Sėkmingai užsiprenumeravote naujienlaiškį
<

KAD PARODA DRUSKININKUOSE - Keliaujančių architektūros dirbtuvių rezultatai VI

21
GEG 2014

 

Druskininkuose vyks projekto „Keliaujančios architektūros dirbtuvės“ paroda


     2014 m. gegužės 31 d. 14val Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centre „Aqua“ atidaroma 2013 m. vasarą vykusio projekto „Keliaujančios architektūros dirbtuvės“ rezultatų paroda – tai jau priešpaskutinė parodos stotelė prieš užsibaigiant jos kelionei per Lietuvos miestus.


     Parodoje pristatoma 16 unikalių realizuotų projektų viešosiose mažųjų Lietuvos miestelių erdvėse, kurie buvo įgyvendinti 2013 metų liepos ir rugpjūčio mėnesiais. Miestelių vaikai ir jaunimas kartu su architektais, architektūros studentais ir kitais kūrybingais žmonėmis tyrinėjo savo aplinką, kūrė naujas bei tvarkė esamas erdves ir „mažosios architektūros“ objektus ne tik sau, bet ir visiems miestelio gyventojams.


      Tarp šešiolikos kitų projektų Druskininkuose pristatoma ir realizacija Viečiūnuose, esančiuose 7 km nuo Druskininkų. Paroda Druskininkuose bus atidaryta kartu su projekte dalyvavusių miestelių vaikais ir jaunimu. Parodą sudaro devyni mobilūs, lengvai surenkami stendai, kuriuos projekto organizatoriai kartu su vaikais pastatys atidarymo metu.


     2013 m. gruodžio mėnesį pirmą kartą Vilniaus universiteto bibliotekos Nacionaliniame atviros prieigos mokslinės komunikacijos ir informacijos centre (MKIC) atidaryta paroda jau buvo eksponuojama Biržų pilies reprezentaciniuose rūmuose, Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje, Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės – Bitės viešojoje bibliotekoje, Plungės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje bei Tauragės pilyje įsikūrusiame Tauragės moksleivių kūrybos centre.


Siekiant projekto rezultatus pristatyti kuo platesnei auditorijai,  paroda buvo eksponuojama projekte dalyvavusių mažųjų Lietuvos miestelių rajonų centruose. Parodos kelionę užbaigs jos pristatymas Vilniuje, renginyje „Kultūros naktis“.


     Keliaujančių architektūros dirbtuvių“ organizatoriai tikisi, kad paroda aktuali Lietuvos miestų ir miestelių bendruomenėms ir įkvėps jas rūpintis savo aplinka bei patiems ją kurti.


     Druskininkuose paroda atidaroma 2014 m. gegužės 31 d. 14h. Parodos vieta –  sveikatinimo ir poilsio centras „Aqua“, 2 aukšto holas (adresas – Vilniaus al. 30-1, Druskininkai). Paroda veiks iki birželio 20 d.

 


Nuotraukos autorius – Norbert Tukaj

 

 

Keliaujančios architektūros dirbtuvės“ - tai pirmas „Architektūros [vaikų] fondo“ organizuojamas didelio masto projektas, vykęs 2013 m. vasaros atostogų metu, kuriuo norima atkreipti visuomenės, ypač vaikų, dėmesį į kasdienę žmogų supančią aplinką. Projektu siekiama parodyti, kad aplinka rūpintis, ją puoselėti ir keisti galima realiomis, daug materialių ir žmogiškųjų išteklių nereikalaujančiomis priemonėmis.


     „Architektūros [vaikų] fondas“ – jau trečius metus gyvuojanti savanoryste paremta “Architektūros fondo” iniciatyva, kurianti ir įgyvendinanti architektūros edukacijos programas vaikams.


      Projektą remia LR Kultūros ministerija ir ES programa „Veiklus jaunimas“

   

 

 

Rėmėjai:

UAB "Exterus"

UAB "Reynaers"

UAB "Tikkurila"

UAB "Multiplex"

UAB "Neptūno vandenys"

UAB "Būsto harmonija"

Informaciniai rėmėjai:

Žurnalas "Centras"

Naujienų portalas alfa.lt

 

Projekto draugai:

Eventum Group

Nacionalinė dailės galerija

Programa "Renkuosi mokyti"

>