves“, –  sako projekto vykdytojai.


Praslinkus sovietmečio laikams, miesto viešosios erdvės atsikratė stoiškų praeitį menančių monumentų, tuo tarpu likdamos neįveiklintomis ir aktualumą praradusiomis erdvėmis. Sapiegų parkas išvengė ideologinių monumentų atsiradimo, tačiau sovietinio planavimo – ne. Parko formavimas ir medžių apželdinimas turėjo užstoti barokines bažnyčias, ko pasekoje atskyrė Sapiegų rūmų ansamblio elementus vieną nuo kito.


Renginio dalyviai turės spręsti iššūkį –  Sapiegų parko, kaip viešosios erdvės, atnaujinimą, atliepiantį istorinius, sociologinius ir šiuolaikinio miesto aspektus, ir pasiekti  jam keliamas užduotis.


„Architektono dalyviai bus kviečiami galvoti apie mažosios architektūros bei meninius objektus, kurie stiprintų sinergiją tarp antakalniečių ir „Vilnius Tech Parko“ bendruomenės. Greta įprastų laisvalaikio leidimo parke temos, raginsime dalyvius spręsti sveikos gyvensenos, socializacijos, psichologinės sveikatos klausimus, kurie labai aktualūs šiuolaikiniam ofiso darbuotojui. Žadame tai daryti per parko aplinkos suvokimą, parko naudotojų poreikių išgryninimą, diskusiją apie viešųjų erdvių svarbą mieste“ – sako Živilė Šimkutė, „Mash Studio“ urbanistikos ir strateginio planavimo biuro partnerė.


Specialistė teigia, kad nepasaint to, jog Sapiegų parko kompleksas yra patrauklus veiklų įvairovei, miestiečiai vis dar nežino, kokiuose vidiniuose kiemeliuose jie yra laukiami, o kurie yra skirti komplekso naudotojams. „Šiuos erdvių identiteto ir kitus specifinius su viešų erdvių naudojimu susijusius iššūkius spręsime Architektono metu“, – sako Ž.Šimkutė.


Projekto dalyviams bus suteikta galimybė susipažinti ir bendradarbiauti su patyrusiais architektais, urbanistais, dizaineriais, kurie pateiks naudingų įžvalgų vystant mažosios architektūros idėjas. „Renginio formatas, išsivystęs iš skaitmeninių technologijų hackatonų, architektūros lauke yra dar naujiena. Todėl jį matau kaip proga išmėginti archtektūros tarp/transdiscipliniškumą. Kitaip nei įprasti architektūriniai konkursai, Architektonas sutelks dėmesį į patį procesą, kurio metu dalyviai ieškos prasmingo pasiūlymo ir tuo pat metu mokysis jį aiškiai pristatyti kitiems. Renginyje sukurtos idėjos vėliau bus ne tik eksponuojamos parodoje, bet ateityje galės būti vystomos toliau ir įgyvendinamos“, – sako „Architektūros fondo“ išrinktasis direktorius Martynas Germanavičius.


Kūrybinių dirbtuvių pirmos vietos laimėtojams bus skiriamas 1600 eurų vertės prizas, o visiems dalyviams – dviejų savaičių darbų ekspozicija „Vilnius Tech Park“ erdvėse.

Registracija vykdoma internetu iki rugsėjo 1 d. čia. Registruotis į renginį gali visi norintys jaunieji menininkai, architektai, sociologai, dizaineriai ir kitų susijusių specialybių atstovai, šiuo metu studijuojantys arba tik pradedantys karjerą minėtose srityse. Galima registruotis tiek komandomis (iki 5 asmenų), tiek pavieniui.


Projektą vykdo: Všį ,,Vilniaus Technologijų ir meno centras”

Projekto partneriai: MB „Mash Studio“, VŠĮ „Architektūros fondas“, VšĮ „Rupertas“, Asociacija „Antakalniečių Bendruomenė“, „Šiuolaikinio meno asociacija“. Projektą dalinai finansuoja Lietuvos Kultūros taryba.


Daugiau informacijos apie projektą rasite https://vilniustechpark.com/architektonas/

]]>
2020-09-11
Įvietinta diskusija ant vandens https://www.archfondas.lt/lt/future-architecture-platforma/irasas/ivietinta-diskusija-ant-vandens Kaip mes matome savo miestus ir apie kokias erdves svajojame?
Asmeninės perspektyvos įsilieja į viešų pasakojimų tinklus, keičia mūsų ketinimus ir formuoja ateities įsivaizdavimus.

Fluid Perspectives – tai įvietinta diskusija, vyksianti ant dinamiškos platformos, laisvai plaukiančios žemyn upe pro Vilniaus centrą. Nuolat kintančios perspektyvos kurs kontekstą ir įkvėps diskusiją.


Diskusijos metu menininkai, architektai ir kritikai dalinsis savo asmeninėmis istorijomis ir įkvėpiamais, kuriuos išjudins ir struktūruos dinamiškas praplaukiančio miesto fonas, nuolat besikeičiantys neįprasti gerai pažįstamų miesto vietų vaizdai.

 

Diskusijos kuratoriai ir moderatoriai: Justinas Dūdėnas, Tautvydas Urbelis

Diskusijos dalyvių sąrašas pildomas.

 

Renginys vyks Neries upėje, pradedant nuo Valakampių ir baigiant Žvėryne, rugsėjo 5 d., šeštadienį, nuo 16 iki ~20 val.

Renginio nuoroda Facebook


Materialūs pasakojimai yra Future Architecture platformos ir Europos architektūros programos 2020 m. dalis. Programą kofinansuoja Europos sąjungos programa Kūrybiška Europa. Strateginis partneris – Lietuvos kultūros taryba.

]]>
2020-09-05
Projekto pristatymas ir filmo peržiūra https://www.archfondas.lt/lt/future-architecture-platforma/irasas/projekto-pristatymas-ir-filmo-perziura Baltic logs – tarpdisciplininis tyrimas, žvelgiantis į miškų kirtimus militaristinėms reikmėms, prasidėjusius dar 1930 m. ir tebesitęsiančius šiandien. Tai – suprojektuotas Lietuvos miškų naikinimas, kur savitoje ekosistemoje medžiai auga, krenta ir vėl auga, be žmogaus įsikišimo.

 

"Nesvarbu, kur gyveni, tavo genuose vistiek yra miškas" – Mindaugas Survila, filmo "Sengirė" režisierius.

 

Tarp žmonių ir medžių vyrauja neproporcingas jėgos santykis. Žmonės eksploatuoja medžius, ir tarp jų nėra lygaus apsikeitimo materialiais kūnais. Tačiau šalia kūno ir kraujo yra medžio ląstelės ir vanduo. Miškų kirtimas taip pat yra ir augalų bei gyvūnų rūšių būveinių naikinimas.

 

Dešimties dienų virtualios kelionės metu kūrybinė komanda Un-War Space Lab dokumentuos sunaikintų miško teritorijų skirtingose Lietuvos vietovėse praeitį bei dabartį. Tyrimo tikslas – nužymėti naujų ekosistemų kūrimą karinių kraštvaizdžių formavimui, ar sprogmenų bandymams sovietmečiu, kaip pavyzdžiui Rūdininkų girioje, kur dėl karo pilotų mokymų ir nuolatinio bombardavimo teritorijoje buvo suformuotos smėlio kopos.

 

KŪRĖJŲ KOMANDA
Un-War Space Lab: Armina Pilav, Damir Ugljen, Karla Crnčević, Jonas Langbein, bendradarbiaujant su Ilona Jurkonyte.


Un-War Space Lab – tarpdisciplininė praktika, tyrinėjanti upių, miškų, architektūros ir tarprūšinių visuomenių transformacijas karo metu ir po jo, vadovaujama Arminos Pilav, karo transformacijų ekologijų tyrinėtos. Damir yra nepriklausomas archeologijos, socialinės antropologijos ir erdvinių sričių tyrėjas. Karla – dramaturgė, dirbanti su kinu ir tyrinėjanti judančių vaizdų politinį lauką bei erdvės eksperimentinei žiniasklaidai kūrimą. Jonas – architektas, per architektūrinius projektus apie įtraukimą, bendravimą, rūpinimąsi ir gyvenimą kartu, dirbantis su alternatyviomis žmonių sugyvenimo formomis.

Skaitmeninio tyrimo metu prie Un-War Space Lab prisijungs Ilona Jurkonytė, Lietuvoje gimusi kino tyrėja ir kuratorė.

 

Tyrimo pristatymas ir filmo peržiūra vyks rugsėjo 4 d. penktadienį, 20 val., Patiltėje (atviroje terasoje po Liubarto tiltu), Vilniuje.

Renginio nuoroda Facebook


Materialūs pasakojimai yra Future Architecture platformos ir Europos architektūros programos 2020 m. dalis. Programą kofinansuoja Europos sąjungos programa Kūrybiška Europa. Strateginis partneris – Lietuvos kultūros taryba.

]]>
2020-09-04
Dirbtuvės tyrinėjančios mūsų fizinės erdvės pasakojimus https://www.archfondas.lt/lt/future-architecture-platforma/irasas/dirbtuves-tyrinejancios-musu-fizines-erdves-pasakojimus Kūrybinių dirbtuvių Mapping Heritage metu bus tyrinėjami Vilniaus koncertų ir sporto rūmų kuriami ir juos supantys pasakojimai. Tyrimui bus pritaikyta metodologija, naudota atliekant senojo pašto terminalo Tomteboda Stokholme galimybių studiją. Šis projektas, vykdytas lygiagrečiai kartu su architektūrine galimybių studija, atvedė prie netikėtų rezultatų ir padėjo atnarplioti painius ryšius. Tyrimas suteikė naują požiūrį į esamą statinį ir prisidėjo prie jo likimo pokyčių. Dirbtuvių Vilniuje metu bus ieškoma, kokius naujus pasakojimus gali atskleisti visiems puikiai pažįstami, tačiau sudėtingą praeitį išgyvenę ir diskusijas iki šiol keliantys Vilniaus koncertų ir sporto rūmai.

 

Dirbtuvėms vadovaus Tatiana Letier Pinto kartu su Benu Gerdžiūnu.


Tatiana Letier Pintoyra brazilų architektė ir nepriklausoma tyrėja gyvenanti Stokholme. Jos pagrindiniai tyrimų objektai – politinis erdvės aspektas ir architektų rolė socialinėse kovose.


Benas Gerdžiūnas yra architektas ir multimedijos žurnalistas iš Lietuvos dirbantis su LRT ir Deutsche Welle.


Dirbtuvių vieta: Vilniaus koncertų ir sporto rūmai
Data: rugsėjo 2 d., trečiadienis
Dirbtuvių trukmė: 3.5 valandos.
Registracija į dirbtuves iki rugpjūčio 31 d.: ČIA

 

Renginio nuoroda Facebook

 

Dirbtuvėms pageidaujama turėti nešiojamą kompiuterį. Tyrimo metu bus naudojamos lietuvių ir anglų kalbos. Tikslus dirbtuvių laikas ir papildoma informacija bus atsiųsta užsiregistravus. Vietų skaičius ribotas. Dirbtuvės yra nemokamos ir atviros visiems menininkams, architektams, sociologams, dizaineriams ir kitų susijusių specialybių atstovams ir studentams.

 

Materialūs pasakojimai yra Future Architecture platformos ir Europos architektūros programos 2020 m. dalis. Programą kofinansuoja Europos sąjungos programa Kūrybiška Europa. Strateginis partneris – Lietuvos kultūros taryba.

]]>
2020-09-02
Eiguliams dedikuotų projektų pristatymas https://www.archfondas.lt/lt/future-architecture-platforma/irasas/eiguliams-dedikuotu-projektu-pristatymas Kaip pasakojimai ir vaizduotė gali pakeisti mūsų požiūrį į masinės statybos gyvenamuosius rajonus? Ar kasdienybės momentai mūsų butuose, kiemuose ir gatvėse gali tapti fantastiškų nutikimų pradžiomis? Kodėl mūsų butų, balkonų, sienų istorijos gali papasakoti žymiai daugiau nei pajėgiame įsivaizduoti?

 

Future Architecture kūrėjai – Sonja Lakič, Goda Verikaitė ir Povilas Vincentas Jankūnas – kviečia permąstyti ir naujai pamatyti mūsų visų ir tuo pačiu niekieno miegamuosius rajonus, įvietindami jiems dedikuotus kūrybinius tyrimus Eiguliuose. 

 

Tai bus trilypis renginys, apjungiantis:

Povilo vaizduotės + stalo žaidimo žemėlapius ir jų kūrimo pasakojimus Fantastiškas rajonas

Godos spekuliatyvių istorijų apie / po Eigulius audio turą Ką kalba Eiguliai

Sonjos meilės laiškų rajonui fotografavimo ir rašymo sesiją P.S. I love you: love letters to/from Eiguliai

 

KŪRĖJAI:

Sonja Lakič / Žmogus. Architektė ir tyrėja, su urbanistinių studijų daktaro laipsniu. Įsimylėjusi žmoniją ir kasdienybę (ir jos būdais) visame pasaulyje. Veikia skirtingose disciplinose ir matseliuose. Dirba vizualiai, praktikuoja nekonvencionalią etnografiją ir (per)pasakoja istorijas, daugiausia fotografuodama. Pomėgiai: posocialistinė miesto transformacija; privatizavimas; būstonuosavybė; (teisė į) būstą; neformalumas; miesto papročiai; materialūs pasakojimai; pastatai kaip gyvieji archyvai.

 

Goda Verikaitė / Erdvių dizainerė iš Lietuvos, šiuo metu gyvenanti Roterdame. Greta darbo architektūros studijose, Goda kuruoja eksperimentinę architektūros ir meno kolektyvinę platformą „No Purpose“, dirbančią su labiau į procesą orientuotomis erdvinėmis praktikomis. Savo darbuose Goda nagrinėja tarpdisciplininius metodus ir spekuliatyvius kūrinius kaip įsivaizduoti ateities pasakojimus.

 

Povilas Vincentas Jankūnas / Neseniai studijas baigęs architektas, miesto formų kūrėjas ir tyrėjas, besidomintis grafinio dizaino, komiksų, video ir stalo žaidimų medija. Vilniaus Gedimino technikos universitete įgijo architektūros bakalaurą, mainų semestro metu studijavo Umeå architektūros mokykloje.

 

 

Renginys vyks rugpjūčio 27 d., ketvirtadienį, nuo 18 val. kieme tarp Ukmergės g. 4, 8, 12, 16 ir S. Žukausko g. 5, 9 namų Eiguliuose, Kaune.

Renginio nuoroda Facebook 

 

Materialūs pasakojimai yra Future Architecture platformos ir Europos architektūros programos 2020 m. dalis. Programą kofinansuoja Europos sąjungos programa Kūrybiška Europa. Strateginis partneris – Lietuvos kultūros taryba. Projektai Eiguliuose įgyvendinami bendradarbiaujant su Kaunas 2022 programomis "Modernizmas ateičiai" ir "Visi kaip vienas“.

]]>
2020-08-27
Architektūros fondo erdvės interjero konkurso darbai https://www.archfondas.lt/lt/aktualiju/irasas/architekturos-fondo-erdves-interjero-konkurso-darbai Prieš mėnesį skelbėme atvirą eksperimentinės erdvės interjero vizijų konkursą DARBOVAIZDIS, kuriame kvietėme permąstyti darbo erdvės kaip kraštovaizdžio arba darbovaizdžio sampratą, ją interpretuoti ir įgyvendinti būsimoje Architektūros fondo erdvėje kultūros komplekse Sodas 2123 Vilniuje.

 

Sulaukėme 9 įkvepiančių darbų ir šiandien su dideliu džiaugsmu kviečiame susipažinti su jais. Dėkojame konkurso dalyviams visiems ir kiekvienam asmeniškai už savas darbovaizdžio interpretacijas ir gaivias idėjas! 

 

DARBOVAIZDŽIO DARBAI čia . Juos nuo rugpjūčio 7 d. taip pat galite pamatyti Architektūros fondo erdvėje kultūros komplekse "SODAS 2123" (Vitebsko g. 23, Vilnius).

 

ŠA ATELIER

/ I VIETA ir įgyvendinama idėja /

AČIŪ, ŠA ATELIER, už harmoningą baigtumo ir nebaigtumo vaizdinių dermę kuriant darbovaizdišką identitetą. Ir už įžvalgiai apgalvotus bei konceptualiai gaivius sprendimus. 

  

GABRIELĖ ČERNIAVSKAJA „Darbotopas + Darbocenozė“

/ II VIETA /

AČIŪ, Gabriele, už aukštai iškeltą konceptualumo kortelę ir tinklinį požiūrį į tinklinę organizaciją.

  

ŠILTA ŠIAURĖ „Šiltnamis“

/ III VIETA /

AČIŪ,  ŠILTA ŠIAURE, už eleganciją ir retą konceptualumą, kuris nukreiptas ne į formas, o į žmogų ir jo vidinį darbovaizdį.

  

INBLUM „Archfondas išsinešti“

/ honorable mention /

AČIŪ, INBLUM, už išgirstą kvietimą sukurti konceptualią erdvę, už nuorodas į šiuolaikinį meną ir už gaivų pasiūlymą daugiau laiko leisti lauke.

  

AGNĖ JACUNKSAITĖ ir LINA ALBRIKIENĖ „Architektūros fondo eksperimentinė laboratorija“

AČIŪ, Agne ir Lina, už energiją ir širdį, sudėtą kuriant meniniais sprendimais prisodrintą erdvę kasdieniam Architektūros fondo darbui.

  

DONATAS LINKUS „Ofisas/galerija/ whatever dar prireiktų“

AČIŪ, Donatai, už lengvą, plačią ir autentišką filosofiją bei neblėstantį DIY džiaugsmo populiarinimą.

 

KOTRYNA ČERKAUSKAITĖ / Į̃KURĖS 

AČIŪ, Kotryna, už nesuvaidintą „less is more“ filosofiją ir gerai apgalvotus, maksimaliai universalius ir ekonomiškus sprendimus.

  

MARIUS LUKOŠIŪNAS „Darbovaizdis: Pieva gano v1.0“

AČIŪ, Mariau, už pasiilgtą meilę spalvai ir drąsą ieškant Architektūros fondui išskirtinio, tapybiško charakterio.

 

RAIGARDAS SINKEVIČIUS

AČIŪ, Raigardai, už kokybišką ir racionalų interjero erdvės suvaldymą, nepamirštant autentiško charakterio, praktiškumo ir biudžeto.

 

 
]]>
2020-08-07
DARBOVAIZDIS: Architektūros fondo erdvės interjero konkursas https://www.archfondas.lt/lt/aktualiju/irasas/darbovaizdis-architekturos-fondo-erdves-interjero-konkursas Architektūros fondas skelbia atvirą eksperimentinės erdvės interjero vizijų konkursą DARBOVAIZDIS, kuriame kviečia permąstyti darbo erdvės kaip kraštovaizdžio arba darbovaizdžio sampratą, ją interpretuoti ir įgyvendinti būsimoje Architektūros fondo erdvėje kultūros komplekse Sodas 2123 Vilniuje.

 

Architektūros fondas rudenį įsikurs kultūros komplekso Sodas 2123  erdvėje. Įkvepianti kaimynija ir nuolat ieškanti, kurianti, eksperimentuojanti, idėjas auginanti Architektūros fondo savastis skatina ieškoti netradicinių erdvės sprendimų, kurie veiktų ir kaip erdvės eksperimentų aikštelė, ir kaip nuolatinė organizacijos darbo erdvė. Taigi Architektūros fondas klausia: ar galima iš naujo išrasti darbo erdvę?  Kaip sukurti geresnę darbo aplinką už zoom’ą?  Kas yra ofisas šiandien ir po 5 metų? Koks būtų nuolat mutuojantis, kintantis kraštovaizdis darbo kambaryje? Gal tai erdvė plug in'ams? Gal tai infrastruktūra dalintis? O gal tai erdvinių galimybių ekosistema? Ar darbe turi dominuoti stalai, stalčiai, lentynos ir kavos aparatai? Kaip veiktų ofisas-galerijoje-ofise? Ar erdvė darbui yra perteklius? Be ko neįsivaizduojama mimialiausia darbo erdvė?  Darbo erdvė yra žmogaus įrankis, ar žmogus veikia kaip darbo erdvės įrankis? 

 

Kviečiame architektus, menininkus, interjero dizainerius bei šios srities studentus teikti idėjas vizijų konkursui DARBOVAIZDIS. Tai mąstymo ir darymo eksperimentas, kuriame kūrėjai kviečiami ne tik teikia savo idėjas, bet ir jas patiems įgyvendinti Architektūros fondo erdvėje.

 

Erdvė: pirmame aukšte ~40m

Funkcija: ofisas galerijoje ofise

Dalyviai: menininkai, architektai, interjero dizaineriai ir šių sričių studentai

Erdvės apžiūrėjimas:  2020 m. liepos 2 d.  Norinčius dalyvauti apžiūrėjime prašome iki  birželio 29 d. registruotis ČIA. Dėl erdvės apžiūrų ir kitų klausimų teirautis arch@archfondas.lt arba 8 675 06605 (Indrė)

 

Idėjų pateikimas: iki 2020 m. liepos 20 d. Darbus prašome pateikiami el. paštu arch@archfondas.lt

Apimtis: iki 3 vnt. A3 pdf

Prizai: 3 x 500€ trims smagiausioms idėjoms. Su vienos iš idėjų autoriais toliau bus bendradarbiaujama įgyvendinant projektą.


Idėjos įgyvendinimas: iki  2020 m. spalio 1d., kartu su Architektūros fondo komandos pagalba. Biudžetas - 5000 eur.

 

Info apie erdvę ir sąlygas ČIA


Iliustracija: koliažas iš serijos Darbovaizdžiai. Indrė Ruseckaitė, 2020. Naudojami kūrinių fragmentai: Gli Atti Fondamentali, Vita (Supersuperficie). San Martino alla Palma, 1972 © Archivio Superstudio;  Gli Atti Fondamentali, Educazione. Toraldo di Francia, 1971-1972 © Toraldo di Francia

 

 

 
]]>
2020-07-20