2014 m. kovo 8 – 28 d. Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės – Bitės viešojoje bibliotekoje bus eksponuojama 2013 m. vasaros atostogų metu vykusio projekto „Keliaujančios architektūros dirbtuvės“ rezultatų paroda.

Parodoje pristatoma 16 unikalių realizuotų projektų viešosiose mažųjų Lietuvos miestelių erdvėse, kurie buvo įgyvendinti šių metų liepos ir rugpjūčio mėnesiais. Miestelių vaikai ir jaunimas kartu su architektais, architektūros studentais ir kitais kūrybingais žmonėmis tyrinėjo savo aplinką, kūrė naujas bei tvarkė esamas erdves ir „mažosios architektūros“ objektus ne tik sau, bet ir visiems miestelio gyventojams.

Tarp šešiolikos projektų Panevėžyje pristatomos realizacijos trijuose Vidurio Lietuvos miesteliuose – Miegėnuose (Kėdainių raj.), Palonuose (Radviliškio raj.) ir Pagiriuose (Kėdainių raj.). Paroda Panevėžyje bus atidaryta kartu su šių miestelių vaikais ir jaunimu. Parodą sudaro devyni mobilūs, lengvai surenkami stendai, kuriuos projekto organizatoriai kartu su vaikais pastatys atidarymo metu.

2013 m. gruodžio mėnesį pirmą kartą Vilniaus universiteto bibliotekos Nacionaliniame atviros prieigos mokslinės komunikacijos ir informacijos centre (MKIC) atidaryta paroda buvo eksponuojama Biržų pilies reprezentaciniuose rūmuose ir Utenos A. Ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje , o iki birželio mėnesio aplankys dar penkis Lietuvos miestus. Siekiant projekto rezultatus pristatyti kuo platesnei auditorijai, paroda bus eksponuojama projekte dalyvavusių mažųjų Lietuvos miestelių rajonų centruose – Biržuose, Utenoje, Panevėžyje, Plungėje, Tauragėje, Kaune ir Druskininkuose.

Keliaujančių architektūros dirbtuvių“ organizatoriai tikisi, kad paroda bus aktuali Lietuvos miestų ir miestelių bendruomenėms ir įkvėps jas rūpintis bei patiems kurti savo aplinką.

Panevėžyje paroda atidaroma 2014 m. kovo 8 d. 13h. 

Keliaujančios architektūros dirbtuvės“ – tai pirmas „Architektūros [vaikų] fondo“ organizuojamas didelio masto projektas, vykęs 2013 m. vasaros atostogų metu, kuriuo norima atkreipti visuomenės, ypač vaikų, dėmesį į kasdienę žmogų supančią aplinką. Projektu siekiama parodyti, kad aplinka rūpintis, ją puoselėti ir keisti galima realiomis, daug materialių ir žmogiškųjų išteklių nereikalaujančiomis priemonėmis.

„Architektūros [vaikų] fondas“ – jau trečius metus gyvuojanti savanoryste paremta “Architektūros fondo” iniciatyva, kurianti ir įgyvendinanti architektūros edukacijos programas vaikams.